nasiona marihuany

Diagnozowanie niedoborów roślin!!

Wyszukiwarka Forumowa:

grzes

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2008
Postów
1,136
Buchów
3,466
Odznaki
1
Moze ku**a mam jeszcze podac jaką woda powinna miec twardosc .

O jaka twardosc wody ci chodzi ?
O ta ile zawiera woda jonow wielowartosciowych wapnia i magnezu ?
Czy moze zawartosc jonow wapnia i magnezu przeliczona na tlenek wapnia ?
A moze o zawartosc jonow wapnia i magnezu w postaci wodorowęglanow ?
A moze chodzi ci o zawartość azotanow ,chlorkow, siarczanow ?

Nie wstydz sie , powiedz , niech ludzie chlona wiedze .
 

TatraMoc

500+ madafaka
Rejestracja
Wrz 6, 2014
Postów
392
Buchów
1
meduza ty tego starcia nie wygrasz...


jak siarczan to na forum # tylko magnezu!!! :freak2:
 
Rejestracja
Lip 6, 2017
Postów
422
Buchów
2
Elo, wie ktos o co moze chodzic?
Wczoraj roslinki dostaly oprysk z siarczanu magnezu, poniewaz podejrzewam ze to jest glownym powodem przebarwien. Tylko kilka lisci przytopowych z gornej warstwy rosliny ma takie cos.



 
T

tabius

Guest
Cześć
Patrząc na tabele to idealne braki potasu. Łodygi w tle czerwone są masz takich więcej?
 

grzes

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2008
Postów
1,136
Buchów
3,466
Odznaki
1
***aj siarczanem :D

A tak na serio to mysle ze to bor . Oprysk z wyzej wymienionych nawozow powinien pomoc .
Siarczan takze moze pomoc , ale nie magnezu a potasu , bo potas z boremn ida w parze .

nadmierne wapnowanie ziemi
dużą zawartość azotu i substancji organicznych w glebie
susza lub nadmierna wilgotność
braki potasu i boru.

Tak mi sie wydaje , bo na bank to niewiem , za wczesnie jest jeszcze aby stwierdzic , ale nie za wczesnie by ***nac oprysk z kompleksowy z mikro , no mala dawka nie zaszkodzi a moze pomoc od reki .
Nie ma sie co przejmowac narazie , obczajaj rosliny , czy nie postepuje i sprawdzaj dolne liscie , czy sa kropeczki rdzawe itd , wszystkie sprawy na co zwrocisz uwage , a to sa we wczesnym stadium prawie niezauwazalne , ale dobre oko wychwyci ze cos sie dzieje .
A liscie masz ciemnozielone wiec moze 2 podpunkt nawala ?
No i sprawdz na mlodych listkach , czy chloroza nie lapie , te zolte przebarwienie miedzy zylami , liscie tez staja sie mniejsze .
 
Ostatnia edycja:
T

tabius

Guest
Mam dokładnie to samo. Zresztą strone wcześniej masz foto. Zrobiłem oprysk z soli gorzkiej i saletry potasowej mniej więcej tak
1 oprysk sól gorzka około 1% roztwór około 3/4l na 3 rośliny (tak jak by przeszła ulewa)
2 oprysk 0.25% (zalwcany przez producenta) - saletry potasowej
3 oprysk sól 2% był dziś i widać, że przebarwienia schodzą. Ogólnie ja sie wystraszyłem że je te niedobory przyblokowały bo jedna na cztery puchła dużo szybciej. Okazało się jednak, że 3 pozostałe bardzo długo (około 10dni ) zabierały się za właściwe
flo. Teraz idą dobrze pomimo czerwonych łodyg.
Proponuje Ci przez tydzień zrobić 3 oprysko z soli. Ty lejesz im PK13/14 więc nie powinno wywalać potasu. Zaczekaj spokojnie na to co roślina zrobibpo opryskach
P.S moje to automaty
 
T

tabius

Guest
Tak wiem. Tyle tylko, że przy tak słabym roztworze chyba nie ma się czym przejmować poprostu nie sodaje do podlewania standardowego 1ml/l biogrowa i myślę, że nic złego się nie stanie. Poza tym tylko to miałem pod nosem więc to zaaplikowałem. Jutro będę miał calmag więc go dorzuce do oprysku i zastanawiam się dość poważnie nad zamianą biobloom na biocanne flores bo tam więcej K w stosunku do P

Robił ktoś oprysk z mono K od canny? Jak to dawkować bo może w tą mańke by isć? Interesuje mnie też oprysk z trace mix aby uzypełnić reszte niedoborów pierwiastków
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,364
Odznaki
1
Ja to nie wiem po kiego grzyba się przejmować jasną krawędzią jednego liścia i walić w to saletrą. Jak ci pryszcz na brodzie wyskoczy, to na OIOM karetką jedziesz na sygnale?
 
T

tabius

Guest
Nie na OIOM ale smaruje czymkolwiek żeby zeszło i nie rozlazło się dalej. Tutaj tak samo
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,364
Odznaki
1
No raczej nie tak samo, bo na dobrą sprawe nie wiesz co to jest i zgadujesz. Ja osobiście nigdy bym konopi nie opryskał saletrą.
 
T

tabius

Guest
Własnie wcześniej pytałem z jakiwgo powodu ludzie tak demonizują zaletrw w uprawie konopii jeśli jest stosowana w uprawie wrzyw z dużym powodzeniem
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,364
Odznaki
1
To jak i obornik. Duzo do doniczki dales? :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół