nasiona marihuany

co do coco? biotabs czy flora tripart

Wyszukiwarka Forumowa:

chudy_ali

Member
Rejestracja
Sie 3, 2020
Postów
16
Buchów
0
Witam postanowiłem ruszyć z coco, zastanawiam się czy lepiej wyjdzie biotabs cały zestaw czy tripart flora series do tego ec mierz i ph mierz. Zakup dwóch opcji wychodzi cenowo podobnie. Zależy mi na jakości kwiatów i na plonie bo mało miejsca. nie mam jakiejś jazdy ze musi być organika, chyba z triparta harvesty lepsze widziałem na zdjęciach.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
100% coco średnio nadaje się do organiki.

GHE ma dedykowane nawozy do coco: flora coco grow i flora coco bloom, a jeżeli chcesz bardziej uniwersalne to flora duo polecam - to samo co tripack, a mniej butelek i pracy przy robieniu mieszanki.

Do tego kup sobie diamond nectar, ich boostery na korzenie i kwitnienie + flora kleen do przeplukania przed zbiorem albo jak coś jest nie tak i masz wszystko co trzeba do kokosu.
 

chudy_ali

Member
Rejestracja
Sie 3, 2020
Postów
16
Buchów
0
głównie chodziło mi o biotabs ze względów wygody. wezmę chyba ten tripart klasyczny z calmagiem i ten diamond mówisz się nada?
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Diamond nectar jest na wzmocenienie rośliny podczas późnej fazy weg i podczas indukcji, tutaj masz rozpiskę kiedy co stosować:


https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/97911/flora-tri.jpg

Ripen sobie odpuść, strasznie psuje smak zioła, smakuje jak chemiczny odpad po tym.

Podobnie mineral magic - stosuje się go rzadko i nie jest potrzebny, a tez łatwo zepsuć nim smak zioła.

UWAGA ilości są na 10 litrów, czyli 2,5 oznacza 0,25 ml na litr, a 15 oznacza 1,5ml nawozu na litr wody, tylko przy bioprotect pisze że jest to 5ml na litr.
 
P

pozytyw

Guest
leć organike jak możesz albo chociaz 50/50 organika/chemik
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Organika w czystym kokosie to bezsens, chcesz organikę to w ziemi, już nawet lepsze jest hydro (bioponika) bo można zakupić biofiltry, kokos to najgorsze możliwe podłoże do uprawy organicznej. Na siłę można tylko po co, problemy gwarantowne.

Jak już tak bardzo ktoś chce kokos i organicznie to trzeba wymieszać go przynajmniej z jakimś humusem, potem podsypać szczepami bakterii - np. tych z biotabs i poczekać tak z miesiąc co kilka dni podlewając - wtedy masz jako tako podłoże do organiki. Przy czym przygotuj się na za***iste problemy z wapniem bo go zawsze brakuje przy uprawie w kokosie, a pod koniec na grzyba który kokos uwielbia - więc przydało by się zapoatrzyć w osuszacz powietrza, bo grzyb w 48 godzin potrafi zniszczyć cały plon, i w dodatku na początku tego nie widać, jak widać grzyba na kwiatach to już najczęściej za późno.

Ostrzegałem, ale jak chcesz to posłuchaj "pozytywa" i zrób organikę w koko, napisz potem jak wyszło buhehehehehe
 

chudy_ali

Member
Rejestracja
Sie 3, 2020
Postów
16
Buchów
0
Organie robię teraz w ziemi i wygoda bo daje guano do ziemi potem na flo palm tree i tylko woda, ale mam mało miejsca 0.16m2 i chciałem zmaksymalizować plony, bo topy z coco są dużo lepsze niż z gleby. Biorę flora series z cal magiem, opłaca się brać flora kleen i ten diamond nectar?
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Diamond nectar nie jest drogi a roslinki naprawdę zdrowo po tym wyglądają. Flora kleen przyda się na pewno na tydzień przed zbiorem do wypłukania soli, coś czego w organice za bardzo nie trzeba robić - poszukaj o tym środku w necie. Zamiast przepłukiwać wieloma litrami wody, flora kleen załatwi Ci to zwykłym podlaniem. DO tego w razie przenawożenia tak somo możesz to użyć. Tylko raczej nie dawaj maksymalnych dawek, takie oczyszczenie podłoża z nawozów to też jest lekki szok dla rośliny, nie warto tego robić zbyt mocno.

Przygotuj się też na to, że za pierwszym razem w coco może Ci nie wyjść to dobrze/idealnie, musisz dbać o odpowiedni poziom PH pożywki, musisz rozpoznać kiedy dodać wapń, bo niedobory wapnia w kokosie są niemal zawsze. Uprawa w coco nie jest prosta.
 

chudy_ali

Member
Rejestracja
Sie 3, 2020
Postów
16
Buchów
0
To wezmę ten nektar i kleen, ja przygotowany jestem pod Hydro ale w te upały pomyślałem że Coco. Dzieki
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Spoko, tylko paliłeś coś kiedyś z hydro (wody)? Różnica jednak jest - na minus, z coco jest jeszczę w miarę smak, ale z wody - mi przynajmniej nie podchodzi, a jakieś 5 upraw w hydro zrobiłem.
 

chudy_ali

Member
Rejestracja
Sie 3, 2020
Postów
16
Buchów
0
Z coco paliłem, z hydro nie wiem. Paliłem te z polskich aptek one chyba z hydra są to rzeczywiście chu**we w smaku.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół