nasiona marihuany

Czy naświetlacz led nada się do uprawy?

Wyszukiwarka Forumowa:

Trawaaa

Member
Rejestracja
Mar 28, 2021
Postów
7
Buchów
0
Witam, planuje zbić boxa 30x30x30x70. I powiesić tam naświetlacz led lunom 100w 7300lm. Myślicie że taki led sie nada?

 

Green John

Walczę z ostrym cieniem mgły
Weteran
Rejestracja
Lip 19, 2010
Postów
1,093
Buchów
1,243
Odznaki
7
Coś wyrośnie ale malin się nie spodziewaj ;)
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
z ciekawosci ile to kosztowało ? dziwie się ze ludzie kupujac takie byle jakie lampy
pozniej szkoda tej pracy nawozów i jak placisz za pestki to pozniej wiecej tracisz na slabej uprawie przez slabe oswietlenie
ciekawe czy to pobor z sieci 100w? byloby sporo na taka ilosc malo lumenów
no i 6000k to raczej popatrz wszyscy na vega daka barwe daja na flo raczej kazdy schodzi ponizej 4000k
nie lepiej było kupić kilka zarowek tych philipsa 13w zobacz sobie inne fotorelacje jest ich kilka naprawde fajne wyniki ludzie na tym robia a tez koszty nie sa duze a przynajmniej efekty są znane ze faktycznie cos daje
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Ta lampa się nie nada na całą uprawę. W ogóle ta lampa to jakiś szajs. 7300lm ze 100W. Naświetlacz V-TAC ma 8000lm z 50W i kosztuje poniżej 100zł na aledrogo.
 

Mutylator

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2020
Postów
229
Buchów
229
W zeszłym roku używałem tego naswietlacza ale to tylko jak roślinki stały w domu przed wyrzuceniem na Out bo żarówka walnela mi w hps przed samym wysianiem, tylko miałem ten naswietlacz 100w ale 9000lm. I ogl szału nie ma z tym jako oświetlenie dla panien jakoś rosły ale nie ma porównania do innych lepszych lamp. Także na ten tydzień czy półtora to ujdzie na całą uprawę może być lipa ale zawsze można spróbować taki tescik dla wszystkich będzie. Zrobisz jak będziesz chciał. Pozdro
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,062
tylko miałem ten naswietlacz 100w ale 9000lm.

Temp widmowa ? I na jakiej powierzchni ? Przy tej sprawności to trzeba z 500 W m2 aby to miało ręce i nogi.
A ta lampka z pierwszego postu to jakiś chłam tak jak Gość. już wspominał. Jeżeli w ogóle to do roślin używać to takie co mają deklarowane przynajmniej 120 lm/W i wiadomo jakiego producenta diody są w środku _ co by ta sprawność nie była jedynie deklaracją na pudełku.

@Trawaaa
ps: Boks 30x30 _ może osram 19 W _ takie _ Ładnie wypadają w nie do końca miarodajnych testach: 3 do 4 sztuk : [ nie tanie ]

i-osram-led-e27-19w-150w-2452lm-2700k-parathom.jpg


Gorsze od poprzedniej generacji. Ale przy tak małej iloci emiterów i byle jakiej konstrukcji _ w porównaniach wypadają zupełnie fajnie. 35 zeta sztuka _ Philipsy 13 W czy osramy 13 W dostaniesz zdecydowanie taniej. A na nich ludzie przekraczają 1 g/w _ Niski ten mikro : Popatrz na to co Gość zrobił z V_tac _ Może takie rozwiązanie _ i te lampki ? są prawdopodobnie jednymi z lepszych na rynku seria evolution _ po modyfikacji i daniu na radiator z wymuszonym chłodzeniem miałbyś zajmująca nie wiele miejsca wysokosprawną bardzo trwała lampkę _ przy umiarkowanych kosztach. Tu: => https://forum.haszysz.com/threads/l...iniowych-profilach.126568/page-2#post-1690613 _ ale z wymuszonym chłodzeniem i na lampkach o innej CCT tak zimnych bym nie brał.

==> osram: niemodyfikowalny ;P

osram_gowno_19_w.jpg


ogólnie to Osram w kule leci: 3 górne _ kolejne "generacje" 20W : 19 W i 19 W
Ta środkowa jest najlepsza. [ nie chcesz wiedzieć ile kosztuje ;P raczej nie łatwo je kupić ] A najnowsza to "odpad" trochę w porównaniu z _ poprzednią.

rozpraszacze.jpg


Oj tylko 70 cm wysokości : Coś zimnego na dokładkę ?

Albo inne ...
 
Ostatnia edycja:

Mutylator

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2020
Postów
229
Buchów
229
Temp widmowa ? I na jakiej powierzchni ? Przy tej sprawności to trzeba z 500 W m2 aby to miało ręce i nogi.
A ta lampka z pierwszego postu to jakiś chłam tak jak Gość. już wspominał. Jeżeli w ogóle to do roślin używać to takie co mają deklarowane przynajmniej 120 lm/W i wiadomo jakiego producenta diody są w środku _ co by ta sprawność nie była jedynie deklaracją na pudełku.
Nie pamiętam reszty parametrów służyło mi to do oświetlenia 0.2m ale tak jak pisałem tylko na czas przed wyrzuceniem na Out czyli jakoś ponad tydzień. Osobiście bym nie robił na takim oświetleniu całego grow
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,062
Nie pamiętam reszty parametrów służyło mi to do oświetlenia 0.2m ale tak jak pisałem tylko na czas przed wyrzuceniem na Out czyli jakoś ponad tydzień. Osobiście bym nie robił na takim oświetleniu całego grow
Racja to nie ma wielkiego sensu. Niby te lepszej klasy są zupełnie znośne ale raczej nie warto.
Minimum to cuś takiego: 120 lm/W 150 W _ 390 PLN drogo jak diabli opłacalność słaba.
Wersje 6500 K _ powinny być lepsze od lampy MH o podobnej mocy _ ;P

Screenshot_2021-03-28-Reflektor-LED-150W-120lm-W-18000lm-szary-Samsung-Chip---LEDAKCJA-pl.png


Albo: _ taki _ 100 W _ 4000K _ CRI słabe _ spektrum zbliżone do marsów serii TS _ które maja CRI w tych granicach _ o CCT około 3700 K

Screenshot_2021-03-28-100W-Reflektor-LED-evolution-16000LM-160LM-W-IP65-czarny---LEDAKCJA-pl.png


Na alledrogo tańsze niż na ledakcji i 50 W wychodziły najkorzystniej cenowo.
Gość robił testy takiego naświetlacza i wyszedł bardzo ładnie w porównaniu z innymi lampkami.
Przy cenie poniżej 100 PLN za 50 W _ można się skusić na coś takiego jako oświetlenie sadzonek na outa np: ze dwie sztuki i można całkiem sporo ich naprodukować.
Prawdopodobnie ?? mają realnie sprawność nie gorszą ?? od marsów hydro serii TS blaszka do ciasta.
Diody kapkę bardziej skupione => odległość od roślin inna i mniej równomiernie na jednym. Brak regulacji i inne takie tam _ ale jelis ie da dorwac niedrogo to jako _ coś do nieco większych sadzonek : czemu nie.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół