nasiona marihuany

Dolomit

Wyszukiwarka Forumowa:

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Wzór chemiczny: CaMg[CO3]2
Kolor: Biały, zółty nawet czarny.

Niemal monomineralna skała osadowa, węglanowa (chemiczna), składającą się głównie z
minerału dolomitu (węglanu magnezu – ponad 90%) i minerału kalcytu (węglanu wapnia), minerałów ilastych, kwarcu, markasytu, pirytu, i substancji bitumicznej lub skała metamorficzna – marmur. Makroskopowo przypomina ona zbudowany głównie z węglanu wapnia, wapień.

Istnieje kilka rodzajów dolomitu. Każdy ma takie samo działanie. Jednak gruboziarnisty dolomit może się dłużej rozpuszczać w ziemi.

--> Dolomit pierwotny - drobnoziarnisty
--> Dolomit wtórny - gruboziarnisty

Ma on bardzo szerokie zasotowanie np. w budownictwie, medycynie. Nas jednak interesuje zastosowanie dolomitu w uprawach roślin.

Służy on do odkwaszania gleby. Konopie wolą ziemię o pH 6,5. Ziemie uniwersalne kupowane w sklepach są zazwyczaj kwaśne. Utrudnia to przyswajanie przez rośliny makro i mikro elementów. W związku z tym powoli schnie. Typowym objawem złego pH gleby jest stopniowe usychanie dolnych partii liści począwszy od czubka liścia. Jest to najczęstszy problem początkujących growerów.

Używa się zazwyczaj łyżki stołowej dolomitu na litr ziemi. Nie można z nim przesadzić, to taki sam nawóz jak inne i można go przedawkować.
Można go również rozpuścić w wodzie i podlewać nią rośliny. Zapobiegnie to zakwaszaniu gleby poczas uprawy np. przez kwaśne deszcze lub nawozy.

 
G

greenlife

Guest
dolomit czyli sproszkowana skala wapienna wprowadzea wapno do gleby podnosi ph pozatym dolomit dostarcza duzej ilosci magnezu co w przypadku konopii jest bardzo korzystne gdyz te rosliny pobieraja go w zancznych ilosciach
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
...to skoro potrzebuja duzo magnezu...a przewaznie w nawozach sa sladowe ilosci mg...to czy nie jest dobrze podawac magznezu dodatkowo? np raz na jakis czas podlac woda z rozpuszczoną tabletka mg?
 

Lob19

Well-known member
Rejestracja
Lis 17, 2005
Postów
269
Buchów
4
A nie lepiej po prostu ww (wyze jwymieniony, nie White Widow ;) ) dolomit ?
Jest tani latwo dostepny, naturalny i bardoz skuteczny. Wiem bo uzywalem, jak moje roslinki mialy problemy z brakami magnezu, albo trzeba bylo podwyzszyc pH to nic nie pomagalo tak jak wlasnei dolomit...
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
w ogrodniczym, 3zl 5L dolomitu...a starcza podajze jedna lyzka stołowa na 1l ziemi
 

Lob19

Well-known member
Rejestracja
Lis 17, 2005
Postów
269
Buchów
4
Zastanawiam sie cyz dolomitu mozna dosypac do hydro / bublera... sam kamien (jakto kamien ;) ) slabo sierozupuszcza w wodzie i osiada na dnie... wiem bo uzywam dolomitu do podlewanai roslin w ogrodzie (zwyklych roslin ;) )
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Na dworze uzywaj dolomitu do podlewania roslin. Moze nie za kazdym razem ale mysle, ze powinno sie. Przegladam ksiazke od chemii a tam jest napisane, ze deszczowka ma 4-5pH... wiec jezeli bedzie duzo padalo to moze przeczyscic ziemie w zwiazku z czym podwyzszy sie pH. Tak to wywnioskowalem :p

A tak wogole to ciekawe rzeczy tu sa... np. mleko krowie ma pH 6,3-6,6... krew okolo 7,5 wiec jak szkoda wam kasy to dodajcie mleka lub spusccie sobie krwi.
 
M

mariusz9822

Guest
a jak mam ziemie z ph 5-6 to jak bede dodawal dolmit nie bedzie mi sie to ph podnosic???i to ph jest takie w ziemi na stale czy spada po jakims czasie??a jak tak to co jaki czas mam dodawac dolmitu???sory za glupie pytania ale jestem swiezak i nie wiem
 
S

Sed

Guest
orzi napisał:
Ja wszędzie czytam że podnosi. Nawet greenlife pisał że podnosi.
Poprostu ze złej strony na to patrzyłem :mrgreen: moj umysł nie był czysty
 
M

Master

Guest
to mi juz sie tez pomieszalo ://

Robie dół i mieszam ziemie z miejscowki + kupna zimia + perlit + obornik)

Jezlei na mojej miejscowce jest ziemia kwasna a tak przepuszczam bo rosna tam dzikie iglaki to mam dodawac dolmitu (wapna) ??????
 

freeman

Well-known member
Rejestracja
Lut 24, 2006
Postów
172
Buchów
0
Dolomit to bardzo dobry nawoz. Za rada innych uzylem go do mojego podupadajacego kwiatuszka i teraz rosnie jak na drozdzach.
 
Ł

Łukasz

Guest
:shaking2: :shaking2: :shaking2: :shaking2:

Ja to chyba przesadzilem ze swoja roslinka bo pokruszylem za duzo dolomitu do ziemi nie rozpuszczalem go a roslinki zaczely opadac, naszczescie dobrze przeplukalem je woda i znow wszystko gra oczywiscie wczesniej wysypalem troche ziemi
 

y00gass

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2005
Postów
502
Buchów
0
Moja roślinka ma 2,5 togodnia.Mam juz drugie piętro liśći.Podlewam czasem biohumusem i czy od czasu do czasu mogę podlać rozpuszczonym Dolomitem??Poradzcie co mam robic! :scratch:
 

mayak

Well-known member
Rejestracja
Wrz 11, 2006
Postów
60
Buchów
0
Dolomitu sie nie rozpuszcza tylko miesza z ziemią żeby zmienić pH
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół