nasiona marihuany

Czy pochytaja mnie za indoor/prad

Wyszukiwarka Forumowa:

gucio333

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2010
Postów
58
Buchów
80
HollWeed ja Ci po prostu dałem przykład nadpłaty 3tysiace, ale przecież możesz wpłacić 600zl i będą Ci z tego pobierać. Ilość nadpłaty reguluje ilość Watów chyba proste i logiczne mnie się to wydaje. A jeżeli ktoś ma jakąś profesje i boi się o strate uprawnienia to polecam iść do lekarza po receptę i tyle w temacie. Ogólnie zastanawia mnie czy używanie mózgu jest zakazane czy to aż tak boli by troszkę pomyśleć albo nawet poszukać bo temat wertowany xxxx razy pozdrawiam cieplutko i polecam film Idiocracy(chyba się spełnią -_-)
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Chłopie 400W HPS + peryferia maks 150W, to daje Ci 550W, czyli zwykły komputer...
Mój tyra 24/7, a dogrzewać po co? Ten HPS Ci tam nagrzeje wystarczająco w boxie.
Sam fakt, że nie mieszkasz to prędzej ludzie będą ciekawscy co się tam dzieje i czemu tam jakiś typek obcy się co parę dni pojawia na chwilę.
Bo dla elektrowni czy kogokolwiek po prostu najwidoczniej ktoś tam mieszka lub wynajmuje.

Ewentualnie wstaw sobie tam router, choćby na simkę, nie jakiś śmieciowy taki za 300 PLN np. TP-Link TL-MR100
Wkładasz od niego simkę, ustawiasz połączenie modemowe GSM według parametrów operatora i Twój router dostaje publiczne IP.
Konfigurujesz sobie LAN, do niego wpinasz sobie kamerę i konfigurujesz sobie ją, router też zabezpieczasz według możliwości które daje, wyłączasz WiFi. Jak już na lapku masz apkę do obsługi kamery, to na routerze konfigurujesz serwer OpenVPN, eksportujesz z niego konfiguracje, wgrywasz na lapka i możesz się z dowolnego miejsca na ziemi łączyć do tej kamerki w sposób bezpieczny, jak się połączysz to odpalasz program i masz widok, misiaki takiej kamerki nie ogarną, a do tych hostowanych gdzieś na zewnątrz mają dojścia i je łatwo przejąć ogólnie.
Wada, że co reset routera musisz konfiguracje OpenVPN na nowo generować, eksportować i wgrywać, ale warto mieć kamery w razie czego i zabezpieczone i się zorientować, że kolega ma się tam nie pojawiać.
 

Bushidoo

Member
Rejestracja
Lis 21, 2020
Postów
9
Buchów
0
Haha dzięki za odpowiedzi byczki za tę zle i te dobre każda się przyda ale ciekawy pomysł z tym routerem buch z wami ;)
 

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
573
Rozwiązań
1
Buchów
415
ustawiasz połączenie modemowe GSM według parametrów operatora i Twój router dostaje publiczne IP
Nie do końca jest tak jak mówisz, aczkolwiek dobrym tropem idziesz.
Od strony technicznej niestety nie wygląda to tak pięknie, prawie każdy operator na kartę SIM nie UDOSTĘPNIA PUBLICZNEGO IP, wyjątkiem jest tutaj Orange dla Firm który udostępnia możliwość zakupu publicznego ip za 5pln/mc
Z tym że jeśli kupisz kamerę IP (taką za 8 dyszek z allegro czy cokolwiek innego) to łączysz się z nią przez specjalną aplikację, która nie wymaga Publicznego IP więc jest temat po części rozwiązany, to o czym jest napisane wyżej z tym publicznym IP dotyczy typowo przemysłowych kamer CCTV.

Sam mam takie rozwiązanie u żony w firmie, rewelacji nie ma ale ogólny podgląd sytuacji jest, za router z modemem dałem ok 4 dyszki i kamera 80, jeśli chodzi o kartę sim to pakiet w sieci Aero2 za ... 5 złotych, w zupełności wystarcza na miesiąc.

Oczywiście dodatkowo da radę ustawić na załączanie alarmu (dostajesz powiadomienie na tel) w momencie wykrycia ruchu na danym, zaznaczonym przez ciebie miejscu, tak samo jak nagrywanie tego co widzi kamera.
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
@Puchałke_91
Publiczny adres dostajesz zawsze, chociażby wewnątrz sieci GSM to i tak gdzieś na świat musisz wyjść i działa to w technologii backroute, stały adres jest dodatkowo płatny a to całkiem coś innego. Tutaj chodzi o to, żeby nie rejestrować nic na siebie.
Sam motyw z VPN jest o wiele bezpieczniejszy niż wykorzystywanie do tego aplikacji na telefon, dlaczego?
Jak Ty podglądasz swoją kamerę przez tą apkę to ona zapisuje kto się z nią łączył, zobacz sobie jakie uprawnienia trzeba dać takiej apce.
Policja wchodzi na mieszkanie, zawija kamerę, wysyła do producenta numer seryjny, producent wydaje informacje o Tobie, oczywiście czym się łączyłeś itd. również, dostaną też IP, które w tym czasie miał Twój telefon w sieci GSM Twojego dostawcy, po IP poznają dostawce i dowiedzą się od niego już wszystkiego czarno na białym, nawet rozmowy zabezpieczy dostawca.

Musiałbyś mieć lewy telefon, lewy numer i nigdy, przenigdy łączyć się z domu i miejsc w których przebywasz często.

VPN natomiast umożliwia Ci połączenie bezpośrednie z siecią lokalną w tej lokalizacji w formie szyfrowanej, nawet dostawca GSM nie wie co tym tunelem leci, wtedy po połączeniu jesteś tak jakby wpięty za routerem tam i masz dostęp do kamery, której na zewnątrz wcale nie widać.
 

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
573
Rozwiązań
1
Buchów
415
VPN natomiast umożliwia Ci połączenie bezpośrednie z siecią lokalną w tej lokalizacji w formie szyfrowanej, nawet dostawca GSM nie wie co tym tunelem leci, wtedy po połączeniu jesteś tak jakby wpięty za routerem tam i masz dostęp do kamery, której na zewnątrz wcale nie widać.
A dostawca VPN pod nakazem sądu nie zdradzi nam tego "tunelu"? To działa coś na zasadzie TOR'u ?
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
A dostawca VPN pod nakazem sądu nie zdradzi nam tego "tunelu"? To działa coś na zasadzie TOR'u ?
Nie, kupujesz router, generujesz w nim certyfikaty i z wykorzystaniem OpenVPN dostajesz się z dowolnej sieci do swojej sieci lokalnej w miejscu gdzie taki router ją nadaje.
To Twoje prywatne połączenie VPN :)
 

DocDop

Member
Rejestracja
Sie 21, 2021
Postów
23
Buchów
7
Siemanko przychodzę do was mianowicie z problemem który zaczął tkwić mi w głowie od pewnego czasu i chciałem zapytać czy w domu gdzie nie jest zamieszkały przeze mnie już od paru miesięcy i pobór prądu przez różne rzeczy jest zerowy będzie duży problem jeżeli wstawię do niego te rzeczy ?


growbox-100x100x200cm-9-roslin-HPS-400W
Zakaz umieszczania linków do portali aukcyjnych!!
Ogólnie to chciałem ogarnąć sobie 18/6 na początek czy pobór prądu będzie bardzo problematyczny ? Czy mam się spodziewać kundli po paru dniach ... Ogólnie grzejnik nie będzie działał cały czas jak wrócę na święta..

Dzięki za odpowiedzi :)
Nee tam. Komputer z zasilaczem 1500W chodzacy 24/7 renderujacy filmy. Alibi
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół