nasiona marihuany

Doniczki

Wyszukiwarka Forumowa:

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
chcesz tanich donniczek??
no problem - mam cos specjalnie dla Ciebie !! 8)

Potrzebujesz:
opakowania po wodzie (butla, baniak - zaleznie od chcianej wielkosci doniczki)


__
....|__|
.../###\
./#### \
|#####|
|#####|
|#####|
|#####|
|#####|
-----------
ostrego narzedzia (nozyczki, nóż)
dodatkowo można użyć plastikowego talerza jako spodka

odcinamy czesc baniaka/butelki zeby wygladał tak:

|#####|
|#####|
|#####|
|#####|
|#####|
-----------

legenda od drugiego rysunku:
# - tu ma byc ziemia
| - scianki
- - denko :p
- w razie potrzeby robimy dziurki z dołu i podstawiamy pod doniczke talerzyk.

UWAGA:

nie robimy doniczek z butelek szklanych lub puszek :alien:
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
alfa i omega z Ciebie :wink:
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
No to jest chyba tylko dla bardzo poczatkujacych.

A tak na boku... sa takie baniaki od wody 10l? Bo ja sie tylko z piecio litrowymi spotkalem.
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
hymm...ja amm taki baniak ok 25L w domu plastikowy...to znowu za duzy...pewnie by sie znalazł taki ok 10L...tylko ze takie baniaki sa raczej rzadko uzywane i ciezko dostepne co za tym idzie beda drogie...pewnie nie opłacalne...ja bede musiał "przeleciec" :D ogrodnicze i zorientowac sie cenowo w 10l doniczkach...
 
K

karo0ld_zielarz

Guest
A jaka ma byc wysokośc i srednica doniczki zeby było dobrze z korzeniami ? '
Koyot my sie znamy, zamana tymi ziarenkami NL za GF? 2 za 2 :)
 

stryju

Well-known member
Rejestracja
Lip 12, 2005
Postów
186
Buchów
1
castorama lub praktiker dział budowlany, tam kupisz 10l wiadra po 3 zety, są elastyczne i nie pękają
 

WeedMarlboro

Well-known member
Rejestracja
Gru 12, 2005
Postów
310
Buchów
3
10l to nie za duzo nie styka 5l przecierz konopka ma małe korzenie w koncu nio nie to nie drzewo to tylko sezonowa roslinka nie przesadzajmy pozdro
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Konopia ma bardzo mocno rozbudowany system korzeniowy. Najmniejsz donica na flo to 7l. Oczywiscie mozna mniejsze nawet 1l ale nie spodziewaj sie niczego zdumiewajacego. Niektorzy do in daja donice 17l... spotkalem sie z takim czyms.
 
G

greenlife

Guest
Niektorzy do in daja donice 17l... spotkalem sie z takim czyms.
dla mnie minimum to 20 Litrow donice i takie wlasnie mam na flo

konopka ma małe korzenie w koncu nio nie to nie drzewo to tylko sezonowa roslinka nie przesadzajmy pozdro

konopia ma jeden z jabardziej rozbudowanych systemow korzeniowych ze wszystkich jednorocznych roslin takze nie rozumiem skad twoje rozumowanie widac ze malo wiesz na temat tych roslin radzil bym zasiegnac troche lektury bo jak narazie to twoje teorie sa wyssane z palca i nijak sie maja do tego jak jest w rzeczywsitosci.
Wybacz jezeli moja krytyka Cie urazila ale czasem pradwa "boli"
:mrgreen: :mrgreen:
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
moim zdaniem wielkosc donicy zalezy od odmiany i jak dlugo rosl jest trzymana na veg...

ja mam 10 litrow...i mysle ze mi styka...

mam klony jeden w 2-l drugi w 1-l...oczywiscie to sie nie rowna z matkami ale zoboaczymy co z tych hultaji wyrosnie i jaka bedize miedzy nimi roznica po czasie...

tak samo na og sie spotkałem z opinia ze najmniejsza moze byc 7mka....
 

WeedMarlboro

Well-known member
Rejestracja
Gru 12, 2005
Postów
310
Buchów
3
spoko nieboli ale myslałem jak widac zle i mi sie nalerzało w sumie prawda ze 5l to mało ale nie az tak a 20 to jak dla mnie przesada jakiej one są wielkosci wymiary mniejwiecej tak wielkiej donicy
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
ja mam donice 10L żeby roślinka miała luźno :)
 
H

haszyszekk

Guest
Ja sobie zakupiłem doniczki ok. 20l i chyba będzie nieźle... konopke to ja rozumiem..
Ściągnąłem z emula półtoragodzinny film instruktarzowy (by Mr. Green ;) do hodowli hydroponicznej i tam roślinki maja korzenie wielkości małego palca na początku a przy zbiorach są jak peruka wielkości dłoni.... luźna peruka. Jakbym nie widział chodowli doniczkowej i korzeni rośliny z ziemii to bym posadził roślinki do doniczki 1L i zostawił w niej na flo.... im sie więcej przeczyta tym większy będzie plon ;) pzdr
P.S. polecam film do ściągnięcia... przydaje sie nie tylko przy hydroponice ;)

ed2k://|file|Cannabis%20Cultivation%20-%20I%20Grow%20Chronic%20-%20How%20To%20
grow%20Pot%20.grow.marijuana.avi|720786732|F18345048C46E13F442070E75B3FCF17|h=
JMQP2HGB2NYV63TMDHUBG2G54B2DJE7M|/
 
W

wapno19

Guest
Hmm to trzeba kazde ziarenko do osobnej doniczki ?? czy mozna wszystkie do jednej?? hmm i te nasionka sie wklada jedno obok drugiego czy jedno na drugie?? THX
 
H

haszyszekk

Guest
Pewnie że każde ziarenko do odobnej doniczki! Można sadzić po kilka w doniczne ale to sie mija z celem bo jak wyrosnie np. 4 w doniczne to 3 bedzie trzeba zabić. Inaczej żadna nie urośnie jak należy. Przesadzić też sie nie będzie dało bo będzie ryzyko uszkodzenia korzeni i śmierci klinicznej roślinek.
przy hydroponice sadzi sie w takich kostkach małych, potem przesadza do rozmiar większych i wsadze sie je do jakiegoś granulatu....
Mr. Green miał AK-47 i WW... zostawił sobie 2 najsilniejsze roslinki i utrzymując je przy życiu jak długo to będzie możliwe klony sobie robił i dawał je po 2 miechach na flo. Tym sposobem miał co 2 miechy świeżą dostawe zielska... (chodował po 4 klony i wychodziło mu 0,25 funta zielonego na 2 miechy, a nawet troche więcej)....
Jeśli wsadzisz jedno na drugor to tylko zmarnujesz sobie nasionka bo jedno, najwyżej 2 wyrosną a reszta najzwyczajniej niewybije sie ponad zienie.
Reasumującnie ma sensu żebyś wsadzał po kilka do doniczki bo na tym stracisz.
Ewentualnie możesz wsadzić ok. 4 nasionka do "doniczki" króta będzoe w fornie wielkiego naczynie (skrzynki, wielkiej podstawki, najlepiej takiego pojemnika jak do hydroponiki). Wtedy jest szansa na sukces, ale roślinom i tak będzie lepiej osobno.
Jak nie masz wystarczająco dużo miejsca to nie sadź dużo roślinek które będą miały mały plon i ogólnie będą do zupy ;) (zupka z konopii pierwsza klasa), tylko posadź 3-4 sztuki i je trenuj... przycinaj, podwiązuj, jest masa sposobów żeby zrobić sobei wydajne karzełki ;) Możesz też zainwestować w świetlówki i zrobić SoG (See OF Green)
Wtegy trzymasz kilka roślin pod świetlówkami na wegu i bierzesz od nich klony, które jak nie będą jeszcze do końca dojrzałe (doczytasz gdzieś) sadzisz na flo do innego pomieszczonka - które nie mósi być duże. Ta technika pozwala osiągnąć najwyższy plon z m2, więc jak masz mało miejsca TO NIC SIE NIE MARNUJE... Roślinki na wegu (te od których będziesz miał klony możesz sobie trzymać u mieszkającego blisko kolegi).... potem dzielicie sie zielskiem i wioooo ;-P
Tylko przy tym najważniejsze jest żeby rośliny "matki" od których będą klany były żeńskie, bo inaczej wszystkie klony to będą samce i nici z plonów ;/
Sorki troche sie rozpisałem ;) Już nie przynudzam pzdr
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół