nasiona marihuany

CO2

Wyszukiwarka Forumowa:

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
Tak sobie myślałem jak by tu zapewnić moim roślinkom najlepsze warunki, a wiadomo ze o takie w piwnicy trudno. Kombinowałem jak zapewnić im odpowiedni poziom dwutlenku węgla, bo za mocnej wentylacji nie moge uzyc, a i tak przez drzwi niewile przeleci. Na butle nie mam pieniędzy ale zastanawiam się co by było :idea: jakbym sam sobie zrobił CO2 :wink: . Mam genialny pomysł, żeby w moim boxie (który jest dość spory 0,8m2 i 1,6m wys.) zapalić ze dwie świeczki. Dostarczały by one cały czas dwutlenku węgla dla moch roślinek :mrgreen: .
Czy to jest dobry pomysł :?:
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
...znajomy wyczytal sposob ze do produkcji co2 mozna uzyc drozdy...sam go uzywalem...bierzesz np litrowy sloik...dajesz pol kostki drozdy zalewasz woda, dajesz troche cukru, mieszasz...i stawiasz kolo roslinek...mysle ze to jest bezpieczniejszy sposob niz swieczki... :wink:..nie wiem tylko na ile jest skuteczny :| ....jeden taki sloik bedzie cie kosztowal ok 1,5-2zl...mowie to bo trzeba go wymeiniac co 2-3 dni<za miesiac ok20-30zl w zaleznosci od ilosci dodawanych drozdy>...pozdor600
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Swieczki to malo dobry pomysl. Box jest zamkniety a swieczki spalajac sie wydzielaja dym. Niewiem czy dym moze zkodzic roslinom ale jesli osadzi sie na nich sadza to juz dobrze nie jest. Takze dym przeszkadza w pobieraniu roslinom swiatla z lamp.

A drozdze procz zapachu chyba nie szkodza. Przynajmniej jesli sie bedzie je czesto wymieniac :)
 

growmen

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
355
Buchów
0
swieczki nie daja az takiego dymu :) bo maja bardzo dobre spalanie, ale nie sprawdzałem tej metody wiec nie powiem czy jest w 100% pewnia i bezpieczna
 
G

greenlife

Guest
jezeli chcecie juz cos spalac to najlpeiej alkohol gdyz spala sie praktycznie w 90paru procentach a swieczka jednak wytwarzda i to bardzo duzo roznych substancji ktore sa zbedne jak nie szkodliwe dla roslin ale i tak odradzam ten sposob zaduze ryzyko pozaru

ja kiedys uzywalem drozdzy ale nie zauwazylem roznicy... imo dodatkowe co2 w tak malym pomieszczeniu wydaje mi sie zbedne wetylacje przeciez musisz miec zeby utrzymac odpowiednia temp wiec wymiana powietzra musi jakas byc i to powinno w zupelnosci wystarczyc plantom
 
S

slash

Guest
A jak z tych drożdży jakieś grzyby sie zrobią i pleśń albo grzybica zaatakuje roślinke ??

To tez wezcie pod uwage .
 
G

greenlife

Guest
A jak z tych drożdży jakieś grzyby sie zrobią i pleśń albo grzybica zaatakuje roślinke ??

To tez wezcie pod uwage

chyba jestes nie powazny !!:) :twisted: ludzie nie szukajcie dziory w calym robi sie to tak ze do srodka sie nic nie dostaje a jedynie wydostaje co2
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Jesz drozdze w kazdym placku i chlebie i jakos grzyba nie masz hehe. Chyba ze sam stary grzyb jestes... (joke)

Nie ma raczej mozliwosci grzyba... przeciez wymieniasz co 2-3 dni. Chyba ze zostawisz na miesiac... wtedy n wszystkim moze grzyb sie pojawic.
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
...w metodzie ze drozdem musi byc czesta wymiana sloika i jakas mala wentylacja... wtedy bedzie ok...bez chorubstwa
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
...gdy sie uzywa drozdy, wydobywa sie nie mily odor...
...ktory szybko moze sie zamienic w jakies chorubsko...
...wentylacja nie drozdy...
...a oglnie boxa...
...bo nie wyobrazam sobie boxa z drozdzami bez wentylacji... :lol:
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Przeciez w kazdym boxie powinien byc wentylator albo nawet 3. Ale taki wentylatorek nie pozbedzie sie zapachu. Moze go jedynie ywdobyc na zewnatrz. Jest specjalne uzadzenie do oczyszczania powietrza. Zapomnialem jaksie nazywa ale jest dosc drogie.
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
...gdy ow sloik stoi 3 dzien...to zapach staje sie az kwasny...wyglada jakby zaraz mial sie pojawic jaks grzyb ktory moze zaatakowac roslinki...mialem miesiac rosl w boxie...i mailem jeden wentylator wyprowadzajacy powietrze...zrezygnowalem szybko z drozdy bo zapach byl nie znosny...czuc go bylo na calym strychu...wymienailem co ok 3dni...moze jak sie bedzie wymieniac co dwa albo poltora dnia to wtedy zapach bedize mniej uciazliwy...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół