nasiona marihuany

doniczki

Wyszukiwarka Forumowa:
T

tiger

Guest
niemozna nic znalesc o rozmiarach doniczek

ile razy mozna przesadzac rozline (tylko zeby jej nie zaszkodzic )? chyba ze lepiej z doniczki do sadzonek odrazu do duzej wzucic?

i jeszcze jedno słyszałem ze mozna regulowac wysokosc rosliny za pomoca wielkosci doniczki... powiedzmy ze będe chcial wychodowac rosline o wielkosci od 50cm do 80cm jaka doniczke zastosowac? prosze o podanie rozmiaru a nie obietosci

pozdro

ps prosze nie blokowac tematu.. trudno jest na tym forum znalesc jakies kolwiek konkrety oprucz oswietlenia... a szukanie w postach z glupimi pytaniami "zrobiłem pierwszego grow box czy wszystko dobrze" jest naprawde uciazliwe i wymaga poswiecenia wielkiej ilosci czasu zeby przeczytac wszystkie posty.... a naoguł nie znajduje sie odpowiedzi na szczegulowe pyutania. bardzo malo ludzi pyta miedzy innymi o wiuelkosc doniczek , sposub umieszczenia swietlowek (wzdłuz czy w poprzek boxa).... i wiele innych... do tego dochodza wypowiedzi ludzi niedoswiadczonych ktorzy tylko teoriami zucaja.... np o przesadzaniu uslyszalem juz 4 opinie... jedna mowi ze wolno raz przesadzac inni mowia ze wiecej lecz jak naj mniej inni ze im krzak wiekszy to przesadzac ale nikt nie napisze z jakiej do jakiej doniczki zeby zminimalizowac ryzyko uszkodzenia kozenia przy czestym przesadzaniu czyli zapentlenie do punktu wyjscia czyli całkowitego mentliku
 
B

Bodek

Guest
NAjlepiej do kubeczków najpierw, a potem do doniczek 5-10l, na flow najlepsze 20l donice ale mniejsze też mogą być. REgulacja rozmiaru planta? Jeśłi zastosujesz za małą donicę to system korzeniowy nie bedzie mial dalej miejsca i roślina przestanie rosnąć, jak chcesz tak zrobic to zostaw rosline w donicy 4-5l.

[ Dodano: 2006-04-24, 20:08 ]
tiger napisał:
sposub umieszczenia swietlowek

pod sufitem....
 
T

tiger

Guest
wiem ze pod sufitem ale np przy HPS niemozna zarowki umieszczac wzdłuz boxa tylko w poprzek ponoc uzyskuje sie lepsze swiatlo
 
B

Bodek

Guest
jeśli zamontujesz odbłyśnik który będzie odbijał światło na wszystkie planty to nie ma różnicy jak zamontujesz lampę.
 
E

emeryt

Guest
czyli ze co? doniczka o srednicy 11,5 cm, glebokosci 11cm (pojemnosc 1 litr) nie moze byc ostateczna doniczka dla jednej rosliny? dac ja do 5-litrowki? prosze o odpowiedz
 
T

tiger

Guest
na to wychodzi z niejasnych info które udało mi sie przeczytac na forum to im wieksza doniczka tym lepiej... podobno minimum na flo to 7 litrów... ja zastosuje 10L bo wieksze nie wejda mi do boxa zeby dac 2 rosliny
 
E

emeryt

Guest
ja bede hodowac w 1-2 litrowkach. dopiero jak rozpoznam plec, to dam do boxa same damskie. czy robie dobrze?
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
emeryt napisał:
ja bede uprawiał w 1-2 litrowkach. dopiero jak rozpoznam plec, to dam do boxa same damskie. czy robie dobrze?

bez przesady, 1-2 L na sam veg?? co najmniej z 5L
 
G

grasamator

Guest
pp

najlepiej włóż do podełeczka z zapałek i zakop głęboko pod ziemie ...............zaraz jak wykiełkóją polecam
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
grasamator, jeszcze nie natchnołem sie na jakas sensowną odpowiec w twoim poscie prawie zawsze piszesz bez sensu jak bym był modem to bym ci bana dawno dał za łamanie regulaminu... a najgorsze w tym ze jakis początkujaczy grower moze przez własnie ciebie zepsuc swoją całą uprawe...
 
T

tiger

Guest
musze się zgodzić z przedmówcą... niestety na forum często tak bywa ze brak konkretów na zadane pytania tylko jakies odpowiedziw ktorych musimy się domyslac o co chodzi...
 
Q

Qaz

Guest
Mam pytanko związane z tematem, czy po wykielkowaniu nasionka moge dac to odrazu do duzej donicy (8-10l) i juz do konca uprawy nie przesadzac?
 

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
8-10L to mało . możesz odrazu do 15-20L doniczki.
 
Q

Qaz

Guest
Spoko,ale jak wloze odrazu do takiej i bede trzymal do samego konca to bedzie dobrze ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół