nasiona marihuany

Do kiedy jest w Polsce sens kiełkować pełnosezonówki konopi indyjskiej na outdoor? Zajrzyj tu zamiast pytać "czy jest już za późno żeby zacząć OUT?"

  • Autor wątku Sławuś z council estate.
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.
S

sub

Guest
Tak oczywiste, że aż..
Sprawdzi się dla każdej rośliny.

Zdecydowanie ciekawszy jest ten drugi:

Liczba dni do kwitnienia w zależności od długości dnia.

Oraz trzeci.

Zależność ilości dni krótkich wywołujących kwitnienie - od wieku rośliny - czasu wzrostu przy długich dniach.

Te zależności dla wszystkich odmian pełnosezonowych są zapewne takie same:
Czasy - ilość dni - pewnie się sporo zmienia.
+ odmiany mają na pewno inną krytyczną długość dnia.[nocy - w końcu skoro nie AF - to fotoperiodycznie nie obojętna]
+ na to wszystko nakłada się jeszcze potem czas kwitnienia - sporo odmian in - np. ma niezbyt długi - sławny niesławny top44.

+ - ciekawe jaki wpływ ma na to temperatura?

Jakieś tam zakresy reakcji - dla odmian.

Zresztą :=> green shaman - overgrow - zachowanie się konopi out - | stare tłumaczenie z hypka | - http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Cykl_życia_konopi

Wszystkie terminy tam podane - miesiące są dla Szwajcarii ?

Mnie ciekawi jak to jest z długością nocy niezbędną do wywołania kwitnienia u ekstremalnie wczesnych odmian - bo wychodziło by na oko po wykresach i długościach dnia - oraz terminach startu kwitnienia | nie ukazania się płci| , że jest ona niewiele większa od najkrótszej nocy w roku :)

A pewien dawny wynik - oraz moje przekonanie :sufitowe:, że wystarczyć chyba? mógłby niecały miech przed terminem gdy dana odmiana ma zwyczaj przechodzić na kwitnienie - aby coś posadzonego doszło -> zachowanie zbliżone do AF ...o ile tylko sezonu zostało wyst dużo. Teoretycznie... może.. a praktycznie..

Ciekawe jak to jest z wpływem kasującym dalekiej czerwieni przy zachodzie słońca na fitochrom..
| jak to cholercia dobrze zasumulować w warunkach sztucznych - co by wyniki grały?|

ps: w tym sezonie planuje KOTŚ może, dla dobra szeroko rozumianej ludzkości...wykonać jakieś ekstremalne testy?
Nie ma chyba nic lepszego - niż one:
Nasion pewnie co niektórzy znajdą kapkę.
Ta sama odmiana kiełkowania sadzona np: do absu****nego terminu początek sierpnia.
Po 3 sztuki co 2-3 tygodnie.
Ciekawe jak wyniki obserwowane w Polsce odbiegały by od dumanych przewidywań.
 
Ostatnia edycja:

viledaszek

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
348
Buchów
0
moze swiatlo tez duzo daje? gdzies czytalem o eksperymencie ktory wykazal ze zwiekszone promieniowanie podczerwone, ktore jest rowniez zwiekszone jesienia moze przyspieszac indukcje
 

iziman

Member
Rejestracja
Sty 26, 2012
Postów
8
Buchów
0
W ubiegłym roku część krzaczków na out wysadzałem w połowie czerwca i dały radę dojść bez problemu, zbierałem na początku października. :)
 

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
Jeśli można coś dodać to piszcie kiedy kiełkowaliście, tak jak jest w temacie, bo samo wysadzanie niewiele mówi, skoro wcześniej trzymacie rośliny w domu.
 

Donner

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2009
Postów
1,301
Buchów
0
Dzisiaj kolejna partyjka leci do wody :) I jestem pewien że dojrzeją tak jak reszta <lol>
 
E

Eszterebeszte

Guest
Rok temu tak o na farta posadziłem Critical+ w Czerwcu, miał z 15cm nie wiem czemu w ogóle nie rósł ale razem z innymi plantami zaczął kwitnąć i tworzył swojego mikrotopka, ale złodzieje kradnąc inne planty skusili się też na Criticala w stanie krytycznym
 

Donner

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2009
Postów
1,301
Buchów
0
Jestem tego samego zdania! :) Ale boli mnie myśl ile pracy mnie czeka na spocie.. z własnego doświadczenia po połowie czerwca pełno sezonowe odpadają szkoda zachodu :) jedynie AFy
 
G

Guest

Guest
Jestem tego samego zdania! :) Ale boli mnie myśl ile pracy mnie czeka na spocie.. z własnego doświadczenia po połowie czerwca pełno sezonowe odpadają szkoda zachodu :) jedynie AFy
daje czas do konca maja potem leca na spota , wystarczy czasu ;] a af-y to robie 3-razy w roku nieraz nawet 4 jeden konczy drugi już na spocie rosnie ;];]:yeahh:
 

Hasztrener

Well-known member
Rejestracja
Wrz 24, 2012
Postów
374
Buchów
0
daje czas do konca maja potem leca na spota , wystarczy czasu ;] a af-y to robie 3-razy w roku nieraz nawet 4 jeden konczy drugi już na spocie rosnie ;];]:yeahh:

Znaczy że przed połową maja już masz wykiełkowane? Na poprzedniej stronie pisałeś kilka dni temu że jeszcze nie masz nic na oucie.
Jak sądzicie, przy wysadzeniu na początku czerwca/do 30 maja dało by rade zebrać po 80g z krzaka pełnosezonowego?
 
G

Guest

Guest
Znaczy że przed połową maja już masz wykiełkowane? Na poprzedniej stronie pisałeś kilka dni temu że jeszcze nie masz nic na oucie.
Jak sądzicie, przy wysadzeniu na początku czerwca/do 30 maja dało by rade zebrać po 80g z krzaka pełnosezonowego?
pierwsza partja była kiełkowana 24 kwietnia . ale juz mam od poniedziałku na spocie reszta czeka po malutku krasnoludku hahahaha ;]i to nie koniec ;):pr: tak zwane Kansas City shuffle ;] kumasz ..... a co ci bede tłumaczył ;)
 
S

sub

Guest
Donner napisał:
z własnego doświadczenia po połowie czerwca pełno sezonowe odpadają szkoda zachodu :) jedynie AFy

Ja się z tym nie zgadzam. :)
Tak sadzone nie AF rosną większe od AF.
Nawet w warunkach bardzo "przaśnych".
Jak by nie patrzeć jest to czas gdy dni są najdłuższe.

W ubiegłym roku część krzaczków na out wysadzałem w połowie czerwca i dały radę dojść bez problemu, zbierałem na początku października. :)

Odbiegały jakoś terminem od sadzonych wcześniej? | te same odmiany|

Hasztrener napisał:
Wiem że pewnie na mały plon celuje ale po plantach wysadzonych prawie na początku czerwca nie wiem czego się spodziewać :zjarany:

Warunki? W wypadku "Total chaos early noname mix" - sadzonego na spocie w ziemi miejscowej - zaoranej "koparką ręczna" marki szpadel - wapnowanej i sztucznie nawożonej | azofoska lub coś w tym guście "rolniczy" + saletra potasowa - spożywcza do peklowania|- żółtawe nieco kleiste coś wyglądające jak glina z domieszanym piaskiem - dałbym - do 1,8 m wzrostu największe.

| tak mi się przypomniało - apropo - znikania różnych rzeczy pozostawionych bez dozoru - kiedyś ktoś zakosił szpadel - będący w zasadzie stałym mieszkańcem miejscówki. Niemalże już zrósł się z otoczeniem - 2-3 m od roślin oparty o drzewo. Rośliny zostały.. dziwne.. |
 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
w poprzednim sezonie sadziłem 3 sztuki w połowie czerwca i doszło bez problemu,zbiórka w pierwszym tygodniu października. krzaki po ok. 160cm praktycznie bez treningu.

Mam jeszcze dużo pestek reg z OP i w tym sezonie chce je wysadzić w miarę późno, żeby były dosyć niskie, miejscówki trochę przypałowe. Myślę żeby tak na początku lipca kiełkować
 

Hasztrener

Well-known member
Rejestracja
Wrz 24, 2012
Postów
374
Buchów
0
Warunki? W wypadku "Total chaos early noname mix" - sadzonego na spocie w ziemi miejscowej - zaoranej "koparką ręczna" marki szpadel - wapnowanej i sztucznie nawożonej | azofoska lub coś w tym guście "rolniczy" + saletra potasowa - spożywcza do peklowania|- żółtawe nieco kleiste coś wyglądające jak glina z domieszanym piaskiem - dałbym - do 1,8 m wzrostu największe.
Warunki to jest tak:
Ziemia spotowa, trafiłeś w samo sedno. Jest to czarna ziemia (raczej jakiś torf) z domieszką gliny, PH wyrównane dolomitem.
Ogólnie mieszanka Ziemii spotowej, trochę gliny żeby wody trzymała, azofoski, i dolomitu.
Nawożenie Biohumusem EXTRA, Asahi SL w stresujących sytuacjach, PK 13/14 od plargonu, zakupiony mam również Planton K, i Bio Essential od GHE w przypadku jakichś niedoborów.
Co do tego "total chaos early mix" to są to sionka od Zielonejmasy, z podobnych genów jest tegoroczny outdoor project od WARRa.

I tak żeby nie było spamu, to sub'owi trzeba przyznać racje, jak zwykle zresztą. Nie AF uprawiane w takich samych warunkach i w podobnym czasie i tak dadzą lepszy plon od AF'ów.
Tutaj do porównania można wykorzystać także fotorelacje Indoor patrząc na krzaki Nie AF od sionka 12/12 i AF 20/4 od sionka. Dochodzą w podobnym czasie a plon z nie AF jest w większości przypadków znacznie większy.
 
S

sub

Guest
I tak żeby nie było spamu, to sub'owi trzeba przyznać racje,

Absolutnie nie.
Sprawdzić jeśli się ma taką możliwość - i zilustrować.
Racja jest jak dupa.

Jestem bardzo ciekaw jaki termin w wypadku późnych/wczesnych/średnich - odmian okaże się jeszcze na granicy sensowności - i jak to by wypadło w porównaniu do sadzonych w takich samych warunkach odmian AF.

Stawiałbym gdzieś na połowę lipca.
 

Thefekt

international farmer
Rejestracja
Kwi 10, 2012
Postów
2,208
Buchów
0
Cała esencja rośliny tkwi w jej korzeniach - dobra gleba, to i opóźniony start wynagrodzi, taka jest moja opinia.
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół