nasiona marihuany

Donice 3l przemysłówki

Wyszukiwarka Forumowa:

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
Zastanawia mnie czy próbował ktoś trzymać rośliny w 3l donicach do konca i czy to wogóle ma sens, jeśli tak to jaki.
Pytanie jest zakożenione w pomyśle by użyć większej ilości donic/roślin w namiocie.
jeśli ma to jakiś sens to czy przy regach i AF taki sam czy jak.

generalnie byłby to projekt nastawiony na pestki :)
 

bigpappa

dont panic its organic
Rejestracja
Mar 8, 2021
Postów
228
Buchów
251
Odznaki
2
nie ma sensu małe urosną
ale jak chcesz na upartego to i w puszkach po piwie mozesz i tyż wiecej wejdzie w namiot
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
Wiem, że i w puszce po bro by się dało. Do boxa 60x60 weszło by 16x3l donic 15x15 a tak wchodza 4x10l. teoretycznie ilość gleby w namiocie zwiększa sie o 8l czyli o kolejną donice.
Jeśli miało by to tylko zdeterminować wysokość roślin to może sumarycznie wyszło by więcej szczytów.

oczywiście to tylko takie dywagacje
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
@Rolnik_Małorolny to już jest jakoś podstawa by spróbować zrobić je w 3l, dzięki za foty.
Rumcajz sadzi swoje automaty chyba w 5l i wyszły ładne dupne planty.

to może być punkt odniesienia. AF w donicach 3l , pomysł ma doświadczenie :)
3 donice 10l i 4 3l, na koniec porównanie zbiorów sumując 4x3l do 10l każdej z osobna
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Ta sama odmiana we wszystkie donice a pestki z tej samej rośliny-matki.
3 donice 3L, 4L i 10L dadzą jakiś pogląd na sytuacje ale takie doświadczenie należałoby przeprowadzić na większej liczbie próbek żeby sprawdzić powtarzalność. Idzie czas na out więc masz pole do popisu ;)
Ciekawi mnie to bo tez bym chciał coś więcej wcisnąć do boxa jak już opanuje grow ;)
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
Zobaczymy może wystawie coś w donicach, choć tu zastanawiam się raczej nad donicami do boxa.
 

Rumcajz

je**ć system niewolniczy
Rejestracja
Lip 31, 2020
Postów
1,321
Buchów
10,092
Odznaki
7
Najmniejsze mam obcięte baniaczki 5l. Myślę, że te 4l ziemi jest. Idzie tego upchać też ?
 

ZielonaMangusta

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2021
Postów
48
Buchów
10
To i ja sie dolacze do teoretyzowania i gdybania, bo niedawno wyczytalam albo zaslyszalam, ze objetosc doniczki nie ma wiekszego znaczenia pod warunkiem, ze odpowiednio czesciej bedziemy podlewac glebe.
Ma to czesciowo swoj sens, ale jest tez tak, ze gdy bryla korzeniowa nie ma juz miejsca na rozwoj, to i kwiatek karlowacieje, jednak w tym wypadku glownym czy tez nadrzednym czynnikiem warunkujacym rozwoj roslin jest dostepnosc skladnikow odzywczych (bo po to te korzenie sie rozwijaja przeciez), ktore wlasnie dostarczamy wraz z podlewaniem.
Jak najbardziej przydalby sie eksperyment (najlepiej na klonach) z grupa kontrolna w normalnej doniczce i dwoma przypadkami eskperymentalnymi, gdzie w obu jest mala doniczka, ale rozni je czestosc podlewania.
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
Ja lece standardowo na 5L smietnikach :) , nie widzialem zeby rosliny jakos zamulały.Yo , małe tez nie rosły 3L nie za wiele ale o 2 - 3 litry wiekszy beda optymalne.
 

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,720
Buchów
3,639
Odznaki
6
Tutaj fachowiec robił i na 2l doniczkach. Tylko w kokosie, nie wiem czy robi to różnicę.

 
Ostatnia edycja:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Robi, i to ogromną. Generalnie w mediach bezglebowych, coco, rockwool, hempybuckets itp. objętość podłoża ma dużo mniejsze znaczenie o ile tylko nie zasuszymy i nie zagłodzimy rośliny. W glebie teoretycznie im więcej miejsca dla korzeni tym lepiej chociaż widziałem spore, kilkumiesięczne matki rosnące w glebie w standardowej wielkości doniczkach i nie wyglądały jak by im było źle.
 

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,720
Buchów
3,639
Odznaki
6
A dzięki śmieszek?. Mam uż wyjaśnione
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół