nasiona marihuany

Cichy i wydajny wentylator box 1.2m x 1.2m

  • Autor wątku Usunięty 81741
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 81741

Guest
Witam,
Chce się doradzić odnośnie wentylatora, potrzebuje wydajnej i cichej wentylacji, jesli ktoś ma już sprawdzone jakieś modele, będę bardzo wdzięczny za polecenie.
Głównym aspektem w tym momencie dla mnie jest aby był jak najcichszy, bo ten który mam w tym momencie (Spider farmer 350m3/h) hałasuje jak szalony, obawiam się że w końcu ten hałas komuś zacznie przeszkadzać (sąsiedzi) w nocy dość donośnie go słychać.
Pozdrawiam serdecznie
Tentyptakma
 

BruceWayne

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
189
Buchów
123
Okolo 200-300zl
Pokaż mi w tej cenie takiego boxa to od razu kupuje..
Ciężki temat z tymi wentylatorami, sam ostatnio to przerabiałem, kupiłem S&P TD-350-125 silent, ale szczerze powiedziawszy szału nie ma, będę jeszcze próbował go wrzucić do takiej skrzynki j/w wypełnioną wełną. Wsześniej używałem prima klima 400m3 właśnie w takiej dorobionej obudowie i było ciszej
 
U

Usunięty 79633

Guest
Wszystko hałasuje. Za ponad 100zł + przesyłka kupisz tłumik akustyczny fi125/65cm, od razu polecam dwie sztuki, jedna przed drugą za wentylator. Jak będzie głośno to dopiero dorób boxa wygłuszeniowego. Jest też opcja przepustnic wygłuszających. Na końcu rury wylotowej, zmniejsza hałas pędu powietrza.
Dwa tłumiki jeden 65cm, drugi 45cm/fi125
IMG_20210523_223838.jpg

Dwie sztuki po 65cm fi160
IMG_20220521_232255_1.jpg

Tutaj w małym boxie, jeden tłumik 40cm fi125
IMG_20210903_112103.jpg

Najmniejszy box, dwa tłumiki 40cm fi100
IMG_20220405_193746.jpg


Ja używam wszędzie tłumików:)
 

BruceWayne

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
189
Buchów
123
Problem z dwoma tłumikami, przed i za wentylatorem jest taki, a przynajmniej u mnie tak było, ze te tłumiki nie są szczelne i zawsze coś zaciągało mi nieprzefiltrowanego powietrza z boxa na zewnątrz
 
U

Usunięty 79633

Guest
Ja takiego problemu nie miałem, pracowałem tylko z tłumikami sztywnymi. Growshopowymi VF 40cm i sklepowymi 65cm. Sporo osób na forum też używa tłumików i nikt inny nie skarżył się na takie problemy z nieszczelnościami, po za tłumikami miękkimi, które z racji swojej konstrukcji nie mogą być szczelne. Ewidentnie musialeś mieć jakiś felerny tłumik lub nieszczelność na łączeniach. W takim wypadku trzeba było dać filtr na koniec układu i byś zlikwidował ten problem. O ile problemem był tłumik.

Tutaj ładnie jest pokazane na przykładzie td silienta jaka jest różnica:

 

neurofan

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2020
Postów
921
Buchów
2,881
Odznaki
4
potwierdzam kazdy wentyl hałasuje, nawet te wersje TD silent są głośne,, jedyna opcja to tłumiki z dwóch stron
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Tłumiki to jedno ale went to tylko część hałasu, drugie tyle dają mieszaki i powietrze w rurach.
Rury z otuliną z wełny sa troche cichsze ale i tak są karbowane w środku więc je słychać.
TD silent chyba ma najlepsze parametry na ta chwile
 

druh nabuhah

jak moge to pomoge
Rejestracja
Lis 30, 2020
Postów
1,597
Buchów
6,970
Odznaki
11
Slyszalem kiedys tutaj dobre slowa o wentylatorach hybrid flo st nigdy ich nie mialem, sa drogie ale to chyba najnizsze parametry dba jakie widzialem.

/edit no mieszaki to sa prze***ane jak taka krowa 40 - 50W zakreci ale chociaz bezpiecznie bez plechy :)
 
Ostatnia edycja:

BruceWayne

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
189
Buchów
123
W takim wypadku trzeba było dać filtr na koniec układu i byś zlikwidował ten problem. O ile problemem był tłumik.
Tak, problemem był tłumik, danie go za went nie rozwiązało by problemu, bo tak jak pisałem miałem dwa tłumiki, przed i za ;) A miałem tłumiki GROW AIR, chyba już nawet ich nie produkują i może i dobrze, bo nie miały być prawa szczelne, skoro tam wszystko było luźne :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół