nasiona marihuany

Drugie podejscie , tym razem LEDY .

Wyszukiwarka Forumowa:

lolaszek

Member
Rejestracja
Gru 28, 2017
Postów
8
Buchów
0
Witam , bedzie to moja druga uprawa , pierwsza kilka lat temu w Polsce zakonczyla sie bardziej jako eksperyment anizeli wielki wynik ale jak dla mnie to bylo to swietne przezycie od paru dni przymierzam sie do zakupu sprzetu , w poprzedniej uprawie mialem zestaw :


DR 40
HPS 100W
wentylator mieszajacy
wentylator komputerowy wlor i wylor ( z***alem bo wys temperatury mialem i dopiero dodalem je w fazie kwitniecia)
nawozy - podstawowe tanie nawozy nazw nie pamietam
rosliny - green o matic i ak47

wynik - suszu lacznie okolo 35 gram - byl to pierwszy raz, bez doswiadczenia i sprzetu .




Tym razem bogatszy w wiedze ( duzo musze sobie przypomniec bo minelo 7 lat i podstawy zapomniane ale juz sie zdecydowalem ze robie box w UK. )



Przechodzac do tematu -



mam szafe ktora pozwoli mi na wlozenie boxa 50x50x140 ewentualnie 60x60x140 ale wtedy drzwi sie nie domkna do szafy co mam w pompie ogolnie , teraz - chce LEDY , koniecznie tym razem filtr weglowy i wentyl ale to moze poczekac do flo .


ZNAWCY potrzebuje na ta powierzchnie panel LED , planowo do boxa wejda 3 - 4 automaty , wolabym 4, ale jesli zamiast 4go moglbym walic w cyklu sadzonki do wega na nastepny plon to moglbym sie na to zdecydowac .


Myslalem nad


mars hydro reflector 240w , faktyczny pobor mocy 108 W , ale po przeczytaniu stu tematow i spedzeniu calego dnia chyba bedzie za malo sloneczka dla nich - nie chce sie bawic w dodatkowe swiatlo , nie moge znalezc niczego sensownego w rozsadnej cenie , doszedlem do wniosku ze 2x 100W PRAKASA COB full spectrum mogloby zrobic robote ale nie zmiesci sie to chyba do tego boxa i zdecydowanie to dla mnie za duzo rachunkow za prad , 0,13 pensow brytyjskich/ kwh wiec szukam cos do 150W realnego poboru mocy i do 150 funtow max za panel.. do tego dojdzie wentylacja i reszta czyli okolo 200W przy naswietleniu 18 godzinnym koszt miesieczny to £14.04 wiec moglbym to jakos zgrabnie ukryc ...


Dziekuje za pomoc i przepraszam za haotyczne pisanie .
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Wypchnij z tyłu tej szafy płyty i odsun ja od sciany to wtedy wejdzie ci box 60x60
 
T

tabius

Guest
Używam Mars hydro proII 80 i tam realny pobór to chyba 169W wiec bez tragedii. Dużo lepiej niż HPS 150. Rośliny podratował led na koniec. Bo przy HPS je strasznie powyciagalo. Myślę że na 60x60 to wystarczające światło. Ja mam w 50x55 i jest dobrze. 140cm to już chyba minimalna granica wysokości więc będziesz musiał trenować przy ledach. Ocena moja to tylko moment kwitnienia mniej więcej w koncowce drugiego tygodnia wsadził em leda. Co do ilości roślin ja na tym 55x50 miałem 4 rośliny i uważam że to bez sensu. Ciezko to wyciągnąć ciężko też trenować. Ale na 60x60 to 4 auto chyba spokojnie pomieścić. Pytanie tez jakie doniczki ja mam kwadraty 25cm coś około 7l.
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
Co do ilości roślin ja na tym 55x50 miałem 4 rośliny i uważam że to bez sensu. Ciezko to wyciągnąć ciężko też trenować. Ale na 60x60 to 4 auto chyba spokojnie pomieścić. Pytanie tez jakie doniczki ja mam kwadraty 25cm coś około 7l.

tez mam 60x60 i 4x sezonowki, wlasnie bede wbijac na flo i poki co nie narzekam na brak miejsca, zobaczymy za pare tyg. donice 11l, tez 25cm dl/sz
 

lolaszek

Member
Rejestracja
Gru 28, 2017
Postów
8
Buchów
0
Wypchnij z tyłu tej szafy płyty i odsun ja od sciany to wtedy wejdzie ci box 60x60

Wneka wbudowana , zle sie wyrazilem ze szafa
..




Po nocy poszukiwan , MArs PRO II wyglada calkiem odpowiednio, zanim zamowie ta lampe , chcialem jeszcze uslyszec pare osob - widzialem rowniez nastepujace modele :





[h=1]Advanced Platinum Series P150 150w 12-band LED Grow Light - DUAL VEG/FLOWER FULL SPECTRUM [/h]
[h=1]Roleadro COB Reflector-Series 400W LED Grow Light Full Spectrum[/h]
[h=1]Cree CXB 3590 LED COB Grow Light 120 Watts 3500K 90 CRI[/h]

[h=1]California Light Works SolarFlare 220W ( warto dac 250 funtow + ??)[/h]


Jak widac modeli jest mnostwo, wychodze z zalozenia ze jak mam dolozyc do jakosci to podniose max koszt lampy do 200 funtow , prosze o pomoc w wyborze lampy , u gory kilka przykladowych modeli .


Jaki polecacie box i wentylacje do boxa 60x60 ???

Na ebayu chodza gotowe zestawy z boxem , i marsem ale nie wiem jak sie to ma do jakosci, wolalbym dobry, stabilny box, wentylacje 1 mieszajacy i 2 wlot /wylot a zainwestuje w wyciag i filtr w fazie kwitnienia - do 60-80 funtow mysle znajde konkretne rozwiazanie, zalezy mi na prostocie i kompaktybilinosci, nie chce nic przerabiac,


Co do odmian - lubie palenie o smaku mango , grejfrutu o min thx 18-20 % , co polecicie za pestki ? box do 140 cm i pod led wiec odmiany moga byc rosle.
Planowo chyba 3 rosliny i 3 obok na wegu anizeli 4 , z tym ze jesli wybiore odmiany duze na 1 cykl to na drugi wezme karly zeby mi sie na faze wzrostu zmiescili obok.


Pozdrawiam
Czarek
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół