nasiona marihuany

czy LR może zhermieć

Wyszukiwarka Forumowa:

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
Czy Lowryder może zostać hermem poprzez częste zmiany fotoperiodu, jak to się dzieje z innymi odmianami? W końcu jest fotoobojętny, więc zmiany światła chyba mu nie przeszkadzają, ale wolę się upewnić.
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
wydaje mi sie ze nie nigdy niewidziąłem LR fermenizowanego
ale pewnie regulatory wzrostu stosowane do fermenizacji nasiona by na niego podziałały
 

Protektus

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2006
Postów
373
Buchów
0
:cat: PRzy Hermie LR to już by chyba prawie nie miał bys plonów :) Niedosyć że są małe a tu jeszcze połowe zastąpiły kut*sy męskiego osobnika :) Pozdro
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
Protektus napisał:
PRzy Hermie LR to już by chyba prawie nie miał bys plonów Niedosyć że są małe a tu jeszcze połowe zastąpiły kut*sy męskiego osobnika

pewnie tak ;]

Ale ciekawi mnie to czy Lowrydery mogą zostać hermami poprzez zmiany światła, bo często wystawiam, chowam rośliny, czasem muszę wyłączyć światło w małym boksie i nie wiem czy mi się nie porobią hermy.
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
flowering LR nie zależy od fotoperoidu, więc robienie się hermów chyba też nie...

chodzi o substancję która tworzy się u normalnych cannabisów podczas fazy ciemnej, a rozpada się pod wpływem światła i to ona inicjuje kwitnienie czyli rozmnazanie płciowe i być może ma wpływ na płeć roślinki
(wiadomo teraz dlaczego fotoperoid 12/12 a nie inny ;] )

Skoro cannabis ruderalis rozpoczyna swoje kwitnienie na innej zasadzie(nie posiada takowej substancji) co czyni ja obojętna na fotoperoid to w moim rozumowaniu nie może zhermieć od fotoperoidu.
Ale od np. Gibberelic Acid może.

ciekawa teoria co nie ? ;]
 
D

delete

Guest
Jak bedę chodował outdoor to będę miał dużo chłopczyków? ;d da się to jakoś przewidziec? W sumie zalezy puki co na nasionach ; p a potem dopiero na gramach
 

thcwemnie

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2006
Postów
116
Buchów
0
Ghonox czy bedziesz miał duzo meskich roslin wydaje mi sie ze 50% to prawidłowa teoria :flower:
 
H

haszyszekk

Guest
NIe da sie tego przewidzieć ;) Ja miałem 30% samców (3 z 10WW :cheers: ). pdr
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
NASION ZENSKICH JEST OKOŁO 70%-50% mi ta teoria sie sprawdza poniewaz niemiałem jeszcze wiekszej ilosci samców niz 50%
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
orzi napisał:
flowering LR nie zależy od fotoperoidu, więc robienie się hermów chyba też nie...

chodzi o substancję która tworzy się u normalnych cannabisów podczas fazy ciemnej, a rozpada się pod wpływem światła i to ona inicjuje kwitnienie czyli rozmnazanie płciowe i być może ma wpływ na płeć roślinki
(wiadomo teraz dlaczego fotoperoid 12/12 a nie inny ;] )

Skoro cannabis ruderalis rozpoczyna swoje kwitnienie na innej zasadzie(nie posiada takowej substancji) co czyni ja obojętna na fotoperoid to w moim rozumowaniu nie może zhermieć od fotoperoidu.
Ale od np. Gibberelic Acid może.

ciekawa teoria co nie ? ;]

bardzo słuszna teoria! na tym polega fenomen LR tylko te plony.. ;-/
Fotoobojętność , wysokość LR + np. moc WW + plony BigBuda - Dżizes roślinka mażeń :p ale racej nieosiągalna :).

Ja czytałem gdzieś, że rośliy po wyłączeniu światła reagują na to dopiero po około 10 min.
Więc chwilowe gaszenie światła czy tam przeniesienie nie powinno zaszkodzić.

Co innego jak z Boxa z lampą 70W przenosisz nagle na pełne słońce gdzie temperatura mocno może skoczyć w góre - pierwsza oznaka nietolerancji to skręcanie i fałdowanie listków.... (z doświadczenia wiem :p ).

A właśnie proszę o wytłumaczenie mi czegoś takiego : Big Bud pod lampą 400W + 100W kiedy temp. osiądnie 35 stopni źle się czuje...przeniesiony dzisiaj na próbe pod słoneczko. Temp mierzona w słońcu 36 C !!!! praktycznie bez wietrznie ale nie przeszkadza mu to w ogóle... :pl:
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
a da się wytworzyć feminizowane LR?

[ Dodano: 2006-05-23, 13:50 ]
a i jeszcze, czy FIM robiony LR ma sens?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół