nasiona marihuany

Co może być powodem przebarwień?

Wyszukiwarka Forumowa:

Bestia_86

Well-known member
Rejestracja
Gru 30, 2017
Postów
86
Buchów
0
Witam.
Co może być powodem niewielkich przebarwień na krawędziach tych mniejszych listków?





 

-SillveR-

Berrger
Rejestracja
Mar 20, 2016
Postów
1,109
Buchów
1
Nie za mokro tam jest ???
Wyrzuć ten Mylar z góry donicy ...
Jaka ziemia itd:
Podaj jakieś informacje chłopaku:)
 

JahLoveProtectUs

Well-known member
Rejestracja
Gru 15, 2017
Postów
142
Buchów
1
Powodów przebarwień jest wiele, zaczynając od ph, nadmiaru/deficytów substancji odżywczych, temperatury, natężenia światła, a kończąc na chorobach i szkodnikach.
Jak wyżej, zdejmij mylar. Jeśli to nie pomoże, to będziemy się zastanawiać co jej dolega.
 

Bestia_86

Well-known member
Rejestracja
Gru 30, 2017
Postów
86
Buchów
0
1. Gleba - nazwy nie pamiętam bo od ziomka. Ale droższa bo z jego uprawy (100 zł za worek dał)
2. Mylar wyjąłem, włożyłem go wczoraj w ciągu dnia więc był tylko kilka godzin.
3. pH wody wynosi 6,5.
4. Oświetlenie CFL125 Watt duel, 15-17 cm nad roślinką. Cykl dnia 16 h ( przy weekendzie dłużej się staram)
5. Temperatura utrzymuję się na poziomie 25-26,5 a wilgotność w przedziale 40-50 %
6. Podlewalem wcześniej 200 ml co drugi dzień, ale kolega w innym poście odradził bo podobno za dużo.
Tak więc dzisiaj zaczyna się 3 dzień i jeszcze nie podlewalem bo może faktycznie być za mokro, lecz ziemia z wierzchu wygląda na suchą.
Wczoraj tylko pryskalem zraszaczem do kwiatów.

Tak to mniej więcej wygląda.
Projekt think different dzień 13.

---------- Post Zaktualizowany 10:44 ---------- Data pierwszego postu 10:14 ----------

Foto z przed chwili. Sytuacja bardzooo podobna jak u kolegi z posta obok.
Obstawiam przelanie.



Ile dni nie podlewać w celu sprawdzenia, a żeby nie zaszkodziło młodej?
 

bws

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2017
Postów
130
Buchów
0
narazie jest malutka podlewaj kieliszek na okolo rosliny . Ja lalem 50ml co dwa dni majac ledy okolo 30 cm od rosliny . Z czasem zwiekszaj dawke .
Teraz w 34dniu zycia leje kolo 0.4l co dwa dni
 

bws

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2017
Postów
130
Buchów
0
Sam jestem amator ale mysle ze jak wsadzisz palca na 3-4 cm i bedzie sucho to mozesz juz podlac. Podlewajac tak jak pisalem wczesniej na wegu uniknalem problemow. A jak juz podrosnie musisz tez wziasc pod uwage wielkosc donicy , ja mam 6 L
Jesli masz nawoz w podlozu od nowosci to kup ta muszynianke, na poczatek jest idealna wysokomineralizowana, magnezowo-wapniowa srednionasycona co2
 

Bestia_86

Well-known member
Rejestracja
Gru 30, 2017
Postów
86
Buchów
0
Mam wodę z kranu ustawioną w bańce na 6,5 pH.
Ale chyba faktycznie kupię Muszyniankę aby mieć pewność równego i niezmiennego pH.
 

GreenFarmer

Member
Rejestracja
Sty 14, 2018
Postów
6
Buchów
0
Jezeli uzywasz ziemi nie musisz ustawiac ph az do Flo. Agresywne kwasy uzywane do regulacji ph moga miec katastrofalne skutki dla rosliny, szczegulnie tak mlodej. Pozdro
 

Bestia_86

Well-known member
Rejestracja
Gru 30, 2017
Postów
86
Buchów
0
A może ktoś jeszcze się wypowie? Bardziej doświadczeni.
 

Bestia_86

Well-known member
Rejestracja
Gru 30, 2017
Postów
86
Buchów
0
Nadal coś mi się nie podoba.
Intensywność zieleni zmalała, czubki większych listków zaczęły podsychac i końcówki jakby się podwinely.
Wczoraj po ponad 3 dniach suszy, strzykawką podlałem delikatnie 15 ml , tylko nie wiem czy nie za szybko. Podniosłem trochę oświetlenie na jakieś 22 cm.
Już nie wiem.





 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Nie chcę już tu wywoływać gównoburzy o "zaletach przesuszania nad przelaniem"...

Ale Chłopie! Podlej ją trochę!

I nie 15ml, ale chociaż podlej z pół litra tą donice przynajmniej po obrzeżach, już nie lej przy samej roślinie, jak tak się boisz tego przelania.
To nie jest kaktus, wyobraż sobie, że takie małe siewki muszą sobie radzić w warunkach, gdzie nikt o nie dba, czy to desczce, czy susza...
Jednak wolą mieć więcej wody, jak większość roślin.

Nie chodzi mi o to, żeby miały błoto, ale muszą mieć wilgoć.
 

Bestia_86

Well-known member
Rejestracja
Gru 30, 2017
Postów
86
Buchów
0
Podlałem i nadal nie wiem czy dobrze zrobiłem.
Czy mogę prosić o poradę doświadczone osoby CZY ONA JEST PRZELANA CZY MOŻE PRZESUSZONA?
Jestem początkujący. Nie podlewam dużymi dawkami.
Lampę podniosłem na około 30 cm.

 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
nie no jak na 17 dzień wygląda kozacko.
podlej ją, lampę daj ciut niżej i sprecyzuj co to za ziemia bo jeśli ziomek miał ją w grow i oddał ci worek to może była mocno nawieziona i jej nie wypłukałeś.
ogólnie nie pie****iłbym się już z tą roślinka tylko kibel, kupiłbym worek normalnej ziemi i dał nowej siewce nowe warunki.
to jest automat czy sezonówka tak w ogóle ?
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Polecam przestać się stresować, wrócić do lektury, wyciągnąć wnioski i zacząć od nowa.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół