nasiona marihuany

Dwa pytania laika

Wyszukiwarka Forumowa:

fr0d0

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2017
Postów
46
Buchów
0
Czesc wszystkim, Dwa trywialne pytania na ktore nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi:

1) Czy wiatraki mieszajace powinny chodzic caly czas, bez wzgledu na to czy lampa jest wlaczona czy nie ?
2) Czy po wykielkowaniu koniecznym jest uzywanie "posredniej" doniczki czy mozna od razu posadzic w docelowej (chcial bym uniknac przesadzania) i czy naswietlac rosilne juz od pierwszych dni lampa na grow?

z gory dziekuje za odpowiedzi !
 
Ostatnia edycja:

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,280
Buchów
25
Ale pytan zadales trzy;)
Juz spiesze z odpowiedziami

1. Tak niech chodzą caly czas mieszaki
2. Jak sie boisz przesadzania mozesz zrezygnowac z mniejszej doniczki
3. Naswietlaj roslinke jak juz cos wyjdzie z ziemi (pamietaj zeby jej nie przegrzac i zapewnij odpowienia wilgotnosc)
 

fr0d0

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2017
Postów
46
Buchów
0
Rzeczywiscie wyszly 3 ;) jedno tak bardziej ukryte :D , Dzieki za odpowiedz !

---------- Post Zaktualizowany 09:08 ---------- Data pierwszego postu 09:01 ----------

To moze zeby nie zakladac kolejnego watku dopytal bym jeszcze kogos o doswiadczenie z panelem:

https://www.mars-hydro.com/de/led-grow-light/mars-reflector-48-led-grow-light-eu.html

Niestety nie znalazlem zadnej relacji pod ta lampa co troche mnie martwi bo moze to oznaczac ze nie warto nawet z nia zaczynac .. no ale jak sie nie ma co sie lubi .... ;D Niebawem chce wystartowac z pomidorkami ;) mam namiot 70 x 70 x 160, LED ma podobno pokrycie 60 x 60 , myslicie ze dam rade wcisnac pod niego 4 roslinki w 11l donicach ? Wiem ze doniczki sie zmieszcza ;) bardziej zastanawiam sie czy wszystkie roslinki dostana odpowiednio duzo swiatla (mam 2 x Haze 2.0 od DinaFem i 2 x Chesse Auto tez od DinaFem)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
4 automaty zmiescisz... dlaczego wybor padl na led a nie np hps?
 

fr0d0

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2017
Postów
46
Buchów
0
hmm ... wydawalo mi sie ze LED bedzie troche oszczedniejszy jesli chodzi o pobor mocy i mniej problematyczny (all in one), chociaz po nadrobieniu nieco wiedzy HPS cenowo wypadl by podobnie , byl by pewnie mocniejszy bo w tej cenie dalo by rade 400 W ogarnac i w sumie montaz to tez nie jest rocket sience :)

Tak to jest z nieco pospieszonym zakupem ale z racji iz udalo mi sie juz praktycznie wszystko skompletowac to tak wystartuje. Postaram sie o fotorelacje tak zeby inni ktorzy chcieli by sie zdecydowac na ten led mieli mniej wiecej poglad na to jak to w praktyce dziala. Co prawda bedzie to moj debiut wiec zdaje sobie sprawe ze wiele czynnikow moze wplynac na efekt ale jestem dobrej mysli :)
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
kupilem ten sam panel :D ale nie mam jeszcze rąk do roslinek chyba :D powodzonka !
 
R

ruski wentylator

Guest
ja miałem 80x80x180 i takie samo marsw pierwszej uprawie... mialem 4szt WW w 11l donicach i od 30g do 50 g z drzewa , ale nie auto tylko normalne i fajnie pole obrabialo to mars , wbrew ogolnej większości ze to badziew jestem pozywnie do niej nastawiony...
 

fr0d0

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2017
Postów
46
Buchów
0
wow :) na start taki plon by mnie zadowalal :D ale dobrze wiedziec ze da sie cos z tego LEDa wycisnac ... wszystko wlasciwie gotowe, nasionka od 12 h w wodzie , poszly na dno wiec czas przelozyc je na kielkowanie :)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Lampa to nie wszystko - nie nastawiaj sie na zbyt wiele bez wczesniejszego przygotowania (wiedza, sprzet/nasiona, szczescie, dobre warunki)
 

fr0d0

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2017
Postów
46
Buchów
0
nie no oczywiscie, jestem realista dlatego napisalem ze taki plon by mnie zadowalal co nie znaczy ze uda mi sie taki osiagnac :) wogole nie nastawiam sie na zadne konkretne ilosci, glowny cel tego growa to nauczyc sie jak najwiecej i popelnic jak najmniej bledow :D

---------- Post Zaktualizowany 00:10 ---------- Data pierwszego postu 00:07 ----------

BTW, po wlozeniu doniczek do srodka nie wiele zostalo miejsca na nawilzacz, zamowilem klasyczna "zabe" , dosc czesto sie przewijala na forum, pytanie gdzie moge to bezpiecznie zamontowac - nie wiele jest miejsca zeby to postawic...
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
BTW, po wlozeniu doniczek do srodka nie wiele zostalo miejsca na nawilzacz, zamowilem klasyczna "zabe" , dosc czesto sie przewijala na forum, pytanie gdzie moge to bezpiecznie zamontowac - nie wiele jest miejsca zeby to postawic...

Możesz postawić nawilżacz na zewnątrz i doprowadzić do boxa wąż/przewód - możliwie krótki i o odpowiedniej średnicy (np: wężyk fi 20 będzie za mały :crazy: ). Zaoszczędzisz miejsce w boxie, a swoje zadanie nawilżacz spełni. :thumright:
 

Chrumchrumek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
115
Buchów
0
Dołączam się do pytania - też brak miejsca w boxie 60x60x140 z 4 roślinami na nawilżacz. Postawić go zaraz przy wlocie pasywnym? Tylko mam puszczone przez niego wszystkie kable - nic nie powinno się stać?
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Jak już napisałem powyżej - nawilżacz na zewnątrz, przewód wentylacyjny na wylot z nawilżacza, a jego drugi koniec przez wlot pasywny do boxa. Kable puściłbym inaczej, ale jak nie masz innej możliwości - włóż je w jakiś peszel, zabezpiecz to dodatkowo taśmą izolacyjną i będzie można spać spokojnie. Z drugiej strony lepiej dmuchać na zimne i minimalizować ryzyko - z prądem nie ma żartów. Pozdrawiam!
 

fr0d0

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2017
Postów
46
Buchów
0
Możesz postawić nawilżacz na zewnątrz i doprowadzić do boxa wąż/przewód - możliwie krótki i o odpowiedniej średnicy (np: wężyk fi 20 będzie za mały :crazy: ). Zaoszczędzisz miejsce w boxie, a swoje zadanie nawilżacz spełni. :thumright:

Dzieki ! Dzis jak go odbiore to pokombinuje z tym doprowadzeniem :D
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Nawilzacz na zewnatrz, przy wlocie - ale pamietaj, zeby para nie byla jedynym zrodlem swiezego powietrza, nie zaslaniaj nim calego wlotu ;) ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół