nasiona marihuany

Dolomit

Wyszukiwarka Forumowa:

C4

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 28, 2006
Postów
591
Buchów
0
Elo!
mam taki problem, ze nie za bardzo mam jak na miejscowke zawiesc ziemie, bo ona jest troche daleko. ale kolo miejscowki jest dobre pole nawiezione na jesien obornikiem i chcialem sie Was zapytac czy nadawala by sie ta ziemia tylko podsypac dolomitem? a no i jak sypac ten dolomit teraz, czy jak roslinki beda w ziemi?
aaa i jeszcze jedno pytanko (jak zwykle zapomnialem;D)
Na veg. biohumus, a co mina pierwsze sadzenie radzicie na flo.?
 
S

sdfsdf

Guest
no jak podypiesz dolomitem ziemie to podniesiesz jej zawartosc pH a watpie by tam byla ziemia o wlasciwym pH... ja u siebie tez bede sypal dolomitem wlasnie.
pozdro!
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
dolomit zrobi ci dobre ph znaczy 7 i syp go tak ze 3 szklanki na netr kwadratowy przekopanej ziemi na głembokosc ok 30 cm
a na kwitniencie biohonus forte
 

C4

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 28, 2006
Postów
591
Buchów
0
o kurde ja wlasnie mam biohumus forte:D moze byc biohumus forte na to i na to? ;D
A co do dolomitu to ja juz na szczescie ziemia przekopana na glebokosc szpadla a wiec teraz dolomit, ziemia z pola i po swietach zaczynam;)
 
S

sdfsdf

Guest
biohumus forte jest nawozem ktory dostarcza naszym roslinka mikro i makro elementy a one nie maja wplywu na pH.
posyp dolomitem ziemie przekop a pozniej podlewaj rozcienczonym biohumusem i powinno byc dobrze :p
ja bede tez tak wlasnie robic :p
Pozdro!
 

C4

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 28, 2006
Postów
591
Buchów
0
tak wlasnie zamierzam;)
 

kayaman

Well-known member
Rejestracja
Sty 26, 2006
Postów
108
Buchów
0
Czesc mam pytanie . ile dolomit działa ,czyli jak posypie to przez ile będzie dobre ph ziemi , i jeszcze jedno , kiedy moge sypać ten dolomit , ile dni przed sadzeniem , czy narzykład dzisiaj chce przekopać ziemie ,to czy juz go moge dodać Peace
 
S

sdfsdf

Guest
gdybys dzisiaj posypal i przekopal ziemie a na poczatku maju bys zasadzil roslinki to by bylo dobrze :) podniesie Ci on pH do jakis blisko 7pH. a trudno powiedziec jak dlugo bedzie dzialal bo jesli by padalo duzo deszczow to wyplukiwal by Ci on go z gleby bo deszczowka ma cos kolo 4pH wiec raz na jakies 2 tyg mozna z gory troszeczke posypac :) a sypiesz jakies 3-4 szklanki na metr kwadratowy :)
pozdro!
 

Neki

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2007
Postów
395
Buchów
8
tak wiem ze temat z 2006 ale co z tego :p

kolega zadal mi pytanie a ja za***any nie moglem udzielic mu odpowiedzi
sprawa jest taka ze kolega ma spota o wymiarach 80-100cm i o glebokosci jakies 35cm, ma zamiar uprawiac tam 12 jakis regularow- nie wiem nie obchodzi mnie to.

ziemia calkowicie ze spota wyglada dobrze ale ma ph 5,5 i teraz pytanie do dolomitu

wszyscy mowia ze lyzka stolowa dolomitu na litr ziemi, no dobra to obliczylismy ze jest tej ziemi zaokraglajac 250L

kumpel zwazyl tez lyzke stolowa dolomitu wazyla az 30g

wychodzi na to ze tego dolomitu musi dac ponad 7kg !?

i teraz pytanie czy podzielic to sypanie tego dolomitu na 2 razy?
czy na wiosne wszystko naraz i wymieszac tylko ??

trzeba sypac az te 7kg? chcemy podniesc ph o jakies 1 - 1,5 ph
 

Marecki

Well-known member
Rejestracja
Lip 10, 2008
Postów
166
Buchów
0
witam dodam tylko od siebie..że dolomint mozna podawac też jako podlewając..jeśli mamy za***ista ziemie na miejscówce to tylko ja piknie przeplewimy ze 2 razy [zeby korzenia mogły ładnie uciekać w głąb dzieki temu nasza roslinka dostaje speeda i rośnie jak na drozdzach]....następnie sadzimy planty przykrywamy obcietymi butelkami 2L....zawijamy po kilku dniach jesli roslinki pieknie rosna i nie mieszcza sie w butelchach....to teraz zaleznie om miejscówy ..podsypujemy karmazytem.kamyczkami.....I teraz co do dolomitu i biohomusa...Jeśli plany sa zielonutkie i za***iste TO DAJ SE SPOKUJ Z TYM DOLOMITEM I BIOHOMUSEM .......NA VEG ZDROWA ZIEMIA I JEST GITARA!!!!..Jesli zobaczysz że żułkną ci liście zapodaj dolomitu wes butelke 1l wsyp 2-3garście dolomitu reszte zalej woda do konca wymieszaj dokladnie i zapodaj plantom i nastepnie popraw jeszcze woda....::D u mnie sprawdziła się za***iscie....I jeszcze biochomus polecam 1zakretka na 1L ...jak dasz wiecej to nic nie wskurasz najwyzej spie****i.. tylko...FLO zakup np.HESI
BLOOM COMPLEX, FLO 1 Litr - 43,50zł ...PROSTA SPRAWA.!! GDYŻ MA SIĘ DOBRĄ MIEJSCÓWE BO BEZ MIEJSCÓWY NIE MA ZABAWY.:santa:.JAHH błogosław wszystkich agroholików.
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
tak wiem ze temat z 2006 ale co z tego :p

kolega zadal mi pytanie a ja za***any nie moglem udzielic mu odpowiedzi
sprawa jest taka ze kolega ma spota o wymiarach 80-100cm i o glebokosci jakies 35cm, ma zamiar uprawiac tam 12 jakis regularow- nie wiem nie obchodzi mnie to.

Za mało miejsca na 12 roślin outdoor

ziemia calkowicie ze spota wyglada dobrze ale ma ph 5,5 i teraz pytanie do dolomitu
wszyscy mowia ze lyzka stolowa dolomitu na litr ziemi, no dobra to obliczylismy ze jest tej ziemi zaokraglajac 250L

Liczysz niedokładnie ;) ale to nie o to chodzi... w zeszłym roku na poletko 1m x2m dodałem całe opakowanie 10kg i wystarczyło

kumpel zwazyl tez lyzke stolowa dolomitu wazyla az 30g
wychodzi na to ze tego dolomitu musi dac ponad 7kg !?

10kg kosztuje 5zł - to aż takie przerażające wydatki ?

i teraz pytanie czy podzielic to sypanie tego dolomitu na 2 razy?
czy na wiosne wszystko naraz i wymieszac tylko ??
Wystarczy jeśli na początku kwietnia przekopiesz dodasz dolomit i na przykład azofoske.
 

plantonik

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
63
Buchów
0
Czy po zastosowaniu Dolomitu podniosę Ph czy obniżę mam około 6,5 w wodzie dosypuję dolomit a to zaczyna opadać do 6,4/6,3 więc jak podnieść do zalecanych przez specjalistów od uprawy do 7 ?
 
G

Gość

Guest
Specjalisci od uprawy raczej polecaja pH ok. 6,5 ;) A dolomit wyrownuje ph do 7.

https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage-85742.html


displayimage-85742.html
 
D

delete

Guest
W uprawie glebowej optymalne pH powinno zawierać się w przedziale 6,3-6,8, więc nie masz się czym przejmować
Pozdro!
 

plantonik

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
63
Buchów
0
Czy mimo tego że moje ph w danym momencie jest na dobrym poziomie to czy mam podsypywać lub podlewać wodą z dolomitem czy po prostu kontrolować ziemie i dać z dolomitem spokój czy zapobiegawczo go stosować do każdego podlewania??
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół