nasiona marihuany

dlaczego mdleja i zolkna

Wyszukiwarka Forumowa:

snupdog

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2017
Postów
124
Buchów
0
ze konczy juz przerabiac swiatlo i zaczyna sie proces umierania rosliny?
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Żółknące czubki liści mogą świadczyć o lekkim przenawożeniu. Może dawałeś za często nawóz, albo za dużą jego ilość?
Lej do końca samą wodę bez żadnych nawozów, czy innych dodatków. Możesz ew..zrobić samą wodą flusha i wylać wode z nadmiarem nawozu z podstawek donicy. Jak Masz otwory w dnie donicy oczywiście.
 
M

mlodygru

Guest
Żółknące czubki liści mogą świadczyć o lekkim przenawożeniu. Może dawałeś za często nawóz, albo za dużą jego ilość?
Lej do końca samą wodę bez żadnych nawozów, czy innych dodatków. Możesz ew..zrobić samą wodą flusha i wylać wode z nadmiarem nawozu z podstawek donicy. Jak Masz otwory w dnie donicy oczywiście.

Gdzie ty tam masz żółte końcówki?? Całe liście blędną co jest oznaką wyczerpywania z rośliny azotu. Lej teraz nawozy na kwitnienie i się nie przejmuj
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
A mi sie wydaje, ze to niedobor potasu i nadmiar azotu. Wiekszosc lisci jest ciemnozielona, za to dolne partie przebarwiaja sie na zolto i maja popalone koncowki. Moge sie mylic, moge miec racje - a zapewne jest to polaczenie wielu problemow a nie tylko to, co napisalem. Nie jest fo pewniak, nie widze roslin i wiem o nich za malo a nie chce mi sie skakac po tematach i szukac innych zdjec w twojej galerii - powinienes pisac wszystko w jednym temacie to byloby lzej.
Moja propozycja jest taka: przypomnij ile juz kwitna, wrzuc zdjecia samych lisci z bliska, zarowno tych zdrowych, zielonych jak i zoltych.

Jezeli mam racje i masz jeszcze czas (2-3 tyg do scinki) - przelej woda z wyregulowanym ph, przy nastepnym podlaniu daj im jakis nawoz/nawozy na kwitnienie - nie wiem co masz. Przy tej operacji powinny zaczac zolknac, ale zdrowo, przytyja i... bedziesz mial dobre palenie.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Gdzie ty tam masz żółte końcówki?? Całe liście blędną co jest oznaką wyczerpywania z rośliny azotu. Lej teraz nawozy na kwitnienie i się nie przejmuj
No te dolne jakby troche od zewnątrz żółkną, ale górne są w porządku. Sam już nie wiem. Może wszystko jest ok.
 

snupdog

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2017
Postów
124
Buchów
0


---------- Post Zaktualizowany 01:49 ---------- Data pierwszego postu 01:38 ----------

5 tydzien kwitnienia, ph wody ok. 6,8 nawóz Planton K co drugie trzecie podlewanie, wilgotnosc 50% temp. 29-32 C
 

placenty

Heil Hydro
Weteran
Rejestracja
Lut 9, 2013
Postów
564
Buchów
2
5 tydzien kwitna wiec musza byc cos tam zoltawe od spodu. Zmienilbym pH wody na max 6.2 i temp obnizyl do 27 ale w sumie jest ok. nic nie boj
 

snupdog

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2017
Postów
124
Buchów
0
ja wiem ze juz pewnie wymyslam :) ale cholera dlaczego szlag trafia wlasnie te liscie z ktorymi mialem kontakt...?!
 
M

mlodygru

Guest
Glodna, daj jej azotu.

Żadnego azotu. Proszę nie mieszajcie w glowach. Już jest w dość zaawansowanym flo więc na tym etapie roślina czerpie azot z liści ale teraz najważniejsze P i K. A azot na ostatnim miejscu, nie mówię żeby go całkiem ograniczyć ale na flo już nie można ładować w roślinę azotu tak jak na wegu
 

snupdog

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2017
Postów
124
Buchów
0
Azot...?! azot odstawialismy na dobre po wejsciu w faze kwitnienia, tak sobie wzialem to do serca ze i w powietrzu mi juz przeszkadzal ;)
 
M

mlodygru

Guest
Jakie masz ph?? A ok widze. 6.8. Trochę za wysokie..

---------- Post Zaktualizowany 09:42 ---------- Data pierwszego postu 09:40 ----------

Co to za kratki tam masz??
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Na moje jednak nie jest ok, chociaz nie ma tez tragedii. Zaczyna pokazywac niedobory, brakuje k i/lub mg, moze byc za duzo azotu...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół