nasiona marihuany

Dobór sprzętu do growboxa.

Wyszukiwarka Forumowa:

limitnq

Member
Rejestracja
Lis 9, 2015
Postów
20
Buchów
0
Dzień dobry wszystkim,
po kawale czasu od poprzedniej uprawy zdecydowałem się na to że trzeba ogarnąć swoje ziółko. Poprzednia uprawa była na CFLkach bez filtra, do tej pory dziwię się że udało mi się ogarnąć to bez żadnych negatywnych konsekwencji.
Cztery latka minęły, człowiek już starszy, bardziej majętny to i szukam gotowych rozwiązań na moje problemy.

No ale bez wdawania się w szczegóły. Składam boxa który ma być:
1. Cichutki, tak żeby po wstawieniu go do szafy z odsuniętą tylną płytą można było spać w tym pokoju.
2. Bezwonny. No może z tym bezwonny to przesadziłem bo jak otworzę to wiadomo że coś tam będzie czuć, ale gdy jest zamknięty to nic nie może być wyczuwalne, filtr ma pochłaniać wszystko.
3. O podstawie 50x50 bo taka mi do szafy pasuje.
No i tak sobie komponuję zestaw.

Obecnie myślę nad czymś takim:

+ do tego mars hydro ts 600 ze strony od producenta.
No i oczywiście wszystkie duperele i inne takie typu mikoryza (great white granular planuję), opaski, rękawy do wentylacji, timer itp.

No i tutaj mam pytania:
1. Filtr i wentylator do siebie pasują? Z tego co czytałem to filtr powinien być większy niż moc wentylatora ale wolę się upewnić.
2. Planuję robić 3 krzaki (w donicach materiałowych) w tym boxie, ale wpadłem też na pomysł by kupić dużą donicę 48l o wymiarach 40x40x30cm i przedzielić ją na cztery komory sklejką, która opcja lepsza według was? I czy w takiej donicy robić 3 czy 4 krzaczki?
3. Kombinować dopałkę ze sklepowych LEDów na flo? Myślałem o dodatkowych dwóch żarówkach Philipsa 13W . Chyba by wypadało ale wolę się upewnić.

No i to chyba tyle, jakbym chciał się czegoś jeszcze dowiedzieć to dopiszę w następnych postach.

Pozdrawiam gorąco i czekam na odpowiedzi.
 

uhahany

Well-known member
Rejestracja
Maj 20, 2011
Postów
438
Buchów
2,062
Odznaki
9
1.proponuję wentylator pomiędzy 160 a 240 :)
2.w mojej opinii lepiej 4 doniczki. Wal 4 rośliny i tnij na bena albo proce.
3.Ten panel Ci wystarczy. Sądzę że nie ma sensu dorzucać Phillips ów ale specem od oświetlenia nie jestem.

BTW. Do biobizza dokup sobie jeszcze CalMaga. Możesz też algamixa :) ale calmag obowiązkowo
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
1. Jeśli chcesz mieć cicho, to potrzeba tłumika akustycznego te profesjonalniejsze bardziej polecam:
https://www.growbox.pl/product-pol-2943-Tlumik-akustyczny-sztywny-Black-Orchid-O-100mm-90cm.html

2. No to wiadomka, filtr węglowy, poszukaj sobie na allegro z wymiennym węglem / wkładem, szkoda przepłać za jednorazówki, ja już się nauczyłem, a w sypialni możesz sobie ustawić jakiś pochłaniacz zapachów.

3. Namiot jest ok.


A teraz pytania...
1. Pasują, ale co do filtra tak jak wspomniałem w wcześniejszym punkcie 1, ja bym pomyślał nad wentylatorem 160 m3/h, skoro ma być tylko jeden, większej mocy nie ma co, będzie głośno i przypilnuj sobie jego poziomu hałasu w specyfikacji, ten prezentuje się całkiem dobrze, ale w łapach go nie miałem, to nie poręczę:
https://www.growbox.pl/product-pol-4511-Wentylator-kanalowy-Silent-EMAX-O-100mm-130-170m3-h.html
1.1 Nie zapomnij o mieszającym, tutaj akurat poleciłbym Ci markowy towar:
https://www.growbox.pl/product-pol-3030-Wentylator-Secret-Jardin-Monkey-Fan-O-15cm-16W.html

2. Polecam Ci 4 kwadratowe i do tego wysokie (nie szerokie) donice maks 9L, a nie mniej niż te 6.5L, lepiej na tym wyjdziesz - Wiadomo, czekają Cię tylko niskie odmiany, chyba, że masz tam jeszcze trochę w szafie zapasu w góre na coś wyższego.

3. Ja bym zainwestował w 150W, wtedy będziesz miał bardzo dobre oświetlenie, bez dodatkowych kombinacji, 200 zł drożej za lampę to nie tragedia, a swoje będzie służyła :)


Ja z swojej strony mogę Ci polecić produkty plagrona i za każdym razem podkreślam, że nie jestem przedstawicielem firmy haha
Jeśli będziesz zainteresowany, to napisz, z chęcią Ci wszystko opisze, bo mam perfekcyjnie te produkty obcykane, organika w koko, to moje drugie imię i innego nie chcę :D
Parę porad na temat kiełkowania, przesadzania, obsługi, apteczki itd. też mogę dorzucić.
 
Ostatnia edycja:

karabin

Active member
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
27
Buchów
1
pod podobny filtr jak podales ale fi125 mam :
Wentylator kanałowy EMAX 125 EBERG 218 m3h cichy

wpisz dokladnie tak na allegro, ja kupiłem za niecale 100zl, teraz widze po 110.
2 predkosci 180m3 i 218m3 jakos tak,

pod f100 tez masz podobny regulowany:
Wentylator kanałowy EMAX 100 EBERG 170 m3h cichy - dwie predkosci 170 i 133, ale musisz sam sobie zrobic dwustopniowy włacznik zeby sie przelaczac miedzy predkosciami, ale to prosta sprawa.
 

limitnq

Member
Rejestracja
Lis 9, 2015
Postów
20
Buchów
0
Dziękuję za odpowiedzi panowie, już myślałem że cholera nikt się nie odezwie.

Dobierając wentylację wzorowałem się na tym że powietrze w całym boxie powinno być wymienione 5 razy na minutę, 0.5*0.5*1.4*5*60=105 m3/h.
No ale skoro radzicie żeby wentylator był mocniejszy to okej, sprawdziłem te które mi panowie podaliście, dziękuję za to bardzo, ale postanowiłem sam też poszukać i wpadłem na taki wentylator: TD silent 160/100, puściłbym go na tym wolniejszym biegu 150m3/h i szczerze myślę że starczy. 22 decybele to chyba dość cicho jak na coś co ma być w uchylonej szafie bez tylnej płyty. No i tłumika bym nie potrzebował bo jakoś turbo cicho znowu być nie musi. Chodzi mi też o dyskrecję że jeśli wpada do mnie ktoś znajomy to zamykam szafę, odpalam muzykę w tle i nikt się nie ogarnie, bo wiadomo jak jest, znajomi znajomymi ale im mniej osób wie tym lepiej.

Dane techniczne tego wentylatora (pierwszy od góry):

Ciśnienie statyczne na niższym biegu to jakieś 90 Pa więc powinno być okej.
Kosztuje ~230zł ale w sumie tak jakby odchodzi zakup tłumika więc to się mniej więcej wyrównuje, a do tego nie muszę kombinować z montowaniem go za boxem.
Co o nim sądzicie?

A odnośnie mieszaka, tak, planuję wentylator mieszający ale zrobię go sam z komputerowego wentylatora 12cm który mi zalega, ogarnę jakoś klips do przyczepienia go w boxie i puszczę na regulowanym zasilaczu 12v, myślę że powinien wystarczyć do poruszania powietrza w boxie. Jedynie go kratką z dwóch stron zabezpieczę żeby przypadkiem jakiś liść w niego nie wszedł xD

Nawozy chyba polecę w Biobizz, właśnie się zastanawiałem nad tym Cal Magiem i skoro polecacie to wezmę od razu.

No i skoro polecacie 4 donice to dupnę 4 doniczki materiałowe i będzie gitara, wezmę 4 donice materiałowe 11l i po prostu nasypię odrobinę mniej ziemi i chyba będzie okejka.

A co do oświetlenia to stwierdziłem już że zrobię tak jak napisałem, mars hydro ts 600 na weg i później na flo ewentualna dopałka ze zwykłych ledów, ale to się jeszcze zobaczy czy będę kombinował czy nie.

No więc to chyba tyle, jedynie dajcie znać co sądzicie o tym wentylatorze.
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Wentylator nada się, jest cichutki, wiadomo zawsze coś tam słychać będzie, ale w innym pokoju przy zamkniętej sypialni już na 100% nic nie będzie słychać. Nad lampą jeszcze się zastanów tą 150W, nie żebym kusił i namawiał, ale nie będziesz załował :D
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
Olej biobizz, bierz od razu starterpack od biotabs.
 

limitnq

Member
Rejestracja
Lis 9, 2015
Postów
20
Buchów
0
@żul:
Właśnie chyba tak zrobię, bo zestaw biotabs wyjdzie jakieś 6 dych drożej niż nawozy biobizz + miernik pH + mikoryza, a z tego co czytam to przy biotabsach wystarczy tylko wodę lać. Taki zestawik powinien starczyć na więcej niż 4 roślinki, cnie?
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Czym mocniejszy wentylator tym bardziej głośny, 105 m3/godzinę spokojnie wystarczy - taki wentylator obsluzy Ci HPS 150, nie mówiąc o dobrym Ledzie 60-80Watt który spokojnie wystarczyłby na 0,25m2.

Dodatkowo na wentylator możesz nałozyć pudło z dwoma otworami - na rurę i wylot powietrza, i wypełnić po bokach jakąś pianką lub starymi ubraniami - będzie jeszcze ciszej.
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Czytam twój zestaw i normalnie jakbym siebie widział. Masz dokładnie wszystko to samo co ja, nazwet nawozy te same.

filtr: Jedyna różnica jaka jest to filtr mam ciut słabszy i w zaawansowanym flo było lekko w tle czuć, także twój powinien być ok.
lampa: Mars Hydro ts600 sprawdza się genialnie. Jestem mega zadowolony z tej lampy. Na takim samym metrażu przy 3 roślinach ostatnio wyszło 105 suchego. Wg mnie potrzebujesz nic więcej.
went: tez mam idealnie w szafie boxa jak ty i identyczny wyciągający + mieszak i jak filtr był w wewnątrz boxa to trzeba było się wsłuchać żeby coś słyszeć. Też śpie w tym pokoju i nie przeszkadzało mi to absolutnie. Teraz jak wyciągnałem filtr na zewnatrz boxa, poziom hałasu wzrósł przez przedłużenie rury i juz zaczyna mnie to lekko drażnić.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół