nasiona marihuany

Czy wierzysz w Boga?

Wyszukiwarka Forumowa:

Czy wierzysz w Boga?

  • Tak

    Głosów: 150 53.8%
  • Nie

    Głosów: 129 46.2%

  • Łącznie głosujących
    279
Status
Ten wątek został zamknięty.
N

Nitrofit

Guest
Dokładnie tak! Wszechświat może być częścią jakiegoś większego organizmu którego z naszego wymiaru nigdy nie zdołamy zobaczyć, bo jesteśmy zbyt mali. Bóg jest energią, a energia jest wszędzie. Nawet na poziomie atomowym elektrony zapierdzielają wokół jądra atomu z zawrotnymi prędkościami bo jakaś energia je do tego skłania. Nic nie powstaje z przypadku, nawet młotek ktoś musiał zaprojektować a co dopiero wszechświat. Najgorsze jest to, że nigdy nie dowiemy się całej prawdy...chociaż kto wie, może kiedyś...
 

lumenator

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2012
Postów
556
Buchów
0
Nie neguję Boga ale ja go nie znalazłem jeszcze, o ile religie które było mi poznać generalnie prą do tego samego w innej formie to myślę, że coś tam może być. Ale nie sądzę aby to było napisane w jakiej kolwiek książce nie ma znaczenia wiek, czy też rodzaj albo pochodzenie zapisków. To, że akurat wszechświat działa jak działa mógłbym przytoczyć dosłownie tomy różnych faktów naukowych. Bardziej lub mniej potwierdzonych ale jednak.

Mnie zawsze zastanawiało, że skoro świat ot tak osiągnął teoretyczny punkt 0 i "wybuchł" ok ale w czym ten wszechświat się rozszerza? i tutaj dochodzimy do wielowymiarowości oraz wszechświata jako bąbelków których jest bez liku a te znajdują się w czymś większym a to może być kolejna płaszczyzna jeszcze większej rzeczy/bytu?

Sądzę, że jeśli są też inne cywilizacje a myślę, że tak nawet ze statystycznego punktu widzenia (warunki/rygor powstawania życia etc etc etc) to nawet jeśli są bardziej lub mniej zaawansowane to i tak możemy nigdy tego nawet nie zauważyć jeśli zdamy sobie sprawę z wielkości wszechświata czy też samego jego rozszerzania się to sygnały od nas lub od nich i tak nie dotrą. Nie chcę przytaczać całej teorii bo by mi się linie papilarne na palcach starły ale w sumie czy te inne cywilizacje też nie poszukują Boga? no bo czemu miałby być tylko dla nas?

Czy inne byty nie koniecznie oparte na wodzie i węglu ale myślące nie zadały sobie tego pytania? co dalej? czemu to? po co istniejemy?

albo może jednak to wszystko to przypadek i żyjemy tu i teraz, kiedy gaśniemy to jest absolut nicości? potraficie sobie wyobrazić nic?

W dziwny sposób nasz umysł kreowany przez kolejne generacje tzw. ewolucja stawia nam naturalną blokadę nicości i końca końców i chęć wierzenia w coś dalej. Rozmawiałem z wieloma agnostykami, ateistami i innymi "ami" i po godzinach zapierania się wiary w co kolwiek poza tym co widzimy i potrafimy analizować (świadomość) jednak w gruncie rzeczy woleliby (nie koniecznie chcą i wierzą) aby życie znaczyło coś więcej. Idę spalić kolejnego lolka XD
 
F

foster

Guest
Ogólnie w sumeryjskiej mitologi która jest starsza od starego testamentu o 1000 lat można dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Podobieństwo ze starym testsmentem jest duże.Jest tam opisane np nasze stworzenie w sposób bardziej naukowy. Naprawdę jeśli ktoś się interesuje takimi rzeczami może sobie z ciekawość sprawdzić. Ale czy brać to na serio.
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
Cytat Zamieszczone przez lumenator Zobacz posta w czym ten wszechświat się rozszerza? Napalm In The Morning;1554825 napisał:

jak internet na dysku twardym ku**a najtaniej haha upc. haha
 
Ostatnia edycja:

lumenator

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2012
Postów
556
Buchów
0
Ogólnie w sumeryjskiej mitologi która jest starsza od starego testamentu o 1000 lat można dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Podobieństwo ze starym testsmentem jest duże.Jest tam opisane np nasze stworzenie w sposób bardziej naukowy. Naprawdę jeśli ktoś się interesuje takimi rzeczami może sobie z ciekawość sprawdzić. Ale czy brać to na serio.
Przypadek.. :D
 

D07x

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 10, 2012
Postów
605
Buchów
0
Ciekawa rozkmina z tym porownaniem neuronow do wszechswiatu, ja kiedys na bani rozmyslalem sobie i doszedlem do wniosku ze ja moge byc wszechswiatem we wszechswiecie i kazda moja komorka to inny wszechswiat. Taka chora rozkmina z braku zajecia :D
 
F

foster

Guest
Raczej to nie był przypadek :) Podobieństwo jest duże. Ciężko żeby Ci ludzie którzy to zapisywali wymyślili sobie taką bajeczke która za ponad tysiąc lat zostanie zmieniona w starym testamencie na baedziej prosta do przyjecia dla człowieka.
Wkleję krótki fragment porównujący je ze sobą

Na początku Bóg stworzył Niebo i Ziemię i wszelkie życie na Ziemi, mężczyznę i kobietę, w siedem dni, a odpoczywał dnia siódmego. W Ogrodzie Eden spotykały się cztery rzeki: Pishon, Gihon, Tygrys, Eufrat.

W wersji Enki (Annunaki) laduje na Ziemi z pięćdziesięcioma bohaterskimi Anunnaki i zakłada Eridu w Edin w siedem dni, czyniąc siódmy dzień dniem odpoczynku. Edin, gdzie spotykają się cztery rzeki. [sum. eridu lub eridug) – najstarsze miasto Mezopotamii, założone ok. 5400 r. p.n.e. Położone było nad Eufratem, ok. 10 km na południowy zachód od Ur i ok 40 km od współczesnego miasta Nasirijja. Prawdopodobnie leżało nad ówczesnym brzegiem Zatoki Perskiej. W chwili obecnej leży ok. 150 km od jej brzegów) (Mezopotamia, Irak) - przyp. tłum. -źródło: Wikipedia.]

----------------------------------------------

I powiedział Bóg: Uczyńmy człowieka na nasz obraz i podobieństwo. Bóg utworzył człowieka z pyłu Ziemi i tchnął w jego nozdrza oddech, a człowiek stał się żyjącą duszą. Nadał mu imię Adam.

Narodziny według Anunnaki (Adamu i TiAmat). Pierwsze pokolenie ziemskich istot ludzkich. Anunnaki trudzili się w kopalniach złota przez 80 shars, czyli ponad 300 000 lat, zanim stworzyli robotnika jako pomocnika na swój obraz i swoje podobieństwo. Ningishzidda (syn Enkiego) - inżynierowie Anunnaki - esencja DNA męskiej istoty ludzkiej połączona z owulacyjnym jajem kobiety - Homo erectus w naczyniu zrobionym z gliny Ziemi (jak dziecko z probówki) i włożony do łona kobiety Ninmah(Ninharsag). Ninmah daje życie Adamu. To samo, ale w odniesieniu do dziewczynki, Enki sztucznie zapładnia Damkinę (żona Enkiego, córka Alalu'sa). Damkina daje życie Tiamat. - ADAMU & TIAMAT - wzorce stworzone na obraz Anunnaki.

----------------------------------------------

Bóg zesłał głęboki sen na mężczyznę i w czasie gdy ten spał, wziął jedno z jego żeber, a następnie zamknął ciało w tym miejscu. I zaczął Bóg przebudowywać to żebro, które wziął od mężczyzny - w kobietę.

Część (DNA), która jest odpowiedzialna za długie życie ludzkich istot z Nibiru nie została dana ludziom ziemskim. Dwie części odpowiedzialne za prokreację również pominięto. Podczas procedury przebudowy genetycznej, z żeber Enkiego i Ninmah Ningishziddy wyodrębniono te dwie cząstki odpowiedzialne za prokreację i włożono je do żeber Adamu i Tiamat. Po tym rozmnażali się.
 
G

Guest

Guest
Bóg to największe i najsprytniejsze kłamstwo w historii ludzkosci lub prawda , ale tego dowiemy sie dopiero jak wykitujemy :) .
 
E

Elear

Guest
Ziemia porusza się zawsze po tej samej orbicie z predkością 30km/s by po nieco ponad 365 dniach i przebyciu prawie miliarda kilometrów wrócić dokładnie w to samo miejsce. Słońce pracuje jak wielki piec termojądrowy od setek lat. Ziemia tworzy układ słoneczy z innymi planetami które idealnie krążą po swojch orbitach. Układ słoneczny działa z precyzją zegarka Olbrzymie ciała niebieskie krążące wokół jeszcze większej gwiazdy utrzymują porządek i precyzję.

:lol3: ale pie****isz...damn
To cie troche rozczaruje. Slonce razem z reszta badziewia "na holu" porusza sie z predkoscia 486,000 mil wokol Drogi Mlecznej (156,000 bilionow mil od srodka). Przy tej predkosci potrzeba ok 226 milionow lat na jeden pelny obrot :p Do tego galaktyki spie****aja od siebie i im dalsza galaktyka tym szybciej od nas spie****a. Wiec w kazdej sekundzie jestesmy w zupelnie nowym miejscu i nigdy juz nie bedziemy w miejscu w ktorym bylismy w przeszlosci. Porzadek i precyzja wszechswiata sa zludne
 
O

OdcieńZieleni

Guest
ale niektórym tu odpie****a :D mieszają nauke z bogiem :) a foster to juz zupełnie odjechał i stworzył własny kierunek głupoty :) elear a czy ty jestes pewien tego co piszesz? co ze gdzies w jakimś programie tak Ci powiedzieli nie o znacza to prawdę, oni w takich programach naukowo-popularnych podają takie dane i stwierdzenia ze na zdrowy rozsądek nie można sie z tym zgodzić, oni do niedawna nie wiedzieli czy na marsie jest woda lub nie zbadali dobrze księzyca a podają ze wszechświat sie rozszerza z jakąś tak predkością a ziemia powstała sryliard lat temu :D śmiech na sali
 

Green

Member
Rejestracja
Sie 6, 2016
Postów
6
Buchów
0
Eh, niech to będzie mój pierwszy post bo od jakiegoś czasu przeglądam forum ale brak mi doświadczenia więc wolę siedzieć cicho, to teraz mam okazję się wypowiedzieć na bardziej obeznany temat.

ale niektórym tu odpie****a :D mieszają nauke z bogiem :) a foster to juz zupełnie odjechał i stworzył własny kierunek głupoty :) elear a czy ty jestes pewien tego co piszesz? co ze gdzies w jakimś programie tak Ci powiedzieli nie o znacza to prawdę, oni w takich programach naukowo-popularnych podają takie dane i stwierdzenia ze na zdrowy rozsądek nie można sie z tym zgodzić, oni do niedawna nie wiedzieli czy na marsie jest woda lub nie zbadali dobrze księzyca a podają ze wszechświat sie rozszerza z jakąś tak predkością a ziemia powstała sryliard lat temu :D śmiech na sali

Oczywiście że nauka ma całkiem wiele wspólnego z tym co ludzie nazywają Bogiem, jednak sam myślę że faktycznie Bóg ma to inną formę niż podają to religie. ( Gdyby stworzył nas na swoje podobieństwo musiałby być bardzo ograniczony, a to zaprzecza definicji Boga jako wszechmogącego. )
W programach popularno-naukowych czy innych podają wiele mądrych rzeczy i warto słuchać aby zrozumieć co mówią. Zarzucasz nauce że jest niedoskonała że niedawno odkryli woda jest na marsie a nie zbadali księżyca, a w ogóle to podają że wszechświat się rozszerza. Tylko że dzięki właśnie takim odkryciom mniej lub bardziej istnieje teraz to forum i świat jaki znamy, ze smartfonami i GPS.
Aby jednak dać odpór twojemu spostrzeżeniu zaznaczam że zarówno Księżyc jak i Mars są przez nas jak najbardziej osiągalne w wymiarze fizycznym i namacalnym, rozszerzanie wszechświata natomiast opieramy na obserwacjach i matematyce - Wystarczy się rozejrzeć po niebie, jeżeli posiadałbyś wystarczająco czuły teleskop byłbyś w stanie zauważyć że inne galaktyki zmieniają barwę ku czerwonej co stanowi wystarczające potwierdzenie zjawiska które można zbadać na ziemi a które odkrył Edwin Hubble.

Do czego dążę otóż pragnę przypomnieć że w myśl wyżej opisanej nauki opartej na matematyce jesteśmy w stanie zajrzeć do świata subatomowego i zobaczyć z czego jesteśmy zbudowani - z atomów. Co jednak ciekawe w samym atomie 99.999999999999% jego objętości ( Czyli przestrzeni pomiędzy jedynymi namacalnymi materialnym elementem atomu - jądrem oraz elektronami. ) to pusta przestrzeń. Co oznacza że tak naprawę wszędzie do okoła tak naprawdę jesteśmy zawieszeni w pustej przestrzeni i jesteśmy w stanie zobaczyć tylko niewiarygodnie ułamek rzeczywistości taka jaka jest naprawdę, nie powinniśmy zatem odrzucać wiary Boga jak dla mnie.
Poza tym opierając się na eksperymencie myślowym z kotem Schrödingera, i logiką jako taką istnieniu Boga nie można ani zaprzeczyć ani go potwierdzić dopóki nie znajdziemy dowodów na którąś z tych tez, a póki co brak dowodów.

Z chęcią odpowiem na każde pytanie.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,244
Rozwiązań
1
Buchów
16,425
Odznaki
1
Jakie tu wybitne umysly na forum siedzo, az milo poczytac, kilku conajmniej do Nobla z filozofii sie kwalifikuje.
 
G

Guest

Guest
▲ Ja odnalazłem Boga nad moją głową , Boga internetu gege ▲ <lol2>
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół