nasiona marihuany

Czy ta żarówka da radę?

Wyszukiwarka Forumowa:

mlody_grower

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
75
Buchów
0
a poleciłbyś jakąś?
nie chcę się wykosztowywać mocno bo to tylko do kiełkowania.
 

Green John

Walczę z ostrym cieniem mgły
Weteran
Rejestracja
Lip 19, 2010
Postów
1,093
Buchów
1,243
Odznaki
7
A musi być jedna ja proponuję kilka rozłoży się równomiernie światło.
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
na taka ilosc te paredziesiat zloty to zaden wydatek nie cuduj tylko kup sprawdzone zarowki jak chlopaki jada na forum pod uprawe to i do kielka bedzie bdb
tych kilka zarowek philipsa 13w 15000lumena to nie majatek ...
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,187
Buchów
5,080
na taka ilosc te paredziesiat zloty to zaden wydatek nie cuduj tylko kup sprawdzone zarowki jak chlopaki jada na forum pod uprawe to i do kielka bedzie bdb
tych kilka zarowek philipsa 13w 15000lumena to nie majatek ...
Lamp ;). Tu testy lamp: miedzy innymi philips 13 W

nie od pierwszej strony : są i inne testy i dużo gadaniny _ a nawet arkusz obliczeniowy do stripów.

Jest także i test takiej lampy do grow z aledrogo _ podobny typ wypadła bardzo źle.

V_tac są fajne : seria evolution
Taki tam test:

V_tac_15W_3000K_80_CRI.jpg


Lumatek attis deklaruje 2,3 umol/J

philips 13 W Nowa sreria niestety już nie tak ładna jak te stare:

philips_13_w_2700_K.jpg


1,9 umol/J _ jaki jest błąd na tym ha.. ;) Kto wie.

Do sadzonek zalecano by zimne ledy _ powyżej 4000K ale da się i na takich.

Kombinowane nietrwałe ale tanie.

Opcje :

1. ledowe zamienniki świetlówek zmodyfikowane w podobny sposób _ i lepsze tym mniej mocy będzie potrzeba.
2. dobrej klasy ledowy naświetlacz do oświetlenia budynków np: V_tac evolution o deklarowanej sprawności 160 lm/W _ ze zbitą szybką.
2. stripy z diodami 2835 _ ten sam typ co w dwu pierwszych opcjach_ niezbyt drogie _ nałożone na profile Al. Sensowne proste do złożenia źródło światła _ raczej w takiej konfiguracji tanie. Bridelux II generacja np: wystarczy.
3. stripy z 3030 samsunga LM301B lub LM301H _ tak samo potraktowane _ drożej _ ale potencjalnie sprawniej.
 
Ostatnia edycja:

ListaFara

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2020
Postów
156
Buchów
530
Posprawdzaj sobie fotorelacje na zyrandolach idzie wykręcić na prawdę niezle pałki:D
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,187
Buchów
5,080
Posprawdzaj sobie fotorelacje na zyrandolach idzie wykręcić na prawdę niezle pałki:D
no ba: parametry to tylko teoria ;D

Rumcajz. -> prawie 1,4 g/W na philipsach 13 W _ V_tac evolution są sprawniejsze : prawdopodobnie znaczy się tak jak:


wersja nie pro: https://lumatek-lighting.com/lumatek-zeus-600w/

ZEUS600W.png


Efficacy: 2.3 µmol/J
PPF: 1380 µmol/s
Input Voltage: 200-240V, 50-60Hz
Power Consumption: 600W
Footprint: 1.5x1.5m

Nałożona na radiator : pewnie podobnie trwałe : tyle, że bez regulacji mocy:
Temat Gościa.


drogie kapkę są: przynajmniej tu: https://www.ledakcja.pl/?gclid=EAIaIQobChMIz8T48JqF8AIVrEeRBR0QvAjcEAAYASAAEgLOifD_BwE

30 zeta sztuka:

aby mieć na nich 600W _ 40 sztuk : 1200 PLN _ nie tanio + aluminium + robocizna ;( Bez tego trwałość jest kiepska.

22 zeta sztuka:

15 zeta sztuka:
[ na tych 6,5 jest fotorelacja w trakcie]

Takie tam _ panele do 200W jeszcze się jakoś opyla z tego zrobić _ choć są stripy z podobnymi diodami dostępne.
Mniejsza z tym _ w każdym razie te cuda z alledrogo są nieopłacalne zupełnie.

Laibach - Tanz mit Laibach (Official video)
 
Ostatnia edycja:

mlody_grower

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
75
Buchów
0
Panowie dajecie mi opcje po pareset złotych gdzie ja potrzebuje tego światła tylko do kiełkowania, czy naprawdę nie ma tańszej alternatywy? bo w takim wypadku to ja wole już na parapecie potrzymać je 2 tygodnie niż jak mam wydawać na sprzęt i jeszcze ten przypał na chacie trzymać
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,187
Buchów
5,080
czy naprawdę nie ma tańszej alternatywy?
Sensownej : taniej ? Taniej i sensowniej niż na żyrandol ledach nie da rady. Najbardziej ekonomiczne wyjście _ instrukcje jak się do tego zabrać są na forum. Chciałeś prawdopodobnie więcej niż wydasz na takie lampki wydać na coś co jest realnie gorsze.
Ba naświetlacze _ 50 W evolution V_tac są niezłe. I niezbyt drogie.

ps: To co pokazałeś to jakiś zupełnie nieobliczany produkt chiński. sprawność tego jest zupełnie nieznana.
W tak zwanej Teorii ;) [ w potocznym rozumieniu znaczenia słowa] może być oki : ale _ stawiać należy, że w real jest to po prostu raczej shit _ nie masz żadnych danych _ jedynie kolorki. [ jakość użytych diod _ to, że świeci _ nic nie znaczy _ test : i podana sprawność bez niej nie brać nic.. nawet za darmo ] Ty potrzebujesz światła niewiele na krótki czas i za bardzo sie nie musisz przejmować zużytym prądem _ tanie źródła do żyrandola _ na jaki czas i jest. Odpowiednio dużo mocy tylko na powierzchnie.

Popatrz:

Chiński "noname" led do żyrandola: Wysoka temp. widmowa zalecenie weg:

prawie 1,5 umol/J _ tyle miały niedawno kolorowe panele do roślin. Przynajmniej sami sprzedawcy ich tak twierdzą : np: relkama u marsa: chwilkę...

KDE_china_noname.jpg


chinki-noname-02.jpg


chinski-noname.jpg


Można taniej : promocyjne żyrandol ledy możliwie mocne po 4 pln sztuka. 13 W za tyle idzie dostać tyle dałem za 3d led 3000K nic wybitnego ale chyba zgodny z danymi na pudełku:

Patrzaj tu: https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Ledy_do_żyrandola_jako_oświetlenie_roślin stare jak świat w sumie. ....
 
Ostatnia edycja:

mlody_grower

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
75
Buchów
0
na
Sensownej : taniej ? Taniej i sensowniej niż na żyrandol ledach nie da rady. Najbardziej ekonomiczne wyjście _ instrukcje jak się do tego zabrać są na forum. Chciałeś prawdopodobnie więcej niż wydasz na takie lampki wydać na coś co jest realnie gorsze.
Ba naświetlacze _ 50 W evolution V_tac są niezłe. I niezbyt drogie.

ps: To co pokazałeś to jakiś zupełnie nieobliczany produkt chiński. sprawność tego jest zupełnie nieznana.
W tak zwanej Teorii ;) [ w potocznym rozumieniu znaczenia słowa] może być oki : ale _ stawiać należy, że w real jest to po prostu raczej shit _ nie masz żadnych danych _ jedynie kolorki. [ jakość użytych diod _ to, że świeci _ nic nie znaczy _ test : i podana sprawność bez niej nie brać nic.. nawet za darmo ] Ty potrzebujesz światła niewiele na krótki czas i za bardzo sie nie musisz przejmować zużytym prądem _ tanie źródła do żyrandola _ na jaki czas i jest. Odpowiednio dużo mocy tylko na powierzchnie.

Popatrz:

Chiński "noname" led do żyrandola: Wysoka temp. widmowa zalecenie weg:

prawie 1,5 umol/J _ tyle miały niedawno kolorowe panele do roślin. Przynajmniej sami sprzedawcy ich tak twierdzą : np: relkama u marsa: chwilkę...

KDE_china_noname.jpg


chinki-noname-02.jpg


chinski-noname.jpg
nic z tego nie czaje... e27 jest masa tych żarówek, nie wiem które beda dobre do kiełkowania...
 

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
573
Rozwiązań
1
Buchów
415
Mam dokładnie ta sama żarówkę.
Na 3 może 4 rośliny do 2 tygodnia da radę, ale nie 15 czy 20 sztuk, bez przesady.
Jak rośnie możesz zobaczyć u mnie na fotorelacji, mimo że generalnie nie jest polecana, ja na tej moment jestem zadowolony.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,187
Buchów
5,080
Troll mode:
jakbym kupił taką lampę
Jeśli ja kupisz będziesz ją miał. Twoja kasa Twoje zabawki ;)

1. Prawdziwy pobór mocy: 5,2W : 49 PLN
2. Lampka z klipsem E27 eee...... na biurko?
3. Zestaw oświetleniowy 4 żarówki do roślin + splitter | wzrost booster moc zestawu 20 W : 205,74 zł

Diody mocy epistar z soczewkami. Sprawność nie większa niż w wypadku modyfikowanych Philipów 13 W dostępnych za 10 pln sztuka.

205 PLN _

=> lekko 130 W : z nie gorszą sprawnością : 100 PLN + oprawki ceramiczne po 1_2 zeta sztuka + coś takiego : może być z kilku kijów i Duck Tape. + Kabel kilka złączek taśma izolacyjna pstryczek od lampki nocnej i wtyczka.

żyrandol. Z forum użyszkodnik się skasował.
20200918_213606.jpg


Apokalipsa:

https://forum.haszysz.com/threads/lampa-led-72w-diy.125586/ : nie na e27 : ładnie wygląda.

uprawa na żyrandolach głównie: kilka dedykowanych sztuk + dodatek 2835 które nie pracowały długo. Nawozy = skórki z Banana.

IMG_20201109_115905.jpg


normal_IMG_20210120_135208.jpg


Zostaje Ci kasa na chrupki i piwo a masz oświetlenie na 20 sadzonek jak nic.
Może V_tac ? 15 W ? 30 pln sztuka: drogie 30 PLN sztuka ;P Sprawniejsze od Philipsa. Podchodzą sprawnością pod profi panele led.
btw: Philipsy nie są zbyt trwałe : temp pracy diod _ 3_4 cykle potem... raczej wymiana. Tanie niezłe ale na chwilkę ;P. Oj do sadzonek to ma być: więc pewnie wystarczy na wiele lat _ bo pracować będzie krótko.

Rumcajz: przesiadł się na Philipsy z growszopowych świetlówek:
Wynik przebity w jednym z grow miał prawie 1,4 g/w : wynik jak na komercyjnych panelach

A teraz opcja tandetna słabsza i raczej nie na długo : ale tanio: 4 pln sztuka. Pewnie 6500K także są ? Na wega zimniejsze : 4000K : 6500 K etc. Ale można i na ciepłych.

luminowa.jpg


etc itp: pełno tego szmelcu jest. I wygląda na to, że się ich parametry w miarę trzymają deklaracji. Rozpraszacz won : żyrandol i jest tanie kombinowane : w wypadku sadzonek : nie ma co walczyć o te kilka czy naśnie watów mniej i plony : tania tandeta także się jakoś sprawdzi.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół