nasiona marihuany

Donicznki - jaka głębokość?

Wyszukiwarka Forumowa:
T

TigeRM

Guest
Słuchajcie...sprawa wygląda następująco. Mój box ma wymiary
- wysokość 89 cm
- szerokość 105 cm
- długość 80 cm ( ewentualnie można przyjąć że 90 )

I teraz tak. Mogę zamontować 6 świetlówek T8 ale z tego co widziałem z odpowiedzi to jest to znacznie za mało lumenów. Alterantywą jest Lampa HQI którą mam o mocy aż 500 W!. Mam nawet 2 takie. I tu się zaczyna pytanie. Czy jeśli umieszczę pod sufitem boxu to czy nie spali mi roślinek swoją temperaturą?. Jaką minimalną głębokość doniczek możemy zastosować by jak najbardziej obniżyć całe roślinki. Będę uprawiał LR, Northern L. i White Widow. Oba te ostatnie metową SOG.
 
P

predator

Guest
Co do oświetlenia polecam ci HPSa 250w musisz zainstalować wentylatorki powietrza żeby roślinki się nie spaliły :thumright:
 
T

TigeRM

Guest
mam to co mam i narazie nie zamierza wydawać więcej pieniędzy. CO można zrobić z tym co posiadam?.
 
G

gio

Guest
zainstaluj jakąś szybke i sporo wentylatorów i powinno być kozacko
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
spróbuj znaleść klienta na te lampy (allegro) i zakup hps'a. co do temperatury to sam ją sprawdź używając jakiegoś termometra.
 
G

gio

Guest
właśnie sprubuj oppylić te lamy i kup se 250 albo 400 HPS ... a jak nie to takie HPS na ulusy wisza więc wrazie co ....
 
T

TigeRM

Guest
No dobra...postaram się się to załątwić ale nadal nie odpowiedzieliście na pytanie... jaka powinna być głębokość doniczek?.
 
G

gio

Guest
1 tydzien - kubeczek po jogurcie - od 100 ml do 25 ml
2 tydzoien wsadzasz w doniczki - 1l do 5l (lepjej dać 5l zeby zadzej przesadzac)
flo - po rozpoznaniu płci doniczki 10l (najlepjej jak największe)
 
H

haszyszekk

Guest
Ja używam palmówek... korzenie konipi jak trafiają na ścianke doniczki idą w dół więc nie mósi być jakaś szeroka, ale powinna być głęboka... ja mam 35cm wysokości przygotowane na flo, ale będe trzymał w kubkach 0,5l 2 tygodnie i je dam od razu do dużych doniczek. pzdr
 
S

siemprepresente

Guest
siemaneczko
czy jak wezme ziarna pod waciki i zobacze ze juz kielkuja to moge odrazu umiescic je w doniczke czy musze w kubeczej,tak jak kaze "instrukcja" ???
i jeszcze jedno pytanko,ile moze byc ziaren w donicy,ja mam doniczke 3L i dwie po 2.5L. moge, bo na tyle mam miejsca w boxie

pozdroweczki :jocolor:
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
siemaneczko
czy jak wezme ziarna pod waciki i zobacze ze juz kielkuja to moge odrazu umiescic je w doniczke czy musze w kubeczej,tak jak kaze "instrukcja" ???
i jeszcze jedno pytanko,ile moze byc ziaren w donicy,ja mam doniczke 3L i dwie po 2.5L. moge, bo na tyle mam miejsca w boxie

pozdroweczki

JAk bedzie kielek to wrzucaj do ziemi (nie za gleboko 1-1,5cm), wszystko jedno czy do kubeczka czy do donicy tylko że jeśli było by coś nie tak z ziemią to musisz wyrzucić całą donicę ziemi, a tak tylko zawartość kubeczka. ja polecałbym ci odciąć górę butelki dwulitrowej i zrobić litrową donicę. NA jedną donicę jedna roślina, ew. dwie ale nie urosną zbyt duże bo korzenie nie beda mialy miejsca
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół