nasiona marihuany

Co2

Wyszukiwarka Forumowa:

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
nielepiej było by dodać soku i zrobic winko??
 
S

SZALONY KNOB

Guest
Wino z ryżu mocne 17-18% (nastaw 25l w dymionie 40l)
(wg wskazówek Piekarza oraz forum wino.org.pl)
Składniki:
18,5 l wody
5 kg ryżu
4 kg cukru
125g kwasku cytrynowego
50dkg rodzynek (może być więcej nawet do 1kg)
10g pożywki
drożdże winne Tokay lub Sherry
Wodę przegotować, rozpuścić w niej cukier oraz kwasek; ostudzić. Ryż dokładnie kilkakrotnie przepłukać, wsypać do gąsiora, zalać wodą z cukrem i kwaskiem. Dodać rozdrobnione (posiekane, zmielone) rodzynki, pożywkę oraz przygotowaną uprzednio matkę drożdżową.
Przyprawy do dodania (wskazane własne eksperymenty smakowe):
- 25 goździków
- 25 ziaren ziela angielskiego
- 37 ziaren pieprzu czarnego
- 7 torebek cukru waniliowego
- 3,5 łyżeczki mielonej gałki muszkatołowej
- 3,5 łyżeczki mielonego imbiru
- 3,5 łyżeczki tymianku
- 2,5 łyżeczki bazylii
- 2,5 łyżeczki mielonego cynamonu
- 5 płaskich łyżeczek kurkumy
Po 5-7 dniach dodać 3 kg cukru rozpuszczonego w 3 l wody.
Dla win słabszych należy zastosować odpowiednie drożdże oraz skorygować ilości wody, cukru i kwasku cytrynowego.
W trakcie fermentacji utrzymywać temperaturę gąsiora powyżej 20 st. Celsjusza; przez pierwsze 3-4 tygodnie intensywnie mieszać gąsiorem.
Po 6 tygodniach obciągnąć do mniejszego dymiona (25l), części stałe (ryż itp.) pozostawić na sicie do obcieknięcia (nie wyciskać) następnie wyrzucić. Wino w gąsiorze dosłodzić do smaku.
Po klarowaniu (ok. 2x6 tygodni) rozlać do butelek. Wskazane kilkumiesięczne leżakowanie.
To jest za***iste winko i mocne jak h*j ja robilem w 5 l baniaku i jest za***iste wyglonda jak mocz :)
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
robiłem juz kiedys takie winko trzytygodniowe i nie było zasmaczne. na okolo 6 litrów wody ze 2kg wiśni/czereśni, 2 kg cukru, 2 kostki drożdży piekarskich. spożyte zostało po około 3 tygodniach. waliło drożdżami że pić się nie dało, ale jak już sie wypiło to po paru minutach jak uderzyło to ciężko było w stać. na drugi dzień odbijało się pyzami, nie polecam takich win! :wink:
 
H

haszyszekk

Guest
Wracaja co tematu ;) czy jeżeli sie doda takiego co2 z fermentacji (bańka 5l) to temperatura w boxie może być wyższa niż 33? jak zrobiłem wszystko ok ale coś mi sie nie podoba... temperatura jest 33-35 a wilgotność 15-20% ;(
Czy co2 i wiadro wody rozwiąże ten problem? pzdr
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
powinno, ale ja dam nawilżacz powietrza , mam go w chacie od 15 lat to niech sie przyda :)
 
H

haszyszekk

Guest
A jak działają takie nawilżacze... ile kosztują co ważniejsze ;)
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
muj składa się z 3 części, zbiornik z wodą, wirnik, i pokrywa, wirnik się bardzo szybko
i wyrzuca wodę do gury, woda pod wpływem szybkości zamienia się w parę

[ Dodano: 2006-03-18, 12:22 ]
w obi nowsze modele kosztują 30-40zł , one działają trochę inaczej , lepiej.
Dzisiaj jak chcesz moge wklejić fote mojego
 
H

haszyszekk

Guest
Postanowiłem że wystarczy mi wiadro, woda i ręcznik ;) jak będe w obi to sie rozejrze ;) dzięki yoyy ;p
 
H

haszyszekk

Guest
Hehe... właśnie destyluje pierwsze winko na ryżu i już mam 3/4l wódeczki powyżej 50% na pewno ;D Troche jedzie drożdżami ale co tam ;P Czuć nieziemską moc... pzdr
 

ice77

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2006
Postów
96
Buchów
0
A może tak zapalić wkład do kaganka, w boxie, cowy nato?

A jeśli chodzi o te całe bimbrownie to drożdże produkują do 18% alkoholu a żeby uzyskać należy dać im do spożycia 306 g cukru na jeden litr roztworu. Uwaga cukier niemoże być podawany w jednej porcji, bo powybijacie drożdże a fermentacja ustanie.
 

ice77

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2006
Postów
96
Buchów
0
Po dodaniu kwasku cytrynowego do sody oczyszczonej wytwarza się co2. Można by było ustawić w naczyniu sodę w proszku a nad naczyniem jakiś mechanizm, z którego kapałby kwasek cytrynowy i abra kadabra…. Mamy co2. Dobrze jak by częstotliwość skapywania kwasku mogła być regulowana. Wymyśliłem to na szybko, może jak będę miał czas to pogłówkuje dokładniej nad mechanizmem skapywania kwasku i jak się uda to dołączę szkice, ale nie wiem, kiedy to nastąpi, bo jak na razie to jestem okrutnie zajęty.
 

MASTERIO

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
296
Buchów
0
Lepiej zastosowac butle z co2 i sie nie meczyc z tym.
 
H

haszyszekk

Guest
Takie rozwiązanie to dla bogaczy... bimbrownia to jest niecałe 10zł + (u mnie) 1,5l mocnej wódy (około 60-70%) myśle... masz i co palić i co pić ;P
Kto sie bawi w dodawanie cukru... 1410 i sie ładnie bąbelkuje przez 3 tygodnie, potem spada poziom produkcji co2, nastaw sie wymienia i destyluje bimberek ;P
Kazdy to moze zrobić... więc polecam pzdr
 

MASTERIO

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
296
Buchów
0
Mozna i tak ... ja bym wolal butle co2, poskaldac troche flo i sie nie pier***ic ;]
 
H

haszyszekk

Guest
W sumie to ja tez bym tak wolał ;) Ale co zrobić jak kasy już nie ma... kombinować trzeba... ;D A bimberek wyszedł niczego sobie musze rzec ;p Zaopatrze sie w alkomierz i zobacze ile ma voltow... na oko tak jak mówiłem 60-70... pzdr
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół