nasiona marihuany

czarne plamki na lisciach + pare fotek plantacji ;]

Wyszukiwarka Forumowa:
P

paralityk

Guest
Witam

Moje malenstwa choruja
oto fotki




szukalem w sieci cos na ten temat i wskazuje to na brak wapnia ?
ale nie jestem pewien, nie chce zabic roslinki przez spalenie wapniem korzeni
probowalem skruszyc wapno w tabletce dla ludzi :p i rozpuscilem to w wodzie razem z nawozem dla pomidorow
ale nie widze poprawy, - pewnie dla tego ze jest slabo przyswajalne dla roslin ;]
dolomit z tego co wiem powinien rozwiazac problem ( jesli to brak wapnia oczywiscie ) ale niestety tu gdzie mieszkam jest to praktycznie awykonalne zeby go dostac szukalem w kilku sklepach ogrodniczych.

czy moze jest inny sposob na to zeby wzbogacic w wapn ? pokruszone skorupki od jajek na przyklad ??
ma ktos z tym doswiadczenie jakies ?

prosze o diagnoze ;]


a o to fotki mojej malej plantacji ;]
kilka odmian stosuje LST ,
1. Rodzaj oświetlenia (hps, świetlówki, nateżenia światla)
2. Klon czy Nasiona
3. Rodzaj podłoża, jaki soil mix, ph gleby
4. Czestotliwość podlewania
5. Wentylacja
6. Rodzaj użytego nawozu (chemiczny czu organiczny), dawki nawozów
7. Długość życia rosliny
8. Temperatura (w fazie ciemnej i jasnej)


:arrow: 1. 400 W HPS
:arrow: 2. Nasiona
:arrow: 3. Ziemia kwiatowa neutralna + perlit
:arrow: 4. co 2/3 dni
:arrow: 5. 2 Wiatraki w boxie oprocz tego jeden na lampie dziury w suficie boxu oraz ruchome dzwiczki
:arrow: 6. organiczny dla pomidorow, dawki 20ml/4litrywody
:arrow: 7. 8smy tydzien
:arrow: 8. faza jasna od 25 do 30 / faza ciemna 20-22

i tutaj kolejne pytanie ;]
kiedy najlepiej przestawic na faze kwitnienia *(wiem ze troche offtopic ale nie chcialem pisac jednego tematu na 2 forach) ??

pozdrawiam ;]!















1.1.
 
B

barcwelona

Guest
kurde... sory ze nie odpowiedz na temat :p ile dałbym za taką jedną doniczke... ulalalala... iel na takie coś pracowałeś?
 
P

paralityk

Guest
hihi

w sumie automat ;]
ja tylko podlewam i pryskam codziennie zraszaczem ;]

=]
milo ze sie podoba
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
Z veg na Flo właściwie to już możesz przejść większość zazwyczaj zmienia na 12/12 po 4-8 tyg. Nie wiem jak wysokiego Boxa masz ale pamiętaj, że one jeszcze sporo podrosną :D.
(to zależy też od odmiany).

Co do zdrowia roślinek możesz zmienić nawóz :scratch: na biohumusa tani i skuteczny, być może nie pasuje im być podlewanymi specyfikami dla pomidorków :).

Możesz też spróbować na razie przestać nawozić i podlewać czystą wodą i zobaczyć czy się poprawi.
 

Tralaliński

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
802
Buchów
0
jaka to jest odmiana?? one jeszcze podrasna w chÓj po przelączeniu na flow... wtedy wlasnei zaczyna sie wybuchowy wzrost :) (ale z czasem sie umiarkowywuje) :D zalezy tez czy masz indike czy sative :p bo indica szybciej reaguje na manipulacje fotoperjodem a sativa neistety wolniej :) zalezy jakiego masz wysokiego boxa :) (ile ci jeszcze zostalo wolnego miejsca) i jakie sa juz wysokie rosliny :D Pozdrawiam :)
 
P

paralityk

Guest
Atomboy : boxa mam wysokosc 2m - szafa na ubrania hehe wyklejona cala folia aluminiowa ;]

co do nawozu to ponoc do pomidorow jest idealny bo maja niemal ze identyczne wymagania
biohumusa niestety nie dostane w miejscu w ktorym mieszkam ;]

wlasnie od jakichs 2 tygodni zaczolem dopiero nawozic i widze niesamowita poprawe pod wzgledem wzrostu tylko te liscie mnie niepokoja


Reggaenerator : wysokie sa na 60 cm (najwyzszy szczyt)
miejsca w boxie w szerz nie mam juz wogole ;] w gore jest sporo miejsca jeszcze bo 1,5 metra ;]
odmiany : Cyber Cristal, Nev. Haze Hybrid, White Widow, Purlple #1 , skunk #1 , blockhead


pozdro !
 

Tralaliński

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
802
Buchów
0
łooo to jeszcze mozesz potrzymac troche :p ale nie zadlugo :p bo tez masz 400W a od teggo musi byc przerwa bo chÓjstwo grzeje strasznie :p a potem flow dasz i bedzie gicior :p Powodzenia :D jak masz jakis problem to pisz spróbujemy ci w jakis sposob pomóc :D
 

Jendrol

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
366
Buchów
2
kurde widzialem juz kiedys takie liscie tylko nei moge sobie przypomniec co to bylo...
Moze sa przegrzane, nie zraszaj ich przy HPSie. choć to chyba nie od tego bo tylko koncowki usychaja... mam nadizej ze juz jest lepiej... Pozdro
 

agna

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 6, 2006
Postów
3,087
Buchów
3
jak milo popatrzec ;) jezli chodzi o scunka nr one tez posiadamy i mamy podobny problem ;) jezeli masz chwile to wejdz w post zalozony przez kotl3ta.a- duza to scunk a male to mr.booble poczytaj co ludzie nam odpisali moze tez skorzystasz ;) a jezeli chodzi o zraszanie to ja odlecam woda w zraszaczu nie najlepiej im robi ;( na listkach od tego moga pojawiac sie plamki ale nie sadze zeby to bylo glownym problemem ;p udanego hodowli zycze
 

Shogo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2006
Postów
1,140
Buchów
1
hohoho duza uprawa;] a co do problemu to biohumus powinien wystarczyc, i nie jestem pewien czy ten nawoz do pomidorow bedzie dobry hehe ale watro zrobic experimenta i pozniej napisac na forum czy sie nadaje

pozdro
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
paralityk napisał:
kurde widzialem juz kiedys takie liscie tylko nei moge sobie przypomniec co to bylo...
a może widziałeś je na filmie o uprawie? coś mi się kojarzy, że facet walczył z pajączkami które wysysały sok z liści i w tymże miejscu pojawiały się brązowe, rdzawe i suche przebarwienia ?
 
P

paralityk

Guest
insectow zadnych raczej nie mam ;p
hehe
to chyba brak wapnia
ale nie jestem w stanie dostac ani dolomitu ani biohumusa ;]
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
spróbuj na allegro lub w jakimś sklepie ogrodniczym przez neta.

Z tego co się orientuję to można dorzucić do ziemi skorupki od jajek poszukaj na forum co i jak :)
 

Młody

Well-known member
Rejestracja
Lut 27, 2006
Postów
55
Buchów
0
Nie ma sie co je**ć ze skorupkami, poszukaj tego dolomitu, jakbyś już naprawde nie znalazł to syp krede, zwykła kreda szkolna, to też węglan wapnia, tyle że bez magnesu
 

agna

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 6, 2006
Postów
3,087
Buchów
3
dolomit mozesz zastapic styropianem wymieszanym z ziemia :salut:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół