nasiona marihuany

Co lepsze na poczatek,zwykla ziemia czy mieszanki??

Wyszukiwarka Forumowa:
G

gacek

Guest
emka
Pomocy,kompletnie niemam pojecia w co wsadzic nasionko zeby puzniej roslince bylo jak najlepiej.czy wystarczy zwykla ziemia sklepowa z domieszka keramzytu i perlitu czy leiej jaies mieszanki jak tak to jakich uzyc skladnikow i w jakich proporcja?? :?
piszcie jak sami macie,opinie specow mile widziane
elo
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
ja mysle ze ziemia uniwersalna do kiełkowania starczy z odrobina perlitu...

karamzyt to na drenaż sie nadaje...w wiekszych donicach...

a co do dolomitu....hymm lepiej nie...wszelakie nawozy od 3 tyg zycia roslinki sie powinno dawac...

ja od serca sypie do ziemi do wysadzania odrobine ukorzeniacza :D

pozdr
 
G

gacek

Guest
a jak juz przejde z wegu na kwitniene to terz to samo tylko nawozic co jakis czas??
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Odradzam uzywanie ziemi ze sklepu osiedlowego. Takie tanie za 2zlote ziemie sa chu**we na calej linii. Odradzam z calego serca. Lepiej pojsc kupic lepsza troche drozsza ladnie przesiana. Ja mam chu**wa i mi wiedna dolne listki. To na pewno przez ziemie. Za 2 dni ja wymieniam na cos lepszego.

Jak pojawia sie perflowery i zacznie kwitnac zmien najlepiej nawoz na jakis dobry do kwitnienia polecam planton K
 
K

Kacperek1224

Guest
Ja przygotowałem moją ziemie sposobem: wsypałem ziemie do akwarium, złowiłem troche dżdżownic i poczekałem z 2-3 tyg. żeby dżdżownice spulchniły glebe.Dalej usunołem dżdżownice i podlałem ziemie dobrym nawozem ( w małych ilościach). Wrzuciłem do niej skorubki z jajek. (słyszałem że wskazane jest dodać jakiegoś środku z CO2). Dodałem bakterie gnilne czyli obornika(ale mało). Jeśli chodzi o bakterie to ja zdobyłem bakterie od takiego bardzo dobrego rolnika. Są to bakterie które w większości ( ok 70%) występują w procesie gnilnym ale ten oto Rolnik wykluczył z tego procesu gnilniego ok 30% bakterii które powodują smród. Czyli te oto bakterie jast to super pruchnica która pełni role obornika a nie śmierdzi. A więc w mojej mieszance ziemi ja dodałem te oto bakterie. Gdy tak przygotujesz glebę to nawet nie bedziesz musiał nawozić rośliny :mrgreen:
 
G

gacek

Guest
dobry patencik z tym obornikiem, tak se myslalem czy niezaszkodzilo by gdybym w puzniejszej fazie jak juz bede mial donice np10l wpuscis d niej jedna moze ze 2 dzdzownic zeby uzyznialy glebe, ciekawi mnie czy niezrobily by one jakiejs krzywdy korzeniom jak nie muglby to byc dobry patencik:p
piscie co o tym myslicie
elo!!
 
K

Kacperek1224

Guest
Sądze że warto spróbować. Proponuje ci żebyś wykiełkował z małych pojemniczków np. po monte potem przesadził do doniczek wielkości szklanki i czekał żeby urosły na maksa i przesadzając z małych doniczek w***ać krzaczki do akwarium i wrzucić pare dżdżownic. Spróbuj a sie przekonasz czy nie uszkodzą. Wydaje mi sie że gdy roślina bedzie taka duża to nie uszkodzi jej dżdżownica. Tylko przypilnuj żeby ci maleństwa nie nawiały, bo niezłe ciśnienie bedziesz miał gdy zbudzi cie dżdżownica pełzająca po twoim brzuchu :) :pig:
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Cisnienie gdy dzdzownica pelznie po brzuchu? To sa cudowne stworzenia szczegolnie dla farmerow jak by. Niby z czego robiony jest biohumus? :p

Slyszalem ,ze dzdzownice mohapodgryzac korzonki. Tzn. koles opowiadal ze jego kupel wlozyl te robaczki i mu roslinki zaczely wiednac ale neiwiem na ile to prawda a na ile falsz.

Dolomit dawajcie od poczatku moim zdaniem... moze nie na kielkowanie. Ale ja np. kielkowalem w donicach w ktorych mialem pierwszy tydzien moje rosliny wiec do niej powinienem wsypac ale tego nei zrobilem i zaczely wiednac.
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Wez dzdzownice i ja przekroj na dwa... bedziesz mial wtedy dwie :mrgreen:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół