nasiona marihuany

Czerwone łodygi, spowolniony wzrost, chloroza + nekroza. Co to?

Wyszukiwarka Forumowa:

Bonansa

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2014
Postów
53
Buchów
1
Cześć,
hydro, ph 5.8, ppm 900, trudno określić, który to dzień wega bo to rośliny matki, które po dwukrotnym obciachaniu i przesadzeniu poszły na wega. Życia ich to pewnie 4 miesiąc, prawdziwego wega 40 dzień może.

dziadostwo pojawia się na starszych roślinach, młode (klony) ciągną w górę aż miło, w pewnym momencie zwalniają, najpierw łodyżki liści stają się czerwone, następnie całe łodygi stają się czerwone, choroba pojawia się na liściach pośrodku roślin, później też na dolnych, na których dodatkowo pojawia się chloroza. Same szczyty są ładne i zielone przez cały czas. Będę wdzięczny za wskazówki w diagnozie. Inne odmiany wskazują tylko spowolniony wzrost, liście i łodygi są zielone.

Foto sprzed tygodnia (dolny środek roślin), liście były aż nazbyt zielone, bardzo ciemna zieleń, dostały wtedy więcej wapnia (podniosłem z 90 ppm do 130 ppm):


Są to już trochę przemieszane geny Ice Bomb i Berry Bomb od Bomb Seeds

Foto po tygodniu:
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Witam
miałem podobnie i pomogło zwiększenie potasu i opryski z Epson salt
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Zdecydowanie wygląda na potas i jak kolega wyżej spryskał bym epsomem, tylko z nim ostrożnie bo dużo azotu ma.
 

Bonansa

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2014
Postów
53
Buchów
1
Dobra, wrzucam dziś potas ze 135 ppm na 170 ppm + robię opryski, czyli tyle ile daje na kwitnięciu plus robię opryski z MgSO4, dam znać za tydzień co się zmieniło.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Jak Dasz nawóz z azotem na wega, liście są ciemno zielone. Co czerwonych łodyżek myślałem, że jest to w niektórych odmianach normalne. Myliłem się?
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Co czerwonych łodyżek myślałem, że jest to w niektórych odmianach normalne. Myliłem się?

Nie, wiele strainów tak ma. Jednak wygląda to ciut inaczej niż niedobór.
 

Bonansa

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2014
Postów
53
Buchów
1
Cześć, wróciłem podziękować, panny wyskoczyły w górę aż miło, nie widziałem czegoś takiego jeszcze. Zwiększając K na 170 ppm zwiększyłem też P na 108 z 55 ppm żeby stosunek tychże dwóch był bliżej do 2:1. Nie wiem tylko co teraz zrobić na flow, czy ładować im więcej P i K już od początku czy dopiero po 4 tygodniu?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół