nasiona marihuany

CO2 test

Wyszukiwarka Forumowa:

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,148
Odznaki
4
Na forum mówi się o różnych sposobach suplementacji CO2 takich jak bimbrownie, kwas z octem, tabletki CO2 czy torebki z grzybnia / łajnem, natomiast nigdzie nie spotkałem się ze źródłem CO2 może być sam człowiek i wydychane przez niego powietrze. Przy swoich uprawach zauważyłem że gdy przebywam w pomieszczeniu w którym stoi box stężenie CO2 potrafiło wzrosnąć nawet do ponad 3000 ppm.
Postanowiłem sprawdzić jakie stężenia osiągnę w pokoju w którym śpię. W tym eksperymencie chodzi też o udowodnienie mojej kobiecie że spanie przy zamkniętym oknie nie jest takie zdrowe jak się jej wydaje ;)
Oczywiście miernik którego używam nie jest pewnie super dokładny ale myślę że jest na tyle wiarygodny żeby wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Średnia ilość CO2 w świeżym powietrzu - 400ppm
Ilość CO2 dla suplementacji konopi - 1500ppm (taka ilość jest powszechnie uznawana za sensowną, większe stężenia nie przynoszą znaczących wzrostów wydajności)

Pomiar nr 1
Pokój - sypialnia około 15 m2, bez wentylacji z zamkniętymi drzwiami i uchylonym oknem.
Rano miernik wskazywał niecałe 800 ppm czyli 2 razy więcej niż zawartość w powietrzu

Pomiar nr 2
Warunki jw tyle że z zamkniętym oknem czyli taki sealed room nie uwzględniając dziur w drzwiach. Po wejściu do pokoju miernik wskazywał niecałe 800 ppm. Po kilku minutach było już 1000 ppm a po mniej więcej 20-30 minutach było już 1300. Rano obudziłem się to było ponad 2800 ppm! Czyli 7 razy więcej niż jest w powietrzu i prawie dwa razy tyle ile zaleca się stosować dla konopii.


Ogólnie to po powrocie do domu gdy nikogo nie ma miernik pokazuje około 500ppm. Podczas przebywania w mieszkaniu 1-2 osób (nie w sypialni) CO2 urosło max do 800ppm.

Wniosek ? Człowiek i wydychane powietrze to darmowe niekończące się źródło CO2. Jeśli ktoś ma boxa w pokoju którym śpi to można ustawic dzień na czas kiedy śpisz i można cieszyć sie darmowym co2.

Mam jeszcze 3 szt tych śmiesznych tabletek CO2 do rozpuszczania w wodzie także będę coś jeszcze testował
 

SensiHaze

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2022
Postów
305
Buchów
1,031
Odznaki
7
W punkt. Dlatego dobrze mieć boxa w sypialni i lampy włączone w nocy :D właśnie ostatnio o tym myślałem :D


Dobry test swoją drogą, wiedziałem że spanie/przebywanie w pokoju, nie wietrzenie mieszkania podbija poziom co2 ale nie wiedziałem, że aż tyle. W końcu ktoś to sprawdził i podał jak na tacy na forum :D
 
Ostatnia edycja:

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,148
Odznaki
4
Dla krzaków dodatkowa dawka CO2 to plus ale dla nas już nie koniecznie :) Różne dane w internecie nt dopuszczalnych stężeń CO2 dla człowieka ale przyjmuje się że norma jest do 1000 a bezpieczna granica to 5000ppm. Piszą też że już przy niższych stężeniach czuć skutki uboczne i coś w tym jest bo jak śpię przy zamkniętym oknie to jestem dużo gorzej wyspany.
Osobiście nie wyobrażam sobie spać w pomieszczeniu gdzie jest box i nie zachęcam do tego 😁
 

neurofan

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2020
Postów
921
Buchów
2,881
Odznaki
4
Dlatego dobrze mieć boxa w sypialni i lampy włączone w nocy
Żeby to miało sens musiałbyś spać z głowa w boksie i najlepiej nad krzakami xd

Micz fajny teścik, sprawdzę kiedyś ile ja produkuje w nocy :flower:
 

geipzs

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2022
Postów
117
Buchów
403
Jeśli box ma wentylator wyciągający to nie musiałby ;) wentylacja w boxie wymiesza powietrze w całym pokoju.
Tak w sumie nie do końca bo rośliny produkują tlen i w namiocie raczej będzie niższe stężenie dwutlenku niż w pomieszczeniu w którym stoi namiot.


Ciekawe jakie ilości co2 produkują grzybnie cubensis:) można by się pokusić o uprawę grzybów pod roślinami :D
 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,148
Odznaki
4
Tak w sumie nie do końca bo rośliny produkują tlen i w namiocie raczej będzie niższe stężenie dwutlenku niż w pomieszczeniu w którym stoi namiot.


Ciekawe jakie ilości co2 produkują grzybnie cubensis:) można by się pokusić o uprawę grzybów pod roślinami :D
Jeśli masz namiot 1x1x2 czyli 2m3 i używasz wentylatora 200m3/h czyli w ciągu godziny 100 razy wymieniasz powietrze w boxie. Cały czas mieszasz powietrze z pokoju z powietrzem w boxie więc jakieś różnice beda minimalne i nie mające znaczenia.

Trzeba jeszcze te buddy boost sprawdzic
 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,148
Odznaki
4
Siema tym razem sprawdzam torby co2, zobaczymy ile co2 są w stanie wyprodukować ile czasu będą działać i czy w ogóle jest sens je stosować.
Pomieszczenie 6.44m2 o wysokości mniej więcej 2.50 czyli około 16m3. Pomieszczenie bez wentylacji w którym normalnie trzymam boxa.
Pomieszczenie przed testem dokładnie przewentylowalem i stężenie od którego zaczynam pomiar to 402 ppm. Żeby nie zakłócać pomiaru i nie wchodzić tam mam podgląd z kamerki. Zgodnie z instrukcją wykonałem 5 otworów w górnej części worka. Wg tego co podaje producent taka torba powinna wystarczyć na 10 tygodni, jeśli po 3 dniach co2 będzie mało to wleje 1-2ml wody i zrobię otwory w drugiej torbie. Sama torba wisi pod sufitem dodatkowo w pomieszczeniu chodzi wentylator żeby mieszać powietrze.


 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,148
Odznaki
4
Myślę że test można zakończyć. Torba produkowała co2 przez niecałą dobę...Po mału rosło i dobiło do zawrotnych 543 ppm i potem zaczęło spadać. Po dodaniu 2ml wody co2 nie zaczęło się produkowac... Stężenie dalej spadało i zatrzymało się na około 400ppm. Po dwóch dniach przedziurawilem druga torbę ale tym razem nie było żadnej różnicy, stężenie utrzymywało się około tych 400 ppm czyli tyle ile średnio jest w powietrzu.
Mogłem jedynie wyższą temperaturę utrzymać bo było około kilkunastu stopni gdzie producent zaleca 25-30 ale myślę że wynik dużo by się nie zmienił.
Dla porównania wszedłem do pomieszczenia na 5 minut i dobiło do 620... Więc bardziej się opłaca chuchać i dmuchać na planty niż kupować to badziewie ;)
I parę fotek
Screenshot_20230427-192503.jpg
[/url]





https://galeria.haszysz.com/image/QQFNlc
 

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,723
Buchów
3,640
Odznaki
6
Fajne tutej testy masz👍 a jest jeszCe taka torba Co2 "Boost Buddy" masz może zamiar sprawdzić...🤔

Aktualnie, kończę grow z tą torbą. Nie wiem, czy coś dało...bo żadnych pomiarów nie robiłem, jak i nie bardzo znam się na tym 😉
Ponad połowa uprawy była z obiegiem zamkniętym...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół