nasiona marihuany

ciąć trzymać? Co jest

Wyszukiwarka Forumowa:

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Jak w temacie odmiana SS od SS mam zamiar potrzymać 2-3 tygodnie do końca lipca, te żółte liście to od ciepła nie było mnie pare dni i się zagrzało już opanowane. Teraz zdjęcia papu dostaą tak samo A+B bigbud+ overdrive + carboland+ supervit w dawkach 100% bigbud pierwszy raz poszedł. Temp i wilgotność w normie. Ktoś coś może poradzić? FOTY!

Wszystkie mają tak samo a ta środka wygląda jak po wojnie...

























 

sidbank.pl

www.sidbank.pl
Rejestracja
Sty 7, 2009
Postów
17
Buchów
0
z tego co widać mocno dojechałeś te rośliny po prawej przez co chyba nie do końca topki sie rozwinęły. Pozbądź się tych żółtych liści przede wszystkim. :) zasada jest taka że gdy roślina ma na swojej powierzchni ok 80% brązowych (pomarańczowych) włosków to można ścinać . w Twoim przypadku dodać też****trzeba że te rośliny po prawej już nie za bardzo z czego mają czerpać energię bo liście dowalone . za to te po lewej wyglądają całkiem nieźle i chyba nie widać jeszcze na całej powierzchni brązowych włosków wiec można je zostawić
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
z tego co widać mocno dojechałeś te rośliny po prawej przez co chyba nie do końca topki sie rozwinęły. Pozbądź się tych żółtych liści przede wszystkim. :) zasada jest taka że gdy roślina ma na swojej powierzchni ok 80% brązowych (pomarańczowych) włosków to można ścinać . w Twoim przypadku dodać też****trzeba że te rośliny po prawej już nie za bardzo z czego mają czerpać energię bo liście dowalone . za to te po lewej wyglądają całkiem nieźle i chyba nie widać jeszcze na całej powierzchni brązowych włosków wiec można je zostawić


dzięki za radę. powiem tak, liście takie bo miały za ciepło.. tego już nie odratuję, ale ma tylko przy szczycie takie liście dolne partie są całe ale tak jak mówisz wygłodzone, dałem im ostatnio 150% dawki nawozów i troche kolor powrócił, ale wezmę chyba dziś na spokojnie wszystkie żółte uschnięte liście usunę czym zrobię miejsce na światło dla tych szczytów i topów. Innej rady chyba nie widać tak ten żółty ma luźne topy może jak je odsłonie i pozbawię zółtych listków jakoś ruszy...
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Nie patrz na wlosy tylko na trichomy - kup lupe i kontroluj. Kiedy ciac? Ja bym poczekal. Ile? Strzelam: 3 tygodnie. Ciezko po zalaczonych fotach ocenic. Na pewno do wygolenia uschniete liscie, chociaz ja bym nie robil radykalnego fryzjera tylko podgolil uschniete wiatraki.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
zasada jest taka że gdy roślina ma na swojej powierzchni ok 80% brązowych (pomarańczowych) włosków to można ścinać .

kurna skad zes takie zasady wytrzasna? lepiej nie mieszac w glowach takimi glupotami
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
kurna skad zes takie zasady wytrzasna? lepiej nie mieszac w glowach takimi glupotami


kuencat coś tam wiem ;) wiem że trichomy i lupa a włoski broząwieja też od ciepła itp.

Ale wracając do tematu co byś robił? o***ać te uschnięte liście przy szczytach? dać jej więcej papu? czy zostawić jak jest i pod koniec miecha kosa.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
te uschniete to bym usuna jesli bedziesz trzymal do 3 tyg. to na wodzie tylko
 
M

mlodygru

Guest
kurna skad zes takie zasady wytrzasna? lepiej nie mieszac w glowach takimi glupotami

"W zależności od odmiany i od klimatu w pomieszczeniu, dojrzewanie może zająć mniej lub więcej czasu. Kiedy około 80% małych włosków zmieni kolor na brązowy, nadszedł czas przygotowania naszych roślin do żniw. Oczywiście można też wpłynąć na rodzaj haju, który uzyska się z naszych roślin, rozpoczynając żniwa trochę wcześniej lub trochę później. Im dłużej zwlekamy ze żniwami, tym silniejsze jest upalenie; jeśli natomiast przystąpimy do zbiorów wcześniej, uzyskany efekt będzie bardziej hajem ‘umysłowym’.

Można więc wybrać stan upalenia w zależności od osobistych preferencji. Ponieważ przeważnie poszukujemy złotego środka, przystąpimy do żniw, w momencie, gdy 80% włosków zmieni kolor na brązowy. Nie zapomnijcie, że czasami białe włoski stają się brązowe na skutek klimatu lub problemów z utrzymaniem odpowiedniej wilgotności. Nie oznacza to automatycznie, że roślina jest dojrzała, w momencie, gdy włoski stają się brązowe. Bud, który obumarł lub został zaatakowany przez pleśń, również stanie się brązowy.

Najlepsze pączki marihuany

Żniwa to nie nauka ścisła, więc jeśli większość włosków stała się brązowa, a kilka dolnych buds zostało jeszcze z białymi włoskami, możecie śmiało rozpocząć żniwa. Musicie patrzeć na roślinę jako całość, gdy wykonujecie obliczenia 80%. Jeśli chcecie wypróbować różne efekty upalenia, możecie przeprowadzić zbiory w kilku etapach, tworząc własne próbki palenia."

https://www.royalqueenseeds.pl/content/47-ostatnie-tygodnie-kwitnienia
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
OK tam zrobię :)!

---------- Post Zaktualizowany at 11:55 ---------- Data pierwszego postu at 11:51 ----------

mlodygru ja cię rozumiem ;) ale odpowiedź mi co myślisz o plantach o ich napuchnięciu jest sens czy nie usuwać te żółte liście przy szczytach? cioł będę jak trichomy będą brąz mleczne 50%50
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Obstawiam blad w tlumacze iu ze strony rqs. Wlochy moga brazowiec w roznym stopniu w zaleznosci od wielu czynnikow - odmiany, nawozow, bledow growera...
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Obstawiam blad w tlumacze iu ze strony rqs. Wlochy moga brazowiec w roznym stopniu w zaleznosci od wielu czynnikow - odmiany, nawozow, bledow growera...


Panowie moje pytanie było ciąć czy czekać? czy przez te 2-3 tygodnie powinno to nabrać jeszcza masy? a może trzymać miesiąc? więcej? dziś wjadę i te żółte liście co są przy szczytach usunę żeby słońce docierało do bo mnie wk***ia jak na nie patrzę...

A może dać tej żółtej papu i ją potrzymać jeszcze bo nasprawde ma luźne to topy te obok mają twarde pały no taki dylemat że ch*j.. a może ta jedna geny ma takie dziwne... :D
 
M

mlodygru

Guest
OK tam zrobię :)!

---------- Post Zaktualizowany at 11:55 ---------- Data pierwszego postu at 11:51 ----------

mlodygru ja cię rozumiem ;) ale odpowiedź mi co myślisz o plantach o ich napuchnięciu jest sens czy nie usuwać te żółte liście przy szczytach? cioł będę jak trichomy będą brąz mleczne 50%50

Jeśli są już żółte liście tzn ze są martwe i nie ma z nich pożytku... a to czy ciąć czy nie trudno powiedzieć po tych zdjecuach. Jak masz jeszcze sporo białych włosków to zostaw a jak już nie ma to możesz plukac i ciąć

---------- Post Zaktualizowany 14:01 ---------- Data pierwszego postu 13:59 ----------

Obstawiam blad w tlumacze iu ze strony rqs. Wlochy moga brazowiec w roznym stopniu w zaleznosci od wielu czynnikow - odmiany, nawozow, bledow growera...

No przecież masz napisane:

Nie zapomnijcie, że czasami białe włoski stają się brązowe na skutek klimatu lub problemów z utrzymaniem odpowiedniej wilgotności. Nie oznacza to automatycznie, że roślina jest dojrzała, w momencie, gdy włoski stają się brązowe. Bud, który obumarł lub został zaatakowany przez pleśń, również stanie się brązowy.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Jeśli są już żółte liście tzn ze są martwe i nie ma z nich pożytku... a to czy ciąć czy nie trudno powiedzieć po tych zdjecuach. Jak masz jeszcze sporo białych włosków to zostaw a jak już nie ma to możesz plukac i ciąć

Ciekawe dlaczego tak od zewnętrznej strony pożółkły. Albo Autor lał za często nawóz, lub w za dużej dawce, albo jedno i drugie.
Jeszcze jest opcja, że rośliny nie dostawały opryskiwaczem oprysku czystą odstaną 48h w odkręconym opryskiwaczu kranówką laną z zimnego kurka, ale to już bardziej info dla Autora na przyszłość.
 
M

mlodygru

Guest
Ciekawe dlaczego tak od zewnętrznej strony pożółkły. Albo Autor lał za często nawóz, lub w za dużej dawce, albo jedno i drugie.
Jeszcze jest opcja, że rośliny nie dostawały opryskiwaczem oprysku czystą odstaną 48h w odkręconym opryskiwaczu kranówką laną z zimnego kurka, ale to już bardziej info dla Autora na przyszłość.

Napisał wcześniej że liście takie od za wysokiej temoeratury
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół