nasiona marihuany

Czy od nadmiaru swiatla rosna małe liscie?

Wyszukiwarka Forumowa:

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9
Siema uprawiam pod ledami cob full spectrum i pewniego dnia wpadlem na genialny pomysl podkladania pod rosliny folii diamond zeby ograniczyc parowanie ziemi i nie marnowac swiatla. Rosliny normalnie sie rozwijaja jesli chodzi o liczbe pieter ale sa malutkie i maja malutkie liscie w porkwnaniu do tych spod hpsa. Pytanie brzmi czy to od nadmiaru swiatla. Lece juz ktorys mikro grow z rzedy pod tymi cob full spectrum i za piereszym razem nie podkladalem folii to liscie byly wieksze, chyba ze to od przesuszenia bo mam je troche w dupie szczerze mówiąc i zdarza sie je przesuszyc... box to 40x40 na wegu mam 50w a flo 90w
 

bingobum

Well-known member
Rejestracja
Wrz 3, 2021
Postów
415
Buchów
379
Odznaki
2
od nadmiaru światła roślina karłowacieje na wysokości; liście niby też wtedy mogłyby być mniejsze ale podejrzewam bardziej, że przyczyny należało by szukać w "zaparzonej" w ten sposób glebie

wklej zdjęcie jak to wygląda
 

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9
Odkad zdjecia nie sa juz moja wladnoscia w galerii nic tutaj juz nie wklejam. Moim zdaniem to przez te folie wlasnie ewentualnie za duzo watow z tych ledow. Zadne zaparzenie gleby nie wchodzi w gre. Moim zdaniem roslina majac duzo swiatla nie potrzebuje lisci o takiej powierzchni... chcialem tylko zeby ktos madry mi to potwierdził . Najlepiej bedzie slrawdzic poprostu w praktyce i wywalić te folie spod roslin ale czy waty sie zgadzaja?. Doniczka jest poprostu nakryta kwadratowym kawalkiem folii diamond z otworem na srodku na lodyge i nacięciem od tego otworu do brzegu by mozna bylo fokie ściągać i zakladac do podlewania.

A jesli chodzi o ikosc watow jest ok? Bo teraz tak mysle ze one faktycznie sa karlowate poprostu...

Niech ktos madry mi napisze ile watow powinno byc na powierzchnie 0.16 m2 bo dalem mniej wiecej tyle co bym dal hps ale przeciez to jest tylko niebieska i czerwona barwa wiec mozliwe ze jest za duzo. Ledy to takie cob full spectrum do roslin z allegro czy aliexpres dajace fioletowe swiatlo.

Pyt 2. Czy takie skarlowaciale dwu tygodniowe rosliny moga wrocic do normy po zapewnieniu optymalnych warunkow do wzrostu? Czy lepiej je skasowac?
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 83507

Guest
Dobrze @bingobum rzecze. Zakleiłeś dostęp tlenu, a korzenie też porzebuja oddychać.woda nie ma możliwości parowania, więc robi sie skis.To jest tak jak z przelaniem, za dużo podlewasz to korzenie się duszą. Ale czy to jest bezpośrednią przyczyną ch*j wi.
 

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9
Dobrze @bingobum rzecze. Zakleiłeś dostęp tlenu, a korzenie też porzebuja oddychać.woda nie ma możliwości parowania, więc robi sie skis.To jest tak jak z przelaniem, za dużo podlewasz to korzenie się duszą. Ale czy to jest bezpośrednią przyczyną ch*j wi.
Z calym szacunkiem ale bredzisz, dostep tlenu nie jest odciety za duzo swiatla poprostu, nie uprawiam od wczoraj tylko nie robolem tego na ledach i nie wiem ile ma byc tych watow wkoncu plus ta foliA z ktora jest tak jasno ze az ***ie po oczach. Zaden tlen nie jest odciety, wyraznie napisalem ze ilosc pieter sie zgadza tylko sa malutkie. Jakby staly w miejsch to co innego
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 83507

Guest
To
Z calym szacunkiem ale bredzisz,
To wszyscy słuchamy, powiedz coś mądrgo, nie pytam o małe listki tylko o skis który sie tworzy, bo rozumiem do tego masz problem. Jak dobrze wiemy to nawet tunele trzba wietrzyć, żeby wymienić powietrze.
 

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9
Pocwicz czytanie ze zrozumieniem prosilem o opinie kogos madrego odnosnie watow led na metr kwadrat a Ty mi tu o jakichs skisach nawijasz
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
Niech ktos madry mi napisze ile watow powinno byc na powierzchnie 0.16 m2 bo dalem mniej wiecej tyle co bym dal hps
Jeśli chodzi o ledy nie patrzysz na W tylko na lumeny. Na twoją powierzchnię to na wegu dwie żarówki philips 13w 1521lm myślę w sam raz. Popatrz po relacjach, jest wiele i wystarczy tylko zerknąć żeby odpowiedzieć sobie na każde pytanie. Na flo przy takich żarówkach to 80w nawet za dużo będzie. Jak ***iesz tam jakieś 100w to się nie dziwię że karły
 

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9
Ja pytam o ledy cob full spectrum a nie zadne zarowki z filipsa podejzewam ze piszac to wygladasz wlasnie jak twoj awatar. Chyba logiczne ze ikosc watow przeklada sie na lumeny
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Pokaż te małe listki a nie obrażasz ludzi którzy chcą pomóc.

Może feno bardziej w stronę sativy poszło i dlatego są mniejsze listki. Od nadmiaru światła to najczęściej braki wychodzą i liście się spalają.
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
A ja myślę że nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy. Czy to cob czy zarowka philips czy pasek led to jest jeden ch*j bo wszystko jest ledem. Każde jedno jest dioda. I prosiłbym żebyś swoje chamskie zachowania zostawił dla siebie. Skoro sam się nie znasz i prosisz o pomoc to w takim wypadku skoro jesteś taki mądry po co te pytania??? Chyba ktoś tu jest kaszpirowskim i wychodzi na to że nie ja. ?‍♂️?‍♂️?‍♂️ wroc do odrabiania lekcji i dopiero zabierz soe za uprawe albo dalej napie****aj 100w i pytaj dlaczego takie małe.
Tego weterana to żeś chyba z chipsów wyjął w takim wypadku ?‍♂️?‍♂️?‍♂️
 
U

Usunięty 83507

Guest
Z calym szacunkiem ale bredzisz, dostep tlenu nie jest odciety za duzo swiatla poprostu, nie uprawiam od wczoraj tylko nie robolem tego na ledach i nie wiem ile ma byc tych watow wkoncu plus ta foliA z ktora jest tak jasno ze az ***ie po oczach. Zaden tlen nie jest odciety, wyraznie napisalem ze ilosc pieter sie zgadza tylko sa malutkie. Jakby staly w miejsch to co innego
To właśnie może być ten problem. Gdybyś był taki mądry, to wiedział byś, że są odpowiednie aplikacje do pomiarów natężenia światła i wylicznia watów.

A tu masz jeszcze o tym tlenie w korzeniach może ci się przyda, bo folia raczej nie da korzyści, a raczej szkody

Podstawowe pytanie, które powinniśmy sobie zadać, brzmi: czy i dlaczego warto napowietrzać korzenie roślin? Otóż warto! Rośliny, podobnie jak ludzie i zwierzęta, potrzebują odpowiedniej dawki tlenu do rozwoju. Zahamowanie oddychania rośliny oznacza zaburzenie prawidłowego wzrostu i rozbudowy. Ponadto, niedobór tlenu w korzeniach roślin może doprowadzić między innymi do nagromadzenia się szkodliwej ilości CO2, zbyt głębokiego deficytu azotu, który będzie ulatniał się z gleby w postaci gazu oraz do powstawania wielu procesów beztlenowych mogących negatywnie oddziaływać na roślinę. Postaramy się zobrazować Państwu to, jak istotne jest napowietrzanie korzeni - rośliny, którym brakuje tlenu, po prostu powoli umierają - objawia się to wysychaniem liści, karłowaceniem pędów i zahamowaniem przyrostu. Właśnie dlatego warto od samego początku prowadzenia uprawy zadbać o to, aby korzenie naszych sadzonek miały odpowiednią ilość tlenu.

 

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9
Kupilem ledy cob full spectrum na aukcji allegro i tam nie podaja ile maja lumenow. Wiec chcialem tylko zeby mi ktos napisal ile watow powinno tam byc optymalnie.
A mi tu jakis madrala o zaparzaniu gleby bedzie pisal. Jeszcze raz mowie ze nie znam sie na ledach.

I nie koniecznue wszystko jest ledem bo ledy o barwie cieplej np to nie to samo co full spectrum moim zdaniem. Patrzac na to ze rosliny potrzebuja tylko barwy niebieskiej i czerwonej. To ile w koncu mam dac tych wstow mozna krotko zwiezle i na temat? Z gory slicznie dziekuje


Weg 30 flo 60 bedzie ok?
 
Ostatnia edycja:

Janek10

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2022
Postów
1,029
Buchów
1,377
Odznaki
4
@Czubekbe A ja np gdzieś czytałem, że właśnie w ledach nie patrzy się na lumeny
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
@Czubekbe A ja np gdzieś czytałem, że właśnie w ledach nie patrzy się na lumeny
Ppfd, par, umol, lm itd itp. Rozumiem i owszem patrzy się na wiele rzeczy i osoby ktore sie na tym znaja ogarniaja to bardziej i patrza na inne aspekty ale miedzy prawda A bogiem powiedz mi szczerze : kiedy robiłeś swój zyrandoled patrzyles na par, ppfd, umole piździole czy na lm?? Cob to inna bajka mimo tego że to też dioda ale jak składałem (większość ludzi składała) swój zyrandoled w kalkulator wpisałem metraż żeby mi wyskoczyło ile lm potrzebuje. Podzielilem to na ilość żarówek i tak powstało moje oświetlenie. Ty byczku sprawdzałaś żarówki pod kątem ppfd??? Myślę że zrobiłeś jak ja. Kolezka jak mówi niema pojęcia na temat led więc dalem mu najprostsze z możliwych rozwiązań. Jak widzisz na forum mamy mistrzów od tych wszystkich chujstw i w rezultacie w większości patrzymy na lm. Od pomiarów sprawności i innych tego typu mamy najlepszych specjalistów (sub23 i gość ) którzy podają nam wszystko jak na tacy więc skoro nie ogarniam tak jak kolezka daje mu gotowe rozwiązanie ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół