• Uwaga! Uprawa konopi w Polsce i w większości krajów jest nielegalna lub wymaga specjalnych zezwoleń. Przed wykorzystaniem informacji zawartych na tym forum lub w innych naszych serwisach upewnij się jakie przepisy regulują uprawę w Twoim kraju.
  • Chcesz pomóc w rozwijaniu forum? Zamieść link do Forum.Haszysz.com na swojej stronie lub blogu

Co podłączę do tego?

Razak

Well-known member
Buchów
1
Mam takie pytanko, co podłączę do takiego zasilacza poza tą lampą co miałem 400w

Jakie jeszcze żarówki mogę do tego podłączyć i gdzie kupić w holandii z góry dzięki. Bo jak wiadomo growshopy w holandii są zakazane i nielegalne jest ich bardzo mało i znajdują sie w miejsach typu garaż.

Konopioland

Lazy Bastard
Buchów
0
Dzwne troche pytanie. Mozesz podlaczyc innego hps 400w lub (chyba tez) MH.
A kupic to mozesz online. Musza tez byc chyba w NL jakies stacjonarne sklepy, gdzie mozna kupic hpsy (w szklarniach sa przeciez uzywane masowo).

Razak

Well-known member
Buchów
1
no wlasnie hps 400w na tym nie startuje albo powiedz jak to podlaczyc by cos na wega smigalo

Pizdaczek

Guest
Sorka za maly offtop ale jak to sa zakazane growshopy? Mozesz kupic nasiona, jaranie i inne dragi a nie mozna kupic lampy?

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Buchów
567
Odznaki
3
Sorka za maly offtop ale jak to sa zakazane growshopy? Mozesz kupic nasiona, jaranie i inne dragi a nie mozna kupic lampy?

W Holandii zarówno posiadanie jak i sprzedaż w tzw. coffee shopach jest tolerowane lecz prawnie nadal nielegalne. Obowiązuje jednorazowy limit zakupu do 5 gramów. Jednocześnie jest to ilość, którą można posiadać przy sobie. Uprawianie roślin jest w Holandii nielegalne i zabronione (poza uprawą na użytek własny, maksymalnie do 5 roślin)[63]. Właściciele coffee shopów nie mogą sprzedawać marihuany z prywatnych hodowli. Większość coffee shopów podporządkowuje się temu prawu. Większym ograniczeniem dla właścicieli jest określona ilość marihuany, która w danym momencie może znajdować się w sklepie.

trochę też autora nie rozumiem skoro można mieć 5 pomidorów.

motylanoga

Well-known member
Buchów
0
W NL nie wolno uprawiać pod lampą :p

Łapcie cytat z innego foruma bo musiałem sprawdzić czy mi się coś nie pomieszało:

"Uprawiając do 5 sztuk sadzonek nie poniesiesz żadnej kary (no poza tym, że planty zostaną zniszczone :p) pod warunkiem, że nie jest to hodowla profesjonalna. Aby hodowla została zakwalifikowana jako profesjonalna (zarobkowa) wystarczy, że niezależnie od ilości są spełnione dowolne 3 warunki (sztuczne oświetlenie - wspomniane przez kogoś lampy, specjalnie wydzielone pomieszczenie wewnątrz, specjalny system nawożenia, system nawadniania, system wentylacji, sztuczne podłoże i cały szereg innych technicznych udogodnień jakie znajdziesz w typowym grow boxie). Słowem, we własnym ogródku czy na balkonie uprawiać możesz, no oczywiście pod warunkiem, że nikt tego nie zauważy lub nikt z twoich sąsiadów policji uprzejmie nie poinformuje. Nawet jeśli, to tracisz tylko (aż) rośliny w takiej sytuacji."

Sam w holandii kilka razy byłem w różnego typu growshopach i nie kojarzę czy w sprzedaży były lampy :) kolego zakupy raczej na eBay ewentualnie allegro z wysyłką do NL

Pozbawiałeś zasilacz przewodów, i masz obawy że coś nie działa po tym zabiegu czy po prostu przestało działać i nie wiesz czy problem jest z żarówką czy z balastem?

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Buchów
567
Odznaki
3
W NL nie wolno uprawiać pod lampą :p

Łapcie cytat z innego foruma bo musiałem sprawdzić czy mi się coś nie pomieszało:

"Uprawiając do 5 sztuk sadzonek nie poniesiesz żadnej kary (no poza tym, że planty zostaną zniszczone :p) pod warunkiem, że nie jest to hodowla profesjonalna. Aby hodowla została zakwalifikowana jako profesjonalna (zarobkowa) wystarczy, że niezależnie od ilości są spełnione dowolne 3 warunki (sztuczne oświetlenie - wspomniane przez kogoś lampy, specjalnie wydzielone pomieszczenie wewnątrz, specjalny system nawożenia, system nawadniania, system wentylacji, sztuczne podłoże i cały szereg innych technicznych udogodnień jakie znajdziesz w typowym grow boxie). Słowem, we własnym ogródku czy na balkonie uprawiać możesz, no oczywiście pod warunkiem, że nikt tego nie zauważy lub nikt z twoich sąsiadów policji uprzejmie nie poinformuje. Nawet jeśli, to tracisz tylko (aż) rośliny w takiej sytuacji."

Sam w holandii kilka razy byłem w różnego typu growshopach i nie kojarzę czy w sprzedaży były lampy :) kolego zakupy raczej na eBay ewentualnie allegro z wysyłką do NL

Pozbawiałeś zasilacz przewodów, i masz obawy że coś nie działa po tym zabiegu czy po prostu przestało działać i nie wiesz czy problem jest z żarówką czy z balastem?

to rozwija wszelkie wątpilwości, śmiało edytuj wpis w Wikipedia.

A wiesz może jakie kary grożą za uprawę pod lampą? Kryminał czy śmieszny mandat?

motylanoga

Well-known member
Buchów
0
w NL mandat jeśli ktoś w ogóle będzie chciał podjąć temat, chociaż nigdy w Holandii nie uprawiałem choć blisko na terenie Niemiec i tam szczerze też na to lali - kończąc na grożeniu paluchem albo na "śmiesznym mandacie" zabierając planty :p

Razak

Well-known member
Buchów
1
Podłaczone miałem tą żarówkę do tego balastu ale gdy zmieniłem żarówkę na hps 400w to juz nie odpaliła, podłączone było to tak ze jeden z kabli brązowy szedł przez ten balast, niebieski do oprawki bezposrednio i z balastu tez jeden do oprawki. Nie jestem elektrykiem nie lubie prądu hehe wole LAS.

Potrzebuję podłączyć inną żarówkę do boxa w którym bedzie wegetacja ponieważ ta cfl 125w juz stara jak swiat.

Śmieszek420

World Wide Weed
Weteran
Buchów
6,648
Odznaki
2
Ten balast jak i lampa to możesz wyjebać. To lampa rtęciowa jest albo coś podobnego. Nie do uprawy.

Góra Dół