nasiona marihuany

choroba ??

Wyszukiwarka Forumowa:
F

foger

Guest
mam wazne pytanie,mam roslinke...odmiana:snow white ma 21 dni i 13 cm wysokosci i 3 pięterka,ostatnio na największych listkach tzn na jednym z nich zauwazyłem ze lisc zmienia kolor,zrobił sie na srodku taki dziwny,choćby wypłowiały( jak by tracił kolor zielony),jak by zółto-fioletowy :/ niewiem jak ten kolor zdefiniować,niewiem co to jest...mam obawy ze cos jest nie tak...
 
P

Piterek3000

Guest
hmm..biohumus powinien wszystkiemu zaradzic..jesli to nie pomoze..to sprobuj wyplukac ziemie....
calkiem mozliwe ze pomoze..


pzdr..

____________________________________________
dobre zielsko sprzedam :thumleft: :queen: :thumleft:
 

Shogo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2006
Postów
1,140
Buchów
1
a uzywaz jakiegos nawozu, i co ile podlewasz ?
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Napisz jeszcze jakie ziemia ma ph, oraz czy dodawałeś do niej dolomitu. A najlepiej to umieść zdjęcia.
 
F

foger

Guest
więc tak : ziemie posiadam" uniwersalną " na opakowaniu nie podali Ph :/ ale inni mówili ze będzie dobra,wkońcu to ziemia uniwersalna,nie urzywam narazie zadnych nawozów,mam zamiar zaniedługo zakupic biohomus, podlewam takimi małymi fiolkami ( z zestawu dla chemika ),w zależnosci od tego jak bardzo jest wysuszona ziemia,staram sie nie przelewać,zmniejszyłem dawke wody z 3 fiolek do 2, ale ostatnio zaczołem trenować roslinke :> tzn wyginać ją do poziomu z powodu na nie wysoki box i moze to przez to ze sie to zrobiłem,moze za bardzo sie zgieła łodyga i woda zle się rozchodzi ?? dzis zaczne robic to stopniowo by powstał delikatny " łuk "
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
To na pewno nie przez trening Ci choruje, bo ja też swoje roślinki trenuje LST i nie zaobserwowałem niczego takiego. Najlepiej podlej roślinki wodą z dolomitem oraz biohumusem.
 
B

blancik

Guest
a w jakiej wielkości donicach je masz? i napisz jaką pojemność ma ta fiolka którą podlewasz
 
F

foger

Guest
donica :pl: ( nie smiać sie ) urzyłęm tych pudełek na płyty ( na 100 sztuk ) a fiolka nie mam pojęcia ile ma pojemnosci,zwykła fi :thumleft: olka dla chemika długosci ok 8 cm,skoro to nie przez trenowanie to ja juz wymiękam :puker: będe informował co z moim krzaczkiem :sunny:
 
B

blancik

Guest
Przesadz wszystko w donice takie 5L i zobaczysz co będzie dalej, ja nawet nie kojarze tych pudelek na 100 plyt- jakie mają wymiary?
 
F

foger

Guest
wez 100 płyt CD,poukładaj jedną na drugą i wyjdą Ci wymiary pydełka... :thumright: ale myśle ze nie to jest problemem
 
B

blancik

Guest
w sumie 100 plyt to dość duże, a masz w tym pudelku dziury u dolu do odprowadzania wody? bo jak nie to może przez to i roślinka zaczyna gnić-niewiem za specjalnie co to moglo by być ale trzeba wszystkimi możliwościami próbować :scratch:
 
F

foger

Guest
mam dziurki :scratch: :salut: więc to tez odpada....

[ Dodano: 2006-07-22, 21:56 ]
przed chwilą delikatnie złapałem ten listek i kawałek sie ukruszył... :cat: :pl: :( czyli listek jest uschnięty... jaka jest przyczyna uschnięcia listka ?? za duzo wody ?? za mało wody ?? za blisko te zarówki ??....oddaliłem kilka centufff te zarówki ok 20 cenufff nad czubkiem,niewiem czy więcej podlewać :/ lepiej by uschła czy zgniła ?? lepiej zeby zyła !! ale co zrobic...jak zaradzic tej chorobie :( mam tylko 2 roslinki i niechce stracic zadnej
 
B

blancik

Guest
Jak listek się ukruszyl to odpada opcja z zaduża ilością wody, biorąc teraz wszystkie opcje pod uwagę, i twoją osmio centymetrową fiolkę, plus dość duży pojemnik który ma wymiary po zmierzeniu plyty, 100 x 14 x 12 (+- policzylem grubość zwyklego kompaktu) to wychodzi na zbyt male podlewanie, biorąc do tego jeszcze temperaturę w boxie.
Poszukaj sobie w chacie sloik po musztardzie, jego pojemność to 190ml, i tym dawkuj conajmniej dwa sloiczki po calym obrębie rośliny, do wody, która odstala swoje 24h dodaj biochumusa, tak jak wcześniej już ktoś pisal i czekaj z dwa do czterch dni, powinno pomóc, bo zaszkodzić to napewno nie.
Pisz co i jak, i dobrze byloby fotki zapodać następną razom.
Powodzenia
 
F

foger

Guest
niestety fotek narazie nie mam jak zamieścic...moze kiedys ale narazie nie mam jak,dwad takie słoiki to chyba za duzo bo jak kiedys wlałem 3 takie fiolki to ciekło z dziurek na spodzie,staram sie teraz by zmniejszyć temp. w boxie by tak nie suszyc tych lisci...podnisłem lampe i odkryłem 2 wiatrak bo przedtem trząsł krzaczkiem to połowe go zasłoniłem,teraz g odsłoniłęm,lepiej by nim trzęsło niz by uschnoł :/ będe informował o wszystkim...i dzięki Ci Blancik :)
 
B

blancik

Guest
Powinieneś ziemię wymieszać z perlitem, to by dużo ci pomoglo w przelatywaniu wody, a zarazem z większym dotlenieniem korzeni. Roślinki o stokroć by ci lepiej rosly i czuly.
Perli to groszowe sprawy, masz link i luknij w ty sklepie, z tamtąd tylko biorę.

http://www.nepenti.pl/rosliny_szczegoly-60/Perlit.html

Eloooo :queen:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół