nasiona marihuany

Deficyt czy nadmiar..??

Wyszukiwarka Forumowa:

FakaMaka

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2021
Postów
53
Buchów
30
Witam grupowiczów, mam pytanko odnośnie swojej małej uprawy. Posiadam 3 rośliny, jedna rośnie bez żadnego treningu, druga po cięciu "na Bena", trzecia dostała LST..zdecydowałem się na taki ruch dla celów szkoleniowych?‍?

Jedna roślina zaczęła zaczęła okazywać niepokojące symptomy...stopniowo czerwieniały jej łodygi i dolne liście zaczęły jaśnieć od krawędzi. Początkowo wziąłem to za deficyt podstawowych pierwiastków (różowe łodygi) oraz brak potasu (jaśniejące krawędzie liści). Od 7-10 dni zwiększyłem podaż Cannes vege i PK13/14 oraz calmag w oprysku na noc.
Wydaje się, że może ciut lepiej jest, niektóre liście jakby odzyskiwały kolor, ale niektóre bez poprawy, robią się typowo żółto-brązowe...przejawiają wg mnie przenawożenie....dlatego prosiłbym o wasze zdanie. Tylko ta roślina "na Bena" ma ten problem..jest najwyższa i absorbuje najwięcej światła, a wyczytałem gdzieś ciekawy artykuł, że przez zwiększoną ilość światła może pochłaniać więcej pierwiastków i finalnie paradoksalnie może manifestować niedobór,ale faktycznie może mieć za dużo papu....dlatego proszę was o wasze zdanie.

Pozdrawiam

 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,803
Buchów
10,177
Odznaki
9
Głodne to one nie są, pk jak jeszcze dobrze nie kwitną także nie potrzebują. Lałbym wodę jakiś czas.
 

FakaMaka

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2021
Postów
53
Buchów
30
Raz podlałem PK aby potasu więcej pojadły bo bałem się, że to przez jego braki zaczęły żółknąć krawędzie dolnych liści...dzięki za sugestie, będzie sama woda ?
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
odstaw te nawozy,woda tylko .ph ok? a nie za sucho tam masz bo tak wygląda ? ile lejesz na jedną wody?
 

FakaMaka

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2021
Postów
53
Buchów
30
PH sprawdzane...wydaje mi się, że sucho to nie...jak grzebne palcem trochę głębiej i jest sucho to leje ok 250ml na donice co jakieś 2-3 dni, ale bardziej zwrócę też uwagę na podlewanie.
Tylko chodzi o to, że one wcześniej były sporadycznie nawożone, zacząłem je karmić jak zaczęły dawać symptomy jak wyżej..czyli od jakiegoś 10 dni czyli powód żółknięcia krawędzi liści jest-mógł być inny...
Dodatkowo zaznaczę, że jedna roślina, która nie była w ogóle trenowana, szybko rosła, szybko zmarniała pomimo, że dostawała to co inne i od tego czasu jak podlałem więcej nawozu to znacznie się poprawiła...i sam nie wiem co o tym myśleć.
Dzięki za wszelkie uwagi?
 
Ostatnia edycja:

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,803
Buchów
10,177
Odznaki
9
.jak grzebne palcem trochę głębiej i jest sucho to leje ok 250ml na donice co jakieś 2-3 dni, ale bardziej zwrócę też uwagę na podlewanie.
Nie grzeb paluchem tylko sprawdzaj wagę donicy ręką. Jak jest lekka to podlej z litra i czekaj aż będzie znowu lekka.
Metoda palucha jest słaba, podlewasz mało, prawdopodobnie zwilżasz tylko ziemię z góry, na na dole susza.
 

FakaMaka

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2021
Postów
53
Buchów
30
Siema Pany?

Po kilku dniach roślinka wygląda następująco...



Tak jak pisaliście idzie sama woda.
Martwić się czy tak ma być...wydaje mi się, że nowe liście chyba się nie pogarszają tylko te co zaczęły wcześniej żółknąć dalej marnieją..więc te bardzo zniszczone usunąłem, a te lekko przyżółknięte zostawiłem (zdjęcia robione przed fryzjerem)
Co radzicie..? Lać wodę i obserwować czy coś trzeba działać?

Za wszelkie wskazówki z góry dzięki?

Pozdro i z fartem ✌️
 

FakaMaka

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2021
Postów
53
Buchów
30
Leje więcej...rosną w oczach i wody też opierdzielają sporo...ogólnie całkiem nieźle wyglądają tylko jak się od dołu spojrzy to widać żółte liście





Dzięki za rady✌️

Pozdro?
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
940
Buchów
966
Odznaki
3
@FakaMaka

Naucz się podlewać "na wagę" na wyczucie. Możesz sobie postawić gdzieś koło boxa taką samą doniczkę jak masz do uprawy to będziesz zawsze wiedział ile waży sucha. Wtedy tylko porównujesz z tymi z boxa, jak już prawie takie same lekkie to lejesz.
Sprawdzanie palcem może być mylące bo pierwsze 5cm z góry odparuje a na dole będzie gnój i będą się korzenie dusić.
 

FakaMaka

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2021
Postów
53
Buchów
30
Jak mawia nasz Prezydent... "ja całe życie się uczę" ???

A tak serio, próbuje opanować tą metodę i małymi kroczkami do przodu?

Dzięki za rady,

Pozdro ✌️
 

FakaMaka

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2021
Postów
53
Buchów
30
Siema ekipo?

Mały aktualizacja...rośliny poszły w górę i wyglądają na zdrowe. Dolne liście jeszcze trochę pożółknięte, ale jest zdecydowanie lepiej.

Roślinka po LST w ogóle nie przejawiała problemów, teraz wygląda tak



Dwie pozostałe wyglądają dużo lepiej, liści do ścięcia było mało (zdjęcia przed fryzjerem)
, jest kilka trochę pożółkniętych od krawędzi, ale ogólnie rośliny wyglądaj bardzo fajnie więc się tym bardzo nie przejmuje.
Ciągle idzie sama woda, przełączyłem na flo ponieważ zaczyna być mało miejsca dla większych panienek



W całości prezentują się następująco



https://galeria.haszysz.com/image/pwqtp


Dzięki wszystkim za wszelkie rady,
jest poprawa, a to najważniejsze.

Pozdro ✌️✌️
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół