nasiona marihuany

Cichy wyciągający do boxa 0,12m²

Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 79633

Guest
U mnie w 0.21mkw śmiga aabcooling Black Jet fan 12 szeregowelo dwie sztuki. Bez filtra jedna daje radę, z filtrem może być problem.
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
No to spoko, dokupie sobie jeden wiatrak i jazda. @Mleko1986 jaki masz adapter do rury?
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Siemasz Zoe. Pamiętaj, że dźwięk to drgania, każdy went da się ogarnąć na kilka decybeli mniej stosując coś co zamortyzuje drgania. Jeśli masz wyciąg zamontowany bezpośrednio na ściance namiotu to możesz użyć byle czego co zamortyzuje energię (wibracje) Wenta względem ściany... Np kawałek "kanału" z miękkiej gumowej rurki lub czegokolwiek miękkiego co weźmie na swoje bary drgania + silikon jako klej i uszczelniacz, dalej sztywny element kanału np rurka PCV i na koniec ponownie miękki, absorbujący element kanału... Na jeden koniec went i filcuch, na drugi koniec wylot w ścianie boxa i dobre 10decybeli w kieszeni.. Ten neutralizator drgań - kanał z miękkimi końcami wcale nie musi być długi... Praktycznie nie zabierze miejsca jeśli wymierzysz wszystko jak należy, wycinając adekwatny element istniejącego kanału wyciągowego i tam dopasujesz ten wynalazek.

Kiedyś robiłem jeszcze tak, że jako wyciąg dawałem w szeregu 2 wiatraki pc 12x12cm.. Jeden tuż przy filtrze, drugi przy ścianie boxa na wylocie.. I robiło robotę ideolo pod filcuch 105m3. Tylko trza pamiętać o fizyce, silniejszy went bliżej filtra, ten ciut słabszy na koniec wylotu co by wyrównać siły zasysu względem obciążenia ciągu na początku - pierwszy went osłabi filtr- i zasys na końcu. Najlepiej dać względnie jednakowo silne..

Wysokich wibracji kumpela!
Pozdro!
 
U

Usunięty 79633

Guest
Ja mam boxa szafkę i tam do ściany od wewnątrz przez gumki jest 2x 120x120mm przykręcone, a z drugiej strony w otwór w płycie kolano -> rura -> filtr.

Do wentylatorów mniejszych 80 są adaptery kwadrat->koło do 120 trzeba drukować/rzeźbić
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Pokaż jak zrobiłes wentyl z filtrem ?
https://www.forum.haszysz.com/threads/mars-hydro-ts600-0-12-zkittles-auto-x2.126223/#post-1682476 mniej więcej tak to wygląda, na początku było więcej wentylatorów ale nie było większej różnicy bo jak powietrze w szafie się nagrzeje to i tak jest gorąco... więc zredukowaniem ilość do niezbędnego minimum, a i zamiast sztywnej rury jest elastyczny kanał bo lepiej tłumi szum powietrza. filtr założony od dupy strony ale działa tak jak powinien.
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi. Skłaniam się ku kupieniu dwóch komputerowych wiatraków i umieszczeniu ich jeden w boxie przy rurze wylotowej a drugi połączyć z filtrem i do niego przymocować rurę (na zewnątrz boxa), ewentualnie jeden za drugim przy wylocie z namiotu.
Mój box to 35x35x90cm - mało miejsca, nie mogę sobie pozwolić na trzymanie filtra w boxcie, bo trzeba powiesic oświetlenie i mieszak, nie zapominając o miejscu dla roślin. ;)
Jeszcze będę się was radzić, które wiatraki kupić do rury o średnicy 10mm?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, podpowiedzi, sugestie :)
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Dobre rozwiązanie wybrałaś. :)
Zasadniczo i tak będziesz musiała zadbać o szczelność między wentami a rurami więc czy kupisz went 10x10 czy 12x12cm czy jaki kolwiek to trzeba będzie to ogarnąć. Tak więc kup po prostu wydajniejsze, takie moje zdanie.

Opcja z szeregiem dwóch wentylatorów z opcją jeden przy filtrze a drugi na drugim końcu jest efektywniejsza niż szereg dwóch wentów - jeden przy drugim.

Dużo dobrego, elko!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół