nasiona marihuany

Ciasteczka mocy :)

Wyszukiwarka Forumowa:

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
przydałoby się jeszcze znaleźć zastosowanie dla korzeni :)
Można znaleźć kilka sposobów, kompost, herbatki i maści. Jest coś tam w necie, tylko trzeba popatrzeć jeśli ktoś ma ochotę się je**c z korzeniami ? ja osobiście wy***alem razem z łodyga która została w doniczce ?
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Ja wy***uje wszystko na kupę (łodygi, korzenie). Potem palę i mam popiół do rozsypania np. na łące :) zero waste
 

rasta92x

Active member
Rejestracja
Kwi 25, 2021
Postów
42
Buchów
48
Siema. Chciałbym się podzielić z wami jak ja robię ciastka a więc:
Ciastka robię z liści... Wszystkich... Ile wlezie do gara. Najpierw przez 1.5h wygotowuje w wodzie a później zmieniam wodę i wrzucam kostkę masła. Tak to sobie pyrka przez 1.5h odlewam do miski i ważne żeby wycisnąć na gorąco liście. Odstawiam do lodówki i na drugi dzień jest masło.
Niestety nie znam proporcji bo zawsze robię na oko ale daje okolo
2szklanki mąki
Całe konopne masło co wyszło z kostki masla
8 stołowych łyżek miody
Łyżeczkę proszku do pieczenia
Dwie łyżki kakao (prawdziwe gorzkie)
Opcjonalnie wrzucam wiórki kokosowe, łuskane ziarno konopi, orzechy włoskie, migdały, ogólnie co kto lubi...
Formuje ciastka foremkami do pierników tak żeby wszystkie były jednakowej wielkości ( okrągłe około 4cm średnicy)
Następnie układamy na blaszy i do piekarnika rozgrzanego do 130 stopni na 20-25 minut.
Koledzy co dużo palą mówili że za mocne żeby całe zjesc. Ojciec kumpla zjadł 5 przez przypadek (łakomczuch znalazł "jakieś" ciastka i nie mógł się powstrzymać bo takie dobre) i myślał że umiera.
Polecam robić ciastka bez jajek i cukru czy też. Zdrowe które się szybko nie psują... Moje leżą już pół roku i smakują i kręcą cały czas tak samo.

Pozdrawiam
 

turbocizia

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2019
Postów
611
Buchów
2,773
Odznaki
1
Na same ciastka to przepisów od groma na necie i wariacji, tak że już można indywidualnie robić co kto lubi.
Samo masło osobiście przyrządzam tak że ściepy idą do gara albo dwóch, zalewam wodą i czekam z godzinkę dwie aż się zrobi zielona. I tak z 3-4 razy. Czasami wstawiam to na mały gaz. Na noc zalewam wodą żeby liście przykryć, odpalam gaz i jak się to zagotuje, a woda dalej jest czysta to dodaje 2 - 3 masła klarowane, takie w wiaderkach po 1kg chyba. Gaz na minimum i tak sobie to pyrka z 6h przez noc.
Nad ranem odcedzanko + praska do ziemniaków żeby dobrze wycisnąć tłuszcz i odstawiam żeby ostygło i się trochę już ścięło a finalnie ląduje wszystko w lodówce. Thats all.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,733
Odznaki
10
Ile wy tego ładujecie w te garnki, że aż tak się z tym chrzanicie? xD
Mnie teraz wyszedł fajny zielony olej i nikt nie narzeka na kolor, na smak też nie wpłynęło. Trymu było jakioś 30g.
 

turbocizia

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2019
Postów
611
Buchów
2,773
Odznaki
1
30g to ile? Ja tylko na pudełka po butach umiem liczyć liście :D
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,733
Odznaki
10
Sam już nie pamiętam, ile to było, chyba pełny średni słoik.
Widzę, że masz teraz 8 roślin, to trymu z tego nie ma aż tyle, żeby ładować 3kg masła w to i tyle trzymać na ogniu. Na tyle, to ja bym dał 500ml oleju kokosowego. Zresztą teraz miałem trym z 8 roślin, raczej średniej wysokości, i dałem połowę tego. Masła nie używam, ale i pół kilo pewnie by starczyło.
 

turbocizia

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2019
Postów
611
Buchów
2,773
Odznaki
1
Dwa gary 5l mi wychodzą. Nigdy nie wyszło słabe masełko, tak że jestem zadowolona.
Może kiedyś sprobuję z olejem.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół