nasiona marihuany

CO2

Wyszukiwarka Forumowa:

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
ja zamowilem 5 tabletek tych z co2 z cannabisu...ale raczej bedzie mi ciezko ocenic jak one wplywaja bo nie bede mial porownania bo to moj pierwszy indoor...
..zkwaszaja ponoc glebe...mam nadzieje ze nie w wielkim stopniu bo nie mam zadnego kwasomierza...apropo kwasomierzy...
...ma ktos?...ile dal i w jaki sposob sie mierzy? widzialem rozne...najtansze po 25 zl...wklada sie do ziemi i wzkazowka pokazuje ph
...byly tez inne z ajkimis probkami czy czyms, nie wiem na czym to polega...
...a sie zastanwialem czy sa takie zwykle papierki co na reklamach mydla sa...one powinny byc tanie, tylko czy tym da rade zmierzyc pecha ziemi...mysle ze jak sie wilgotna to da rade...obcykalem jakas instytucje zajmojaca sie glebą...ale bylo zamkniete...w najblizszym czasie sie do nich wybiore..pewnie znaja odp na moje pytania he
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Niewiem czy to pomaga bo ja tego nie stosuje. Ale drozdze powinny byc dobre... sam tozrobie.
 
G

gacek

Guest
ej a tem roztwur drozdzy to z czego siem sklada??drozdze,woda i cukier?to wszystko
 

chaszczu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
1,220
Buchów
25
niektorzy dodaja jeszcze lyzeczke sody, aby zacier za szybko sie nie zakwasil
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Najlepiej upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i od razu zrobic bimber. Drozdze, woda, cukier i jakies owoce lub ziemniaki albo zboze. CO2 bedzie sie ulatnialo a my bedziemy miec pyszny trunek wlasnej roboty.
 

chaszczu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
1,220
Buchów
25
spoko, na poczatku mojej przygody z hodowla tez je zadawalem :)
 

cdbase

Member
Rejestracja
Paź 21, 2005
Postów
23
Buchów
0
te tabsy co2 sa wporzo jesli komus niechce sie pie.... z bimbrem,chyba ze ktos lubi pic lesny dzban (wino w woreczku z żabki:D)to polecam bimber:D
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
tym bardziej ze tapsa co2 kosztuje 2zł...a jedna tapsa starcza na 100l wody
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
Do większych upraw stosuje sie palniki na propan butan które przy spalaniu produkują co2 ;]
Każdy kilogram spalonego paliwa daje 3 kg co2 i 1.5l wody
 
N

Norek-thc

Guest
Hehe. Ja miałem ten sam problem z Co2 znalazłem dobre rozwiąznie. Otóż CO2 można otrzymać również w prosty sposób inny od drożdży. Otóż wystarczy rozpuścić w wodzie troche sody oczyszczonej i dodac troche octu. po chwili zacznie sie wydzielac CO2 ale nie wiem jakie jest stężenie i czy nie będzie za niskie. Zawsze można kupić tabletki ktore wydzielają CO2 firma NO MERCY sprzedaje takowe 60 szt kosztuje 60 zl
 
J

Johnus_Pain

Guest
Okey, a czy można te tabsy kupić gdzie indziej niż od No Mercy Supply? I druga sprawa - 100 litrów to mi się nie przyda raczej. Czy dobrym pomysłem byłoby krojenie albo "ścieranie" takich tabletek, żeby pasowały np. do 2 litrów?
 
N

Norek-thc

Guest
Tutaj----> www.cannabis.fr.pl możesz je kupić podobno. Sam się zabieram do tego żeby zamówić je stamtąd. To logiczne że można stosować inne dawki. Sam producent pisze że za duża dawka nie będzie ani szkodliwa ani pożyteczna, ale po co dawać za dużo skoro roślinka i tak nie wchłonie tego. Tam pisze że 1 tabletka na 25o litrów, w takim razie można to łatwo obliczyć. Potrzebujesz tylko dokładnej wagi elektrycznej ktora pozwoli ci zważyć jedną tabletkę. No a potem są to tylko proporcje.
Przyładowo jeśli tabletka waży 10 gram to twoja proporcja wyglada nastepujaco
10g -250l
xg- 2l
250x=20g
x=0,8 g
To proste potrzebujesz tylko wagi. Jednak jeśli jej nie masz to nic nie szkodzi bo sam producent zapewnia że większa dawka nie zaszkodzi.
 
G

gacek

Guest
siemanko
czy sa jakies prz4eciwwskazania do podlewania roslinki gazowana woda??niebedzie to przeszkadzalo w jakis sposob?napewno+ to to ze roslinka bedzie miec wiecej co2:)
piszcie co myslicie na ten temat
elo
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
Woda gazowana zawiera kationy i aniony które mogą żle wpłynąć na roślinke ;]
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół