nasiona marihuany

Donice

Wyszukiwarka Forumowa:
G

gum1s

Guest
Tak się zastanawiam, jakie lepiej donice zastosowac...
1 doniczke 20l czy 2 doniczki 10l ??
z ktorej bedzie większy plon ?
 

Protektus

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2006
Postów
373
Buchów
0
gum1s, rozumiem że masz 2 rośliny :) najlepiej zakup jakieś 2 doniczki 18L powinno spokojnie starczyć. POtem dobra ziemia, poczym ją wymieszaj z czymś np. ze styropianem czy perlitem i jest luxsus dużo miejsca i łatwość rozrastania sie systemu korzeniowego. Pozdro
 
G

gum1s

Guest
nie, nie mam narazie pestek, mam boxa, lampe ok. 0,36m^2 i sie tlyko zastanawiam, co bedzie wydajniejsze, 2 doniczki po 10l czy 1 doniczka 20l, chodzi o to ze nie mam duzo miejsca w boxie, a zalezy mi na jaknajwiekszym plonie ;p
 

rusko

Well-known member
Rejestracja
Lut 24, 2006
Postów
116
Buchów
0
ku**a jak w***iesz dwie doniczki po 10l to bedziesz miał dwa planty :queen: a jak tylko jedna doniczke 20l to bedziesz miał jednego planta!! ale 10l doniczka jest troche mała wiec daj troche wieksze 15l :thumright:
 
R

rasta

Guest
gum1s napisał:
mam boxa, lampe ok. 0,36m^2 i sie tlyko zastanawiam, co bedzie wydajniejsze, 2 doniczki po 10l czy 1 doniczka 20l, chodzi o to ze nie mam duzo miejsca w boxie, a zalezy mi na jaknajwiekszym plonie ;p
czemu wy ludzie nie czytacie tego co napisali już na forum. piszą tam między innymi że najwydajniejsze uprawy to uprawy przy zastosowaniu techniki sog, scrog, a o nich to sobie poczytaj.
Protektus napisał:
1 doniczka 20 litrów. Pozdro
chyba nie uprawialeś za dużo skoro tak twierdzisz. nie wprowadzaj ludzi w bląd.

tak do tematu wielkość doniczki zależy od dlugości wegu. jeśli będzie krótki np.2 tyg. wystarczą doniczki 5-7 litrów. osobiście na powierzchni 0,36m2 zmieścilem 8 klonów i bylo w sam raz. oczywiście nie jest to to samo co rośliny z pestek bo one rosną trochę wyżej. ale wszystko zależy od techniki trenowania.

z pestek bardziej jednak się oplaca zrobić dluższy okres wegetacji. wątpię jednak aby wtedy pomieścily sie na wysokość bez lst czy scrog.
w 20 l doniczce to plant móglby rosnąc w wegetacji ze dwa miesiące do dużej wysokości.

tak na marginesie odradzam poczatkującym dlugi okres wegetacji a tym samym dlugi czas calej uprawy. jak wiadomo im dluższa uprawa ty większe szanse, że coś sie spierd.li jednocześnie mniejsze że uprawa się uda.
 

Enter

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2006
Postów
133
Buchów
0
najlepiej jest stosować dla każdej roślinki osobną doniczke, ale 10L dla jednej to troche za mało, postaraj się tam upchnąć dwie większe doniczki bo odbije ci się to na plonach.
 
G

gum1s

Guest
dzieki rasta, masz punkt, chce wlasnie zastosowac scrog'a tylko sie zastanawialem co bedzie wydajniejsze... zdecyduje sie chyba na 10-15l donice, pozdro ;)
 

Protektus

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2006
Postów
373
Buchów
0
rasta napisał:
chyba nie uprawialeś za dużo skoro tak twierdzisz. nie wprowadzaj ludzi w bląd.

Ja go wogóle nie zrozumiałem najpierw pisze czy 2x10 czy 1x20 a ja mu napisałem że lepiej by było jakby zakupił sobie 2x18 co zresztą potem rusko, napisałał tylko że zamiast 18 powiedział 15 ;] Potem co by było lepsze 10 czy 20 no to napisałem że 20 im więcej miejsca dla korzeni tym lepiej i nie mów mi że nie. A co do zmieszczenia się do boxa to skąd wiesz że sie nie zmieści 0.36m2 to może być np. 60cmx60cm a w takim kwadracie spokojnie 2x20l doniczki by sie zmieściły. ;] Pozdro
 
G

gum1s

Guest
Protektus napisał:
Potem co by było lepsze 10 czy 20 no to napisałem że 20 im więcej miejsca dla korzeni tym lepiej i nie mów mi że nie
Ja wiem ze im wiecej tym lepiej, ale nie wiem czy nie rozumisz mojego pytania, czy wiecej mi wyciagnie z 1 20l doniczki czy z 2 10l doniczek !
 
R

rasta

Guest
Protektus napisał:
Potem co by było lepsze 10 czy 20 no to napisałem że 20 im więcej miejsca dla korzeni tym lepiej i nie mów mi że nie.
zgadza sie....... tylko jeśli plant ze względu na wysokość szafy będzie mial krótki okres wegetacji to po cholerę duża donica. korzenie i tak nie zdążą spenetrować calej obiętości 20 l .
Protektus napisał:
A co do zmieszczenia się do boxa to skąd wiesz że sie nie zmieści 0.36m2 to może być np. 60cmx60cm a w takim kwadracie spokojnie 2x20l doniczki by sie zmieściły. ;]
nic takiego nie napisalem. czytaj uważnie.
rasta napisał:
z pestek bardziej jednak się oplaca zrobić dluższy okres wegetacji. wątpię jednak aby wtedy pomieścily sie na wysokość bez lst czy scrog.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół