nasiona marihuany

Drugi plon czyli Rewegetacja

Wyszukiwarka Forumowa:
R

rasta

Guest
[center:c1ed18412f]
:queen: :queen: :queen:


Konopie jak wiadomo to rośliny jednoroczne. Ich cykl życiowy opiera się na długości dnia i nocy. Stosunek długości dnia do nocy nazywa się fotoperiodem. W uprawie indoor to my jesteśmy matką naturą i aby uzyskać jakieś plony musimy sami sterować fotoperiodem zapewniając roślinom odpowiednią długość dnia i nocy. Fotoperiod 18/6 jest odbierany przez rośliny jako sygnał do wzrostu wegetatywnego natomiast 12/12 pobudza rośliny do kwitnienia. W naturalnych warunkach gdy konopie urosną i wydadzą kwiatostan lub nasiona ich życie dobiega końca. w uprawie indoor jest już inaczej. po udanej uprawie możemy pomyśleć o powtórnym zbiorze plonu z tej samej rosliny zmieniając fotoperiod, prowokujemy rośliny do powrotu do fazy wegetatywnej czyli rewegetujemy. ale jak to dokladnie zrobić??

Jeśli już się zdecydujemy na rewegetację musisz o tym pomyśleć jeszcze przed zbiorem. ścinając starą dojrzałą roślinę zostaw kilka niedojrzałych kwiatów, słabo wyksztalconych odrostów z dolnej częsci planta. W tym momencie wywołaj powrót rośliny do fazy wegetatywnej, zmieniając fotoperiod na 18/6 lub 24/0 by po 2-3 tygodniach przejść na 18/6 . Z racji tego, że ziemia może zawierać jeszcze znaczne ilości nie zużytych nawozów lepszym rozwiązaniem będzie jak na początku bęzdiesz podlewal samą wodą do momentu, aż braki nawozu będą zauważalne. Inaczej, gdy roślinka w ostatnich tygodniach przed ścięciem nie dostawała nawozów i okazywala ich braki (przede wszystkim azotu, na który po zmianie fotoperiodu bedzie zapotrzebowanie), Wtedy możesz od razu zacząć odpowiednie nawożenie. Możesz także przesadzić plante do większej doniczki i uzupełnić ziemią aby polepszyć trochę warunki dla korzeni. Nowy rozwój zacznie się od szczytu kwiatowego i roślina będzie bardzo krzaczasta.po paru dniach powinien być już widoczny przyrost masy zielonej.
niech odmładzana roslina rośnie aż osiągnie zamierzony rozmiar. w tym momencie wywolaj kwitnienie odpowiednim 12-godzinnym fotoperiodem. Jeśli pozwolisz swojej roślinie wyrosnąć zbyt wysoko wyprodukuje jasne rzadkie pąki, które są już ograniczone korzeniem. Drugie żniwa są porównywalne z pierwszymi w wadze lecz kwiaty są mniejsze.

Możesz również po rozpoczęciu rewegetacji jak tylko będzie to możliwe, pobrać szczepki i utworzyć nową uprawę równolegle z rewegetowaną matką. Pobieranie klonów od odmładzanej rośliny dezorientuje hormony i mocno szokuje roślinę. Reakcją szczepek na szok może być przedwczesne kwitnienie.[/center:c1ed18412f]
 
F

fredo

Guest
BangiHaze cos tam coś tam :sunny:

Leci 2 tygodnie pod kompaktami 18/6 i jak narazie zauwazyłem tylko ze koszyczki sie fioletowe znow zaczely robić. Zrobiłem ten błąd ze nie scialem starych korzeni z ziemia i nie wsadzilem do nowej donicy z ziemia. Za jakis czas bede musiał chyba
Podlałem dwa razy Biohumusem. Zobaczymy co sie stanie dalej.


DSC00609.JPG
 
C

cpaczz

Guest
i jak tam roślina z foto wyżej ? jak byś mógł to daj zdjęcie teraźniejsze i czy opłaca sie tak kombinować
 
F

fredo

Guest
Jak narazie roslinie zbrązowiały włosy, i nowe listki zaczeły wychodzić z tych zalążków 'topów'.

Jutro albo pojutrze zetne ziemie i dosypie świerzej na rozwój. Moze wtedy ruszy. Zje*ałem ze zaraz na samym poczatku tego nie zrobiłem, tak jak z BB.

Na blu z kolei nic nie zostawiłem, bo nie było czego. Ani zadnego liscia zni nic. Ale juz widać ze cos wychodzi zielonego.... Zobaczymy za jakis czas.


Udać sie napewno musi, tylko na to potrzeba czasu. I nie zawsze sie opłaca komuś takie cos robić. Ale mi sie nie spieszy, do outdoora daleko :santa:
 
F

fredo

Guest
Przed wczoraj sciąłem ziemie starą, zostawiłem tylko troche starych korzeni. Obciąłem tez te dwa stare odrosty bo mnie juz denerwowały takie oblepione zywicą :santa:
Nie widać do konca na zdjeciu ale jest dosyć duzo nowych, ktore mysle sie ogarną za jakis czas :pr:

DSC00629.JPG
 

stragan

Member
Rejestracja
Sie 27, 2010
Postów
19
Buchów
0
osobiście musze odradzić rewegetację, gdyż pod przygodzie z rewegiem, muszę powiedzieć ze gra nie warta świeczki. czas na ogarniecie około 4 tygodni.( w tym czasie bym zdązył od nasiona wychodować), a plony o 40% mnijejsze od pierwotnych. dodatkowo rosliny wariują :dużo liści w owocach(bardzo dużo), w ogóle nie zbite owoce - galaretka jest twardsza. nie chcą stać pionowo, łodygi kładą sie jak pijani gimnazjaliści.
 

GrubyKonus

Well-known member
Rejestracja
Maj 27, 2011
Postów
314
Buchów
0
Witam, zastanawiam sie czy ktos probowal rewegetowac rewegetowana rosline. Pierwszy plon z pestki, dugi z rewega i trzeci z rewega rewega :D
 
C

Cweluch

Guest
Siemanko. tu chyba wystapil maly blad"W tym momencie wywołaj powrót rośliny do fazy wegetatywnej, zmieniając fotoperiod na 18/6 lub 24/0 by po 2-3 tygodniach przejść na 18/6" ...a nie 12/12?
 
D

delete

Guest
Siemanko. tu chyba wystapil maly blad"W tym momencie wywołaj powrót rośliny do fazy wegetatywnej, zmieniając fotoperiod na 18/6 lub 24/0 by po 2-3 tygodniach przejść na 18/6" ...a nie 12/12?

nie bo właśnie jak nam już kwitnie ma 12/12 a my chcemy spowrotem żeby miała wzrost wegetatywni więc dajemy 18/6 ;)
 

sid000

Well-known member
Rejestracja
Paź 13, 2011
Postów
943
Buchów
0
Ale ku**a odkopałeś temat stary :D ale w sumie dobrze dowiedziałem się czegoś nowego myślę że to z testuje (jak boxa zrobię ):D
 
C

Cweluch

Guest
hehe piekna;] a zastanawialem sie, czy moc bd ta sama jak poprzedniego stuffu,czy moze mocniejsza? bo dluzszy zywot wiedzie plant?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół