nasiona marihuany

DOLOMIT JAKIE PROPORCJE I ZASTOSOWANIE?

Wyszukiwarka Forumowa:
Z

ziiba1

Guest
CZY WIE KTOŚ JAK SIĘ STOSUJE DOLOMIT I W JAKICH PROPORCJACH??
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
ja stosowalem jedna lyzka stołowa<duza> na jeden litr ziemi

stosujesz robiac mieszanke ziemi....ewentualnie mozesz rozpuscic z woda podlac
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
i co jaki czas stosowałć podlewając?
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
A co wogole daje ten dolomit i ten cały perlit i jakie sa jeszcze mieszanki do ziemi bo do tej pory hodowalem na ziemi uniwersalnej z dobrym ph i dodawalem obornik ;) czy bardzo pomaga ten dolomit itp itd??
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
Greenlife napisał:
dolomit czyli sproszkowana skala wapienna wprowadzea wapno do gleby podnosi ph pozatym dolomit dostarcza duzej ilosci magnezu co w przypadku konopii jest bardzo korzystne gdyz te rosliny pobieraja go w zancznych ilosciach

Czytaj forum, a nie zadajesz pytania, na które juz była odpowiedź, szególnie, ze pare topiców niżej masz temat "Dolomit" ....

Wyszukiwarka <=== Jak nie bedziesz czegoś wiedział, zacznij od tego :p
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
perlit napowietrza ziemie...ziemia sie tak nie zbija przez to i korzonie maja ułatwiony rozwoj...

karemzyt to jest od wilogoci...karemzyt na dno i nic nie pwoinno ci zgnic

dolomit jest to nawoz w proszki uzywa sie go dla regulacji ph, w granicach 6,5
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
Spox a wiec wiem ze kupie dolomit i perlit lub kermazyt... zalezy czy beda w ogrodniczych sklepach...
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Teraz jzu wiem, ze dolomit jest baaaardzo potrzebny w up[rawie pomidorkow. Mialem problemy z liscmi i duzo innych osob tez mialo. Po dodaniu dolomitu wszystko jest looz. Od razu dawajcie dolomitu. Tak jak koyot napisal.. lyzka na litr.
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
A jak beda niedobory czegos tam i zle ph to zamiast mieszac z woda dolomit mozna posypac na ziemie? samo sie wchlonie i tak po jakims casie czy lepiej podlewac np woda minerałka+biohumus+dolomit 1` łyżka ?? :p czy wogole takie łączenie preparatów jest dobre dla rośliny?
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Powiem ci tak... ja podlalem woda z biohumusem duuzo. To byl tylko taki efekt, ze listki powiedly bo przelalem. Ale teraz sypnelem na powierzchnie i delikatnie by nie porwac korzeni wymieszalem zeby ten dolomit byl jak najglebiej. I ten drugi sposob dopiero u mnie zaskutkowal.

Tez chcialem tak zrobic jak ty... wymieszac to. Ale nie jestem pewien jakie pH bedzie mial ten wynalazaek. Dobrze by bylo miec tester :?
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
ja bym zrobił tak podlal woda gazowana+biohumus lub niegazowana +biohum a po 2 dniach posypac dolomit i palcem pomieszac z ziemia lub łopatka 3 cm warstwa podniesc ziemi posypac tam i polozyc ziemie spowrotem uwazajac na kozenie tak jak mówiłeś to by było niezłę całkiem hyba
 
Z

ziiba1

Guest
korzenie są najważniejsze trzeba uwarzać wiem bo sam spieprzylem ostanio
 

Tomi

Well-known member
Rejestracja
Kwi 6, 2008
Postów
195
Buchów
5
Ile sypnąć na ziemię jeśli w dołku znajduje się 20 L ziemi i co jaki czas podsypywać?
 

Floow

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2008
Postów
98
Buchów
0
Ej a przed wsadzeniem rosiln jesli mam ziemie z miejscowki to lepiej wsypac dolomit do ziemi i wymieszac czy posypac na wierzchu? I ile dni przed wsadzeniem plantow do ziemi zastosowac dolomit?
 

chaszczu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
1,220
Buchów
25
im wczesniej tym lepiej, i najlepiej ta ziemie przekopac
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół