nasiona marihuany

Czy HPS 250w do boxa 60x60x158 będzie odpowiedni?

Wyszukiwarka Forumowa:

Pysku

Zawsze gram do ostatniego gwizdka
Rejestracja
Kwi 26, 2021
Postów
1,520
Buchów
3,595
Odznaki
5
Ale tylko 4000K są teraz ;). Nie ma 2700 K i nigdy nie było a 3000K zanikły.
No dokładnie tak jak subik piszesz, ja hulam cały czas na tych 3000 K
IMG_20221029_121904.jpg
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
No dokładnie tak jak subik piszesz, ja hulam cały czas na tych 3000 K
IMG_20221029_121904.jpg
I chyba ujdą w tłoku jako kombinowane tanie źródło do mini uprawy : ogórków : chryzantem : kaktusów : owadożernych : czy co tak kto chce. Kukurydza np ? Pomidory : Nie wiem czemu inne rośliny tak nie często są uprawiane w tych boksach. Patrzac na szopy ze srzętem można by było często odnieść wrażenie, że są dedykowane dla.. Dziwne to wszystko takie.

Pozdro.

ps: jak U Ciebie z wynikami ? warto było ? Według Twojej opinii.
 

Pysku

Zawsze gram do ostatniego gwizdka
Rejestracja
Kwi 26, 2021
Postów
1,520
Buchów
3,595
Odznaki
5
I chyba ujdą w tłoku jako kombinowane tanie źródło do mini uprawy : ogórków : chryzantem : kaktusów : owadożernych : czy co tak kto chce. Kukurydza np ? Pomidory : Nie wiem czemu inne rośliny tak nie często są uprawiane w tych boksach. Patrzac na szopy ze srzętem można by było często odnieść wrażenie, że są dedykowane dla.. Dziwne to wszystko takie.

Pozdro.

ps: jak U Ciebie z wynikami ? warto było ? Według Twojej opinii.
Dopiero w zimę będę leciał od początku flow na nich, taka alternatywa na chłodniejsze dni, dają napewno więcej ciepła niz clu. No i trochę czasu już je mam i żadna jeszcze się nie przepaliła 👌🤘
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
dają napewno więcej ciepła niz clu.
Pozbywają się ciepła inaczej. Brak radiatora _ wysoka temp źródła _ kapkę idzie jako długofalowe promieniowanie podczerwone.

stary raport: źródła gorszej klasy : Diody teraz sa lepsze : w tych wysokosprawnych dają ich więcej _ ale wada pozostała : lampka źle pozbywa się ciepła.


IR_0500_0.95_25.6_0.5.jpg



Eff-variation-14 %This is the variation in efficacy (calculated as indication by simply dividing the illuminance by the power) during the warming up. A very high negative value indicates a significant decrease for instance due to heating up of the lamp (decrease of lifetime).

Philips-CoreProLEDbulb9WE27WW_voltagedependency.png

wpływ grzania się na sprawność.

Philips-CoreProLEDbulb9WE27WW_startupEffect.png


z dobrym chłodzeniem z 6% więcej idzie wydusic [ chyba ??]
trwałość razy 3-4 ?? up.

Philips-CoreProLEDbulb9WE27WW_startupEffect_end.png


Wada konstrukcyjna wszystkich e27/e14 etc.

Stąd idea nakładania tego na radiatory : płytka jest tak jakby małym COB. Diody lecą na granicy wytrzymałości termicznej _ sprawność i trwałość w dół. Zupełnie dobre ledy ;] Tylko te obudowy i najczęściej nie najlepsze zasilacze. + wysokie napięcia :
Plastik na _ robi za izolacje raczej _ były i serie lampek z ceramiki : itp. Także z radiatorami ze znalu gołymi jak i aluminiowymi.

Porządnie chłodzone nie będą trwałością odbiegały od komercyjnych. Sprawnością na strumień od tych nie wybitnych także.
[ emeryt to o śrubokręcie ] Zresztą jest sporo paneli na smd2835 _ jungle 150 W np. Ten jest nie wybitny sprawność podobna do Philipsów 13 W _ dosyć wysoko obciażone diody _ tyle, że schłodzone zdecydowanie lepiej niż w e27.​
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 84121

Guest
Moim zdaniem.. Jak hps.. To na taką powierzchnię wystarczy 100 /150v.... 250 trochę za duza..
 
U

Usunięty 84121

Guest
Jak ma być ciepło , to bier 250w ..jak jest w pomieszczeniu ciepło, to bier zarowkoledy...🤷
250 na tej powierzchni byla by za duża.. Polecal bym bardziej 150 v.. Hps.. Albo led.. Jak faktycznie w pomieszczeniu dosc ciepło... Ale nie sądzę w dzisiejszych czasach 😉... Przy hps mniej problemow z niedoborami..
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,841
Odznaki
5
250 na tej powierzchni byla by za duża.. Polecal bym bardziej 150 v.. Hps.. Albo led.. Jak faktycznie w pomieszczeniu dosc ciepło... Ale nie sądzę w dzisiejszych czasach 😉... Przy hps mniej problemow z niedoborami..
Nie będzie, szczególnie w cooltubie. Za to różnica w płonie będzie znacząca.
 
U

Usunięty 84121

Guest
Nie będzie, szczególnie w cooltubie. Za to różnica w płonie będzie znacząca.
Jeśli chodzi o ten rodzaj lampy to tak.. Masz rację.. Ja raczej myslalem o 250v z standardowym odbłyśnikiem.. Wtedy moglo by byc za ciepło... No chyba ze dobry wyciag wlaczony.. Ale mysle tez ze 150 v tez spokojnie da rade a koszty byly by sporo mniejsze przy 15 %stracie plonu... Ale oczywiście to tylko moje zdanie.. Szanuje twoje.. Bo sporo w nim racji.. Pozdrawiam 👍
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
Nie będzie, szczególnie w cooltubie. Za to różnica w płonie będzie znacząca.
wlasnie nigdy tego nie sprawdzilem. Od poczatku mam 250w na 0,36 i wyniki nie sa znowu jakies powalajace bo najwiecej zebralem 0,5g z wata. A gdybym mial 150w to niewiele by brakowalo do 1g z w. Oczywiscie moze to byc wina moja bo w sumie nie mam czasu na jakies wyszukane treningi. Nie poswiecam im za duzo uwagi w sumie. Raz ciecie na 4 lub 6 i potem raz obcinam najslabsze odrosty i tyle. I tak sie zastanawiam od dosc dawna czy nie bardziej byloby oplacalne 150w. Bo nie wydaje mi sie zebym sciagnal z rosliny jeszcze mniej bo to i tak jest malo. Mam na mysli tu przedzial miedzy 20g - 30g z rosliny. W sumie tylko raz mi dala chyba 35g a tak to wszystko w tym przedziale co napisalem.
 
U

Usunięty 84121

Guest
wlasnie nigdy tego nie sprawdzilem. Od poczatku mam 250w na 0,36 i wyniki nie sa znowu jakies powalajace bo najwiecej zebralem 0,5g z wata. A gdybym mial 150w to niewiele by brakowalo do 1g z w. Oczywiscie moze to byc wina moja bo w sumie nie mam czasu na jakies wyszukane treningi. Nie poswiecam im za duzo uwagi w sumie. Raz ciecie na 4 lub 6 i potem raz obcinam najslabsze odrosty i tyle. I tak sie zastanawiam od dosc dawna czy nie bardziej byloby oplacalne 150w. Bo nie wydaje mi sie zebym sciagnal z rosliny jeszcze mniej bo to i tak jest malo. Mam na mysli tu przedzial miedzy 20g - 30g z rosliny. W sumie tylko raz mi dala chyba 35g a tak to wszystko w tym przedziale co napisalem.
Jeśli o. Mnie chodzi.. JA wybral bym 150 V 🤟. 250 tka dobra na metraż 0.49 lub 0.64... Ale oczywiście każdy robi co uważa za słuszne... Ja osobiscie tne koszta na tyle zeby nie byc stratnym w plonie.. Ale tez zeby nie przesadzac z pradem jak nie widac większych rezultatów.. Swojego czasu starczala mi 100 v hps.. Na 0.25...m i nie widziałem różnicy w zbiorach.. Za to w rachunku koncowym a i owszem.. Pozdrawiam
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
Witaj ponownie. Nie masz spektroradiometru więc nie możesz tego udowodnić. Ja w sumie także nie mogę zaprzeczyć temu.

Różnica jest ale czy tak istotna, że warto by było szczególnie się tym przejmować. Raczej nie. Może niezgodnością realiów i deklaracji jeśli by tak było.

Ps: v tac w dostępnych testach trzymał cct i cri raczej. Inny typ lampek.


Deklaracja diod Samsung. Sprawność nieco poniżej deklarowanej

Kolejna. Podobnie.


No tak, to nie świadczy o niczym:)

Pozdr
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół