nasiona marihuany

[DWC][ 0.09 mkw][28,5W][Jack Herrer Auto]

Wyszukiwarka Forumowa:

Le Hashishin

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2021
Postów
80
Buchów
21
SIemanko, postanowiłem z resztek po większym boxie sklecić mniejszego i tak powstała ta fotorelacja :D
Światło: 3x V-TAC 9,5W 1521 lumenów, 2 sztuki 3000K i jedna 4000K
Box: 30x30x 90-100 cm z osb wyłożony mylarem
Went: wyciągający 100m3/h komputerowy, mieszający jak widać
Wiadro 10 litrowe, dolewam wody max do 9 litrów, zrobione ze śmietnika z pokrywką i koszyka do hydro. Pierwotnie było jasnoniebieskie, ale zostało pomalowane 3 warstwami farby a następnie zaizolowane folią bombelkową i wciśnięte przyciętą doniczkę materiałową. Ogólnie jestem zadowolony z niego, ponieważ jest ciemno i żadne życie mi się nie rozwija pod pokrywką, a temperatura pożywki dociera max do 23 stopni pod koniec dnia przy 30 stopniach w boxie więc nie jest źle. Zestaw uzupełnia pompka 300L/h czy jakoś tak. Takie pytanie ode mnie: macie może doświadczenie z cichymi pompkami powietrza? O tej mi powiedziano w sklepie z rybkami, że jest bardzo cicha, a jak na mój gust to ona za cholerę nie jest cicha, bo słychać ją w pokoju obok? Znacie jakieś pomki, których nie słychać z powiedzmy 4-5metrów?

Nawozy jakich używam to Plagron hydro, dutchpro roots, pure zym, calmag i superthrive, ph minus
pH mi z początku skakało, bo chciałem regulować je kwaskiem cytrynowym, ale po zastosowaniu ph minus jest git i waha się pomiędzy 5, a 6., EC na poziomie 0,9-1
Dodam jeszcze, że póki co to zdecydowanie bardziej odpowiada hydro ze względu na większą kontrolę nad nawozami i pH oraz szybszy czas reakcji rośliny na zmiany, także lecimy :D
Dzień powiedzmy, że 7 :D
IMG_20210227_235053.jpg
450-500
IMG_20210227_235012.jpg
IMG_20210227_235041.jpg
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Siema. Jedno z niewielu microhydro na forum. Przeglądałem trochę zakończonych fotorelacji i ciężko o tego typu projekty. Sam przestawiam się na uprawę bezglebową ale właśnie dwc odpada ze względu na hałas pompy powietrza. Będę zaglądać i kibicować ✌️
 

Hermess

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2020
Postów
809
Buchów
4,286
Odznaki
5
Problem z głośną pompką możesz rozwiązać małym pudełkiem z matami wygłuszającymi.
Niedługo ruszę z uprawą aero to tez zaczne fotorelke bo zgadzam się ze na forum słabo z tym.
 

Helios8

New member
Rejestracja
Mar 10, 2021
Postów
3
Buchów
2
Od razu mówię że będzie problem z miejscem w boxie przy hydro i autoflowering, tak więc ostro ją trenuj, chyba że masz zamiar przełożyć ją do czegoś większego w późniejszym stadium. W małym boxie dopiero z regami szybko przestawia się fotoperiod żeby wszystko było ładnie doświetlone. Przy auto nie masz takiej możliwości więc zapowiada się niezły busz.
 

Hermess

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2020
Postów
809
Buchów
4,286
Odznaki
5
Nie planuje auto. Daj mi miesiąc i ruszę z fotorelką :D
 

MatkaBoskaNieDzielna

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 15, 2010
Postów
2,028
Buchów
9
Dzień dobry-wieczor...


Problem z głośną pompką możesz rozwiązać małym pudełkiem z matami wygłuszającymi.

Tu jak kolega piasal powinno zdać egzamin.. ja miałem podobny problem z pompką wody.. no duża pompa to była.. wygląda to teraz tak:







A wyglądało tak:

1_IMG_20191016_174842.jpg


Możesz się dopatrzeć gumowych "nóg" dla boxa i podwójnej izolacji dźwiękowej. Zrobiło robotę. Odnośnie samej pompki powietrza to trochę dziwie się że jest aż taka głośna. Sam używałem kiedyś (i będę znowu do tego wracał niedługo) tłokowej pompki. Są w miarę ciche ale ja zawsze je podwieszalem pod sufit. W ten sposób redukujesz drgania (a to jest główny "nośnik" dźwięku) i zarazem nie będziesz w układ wprowadzał jednostronnych zaworów co wywołuje dodatkowy opór na ukladzie co niesie ze sobą dodatkowa prace dla pompki i zwiększa jej głośność.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.. mam nadzieję że porada się przyda ?
 
Ostatnia edycja:

Le Hashishin

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2021
Postów
80
Buchów
21
Witam po dłuższej przerwie, niestety nie miałem czasu pisać za bardzo. Koleżanka ma dziś około 19-20 dni.
Ogólnie zrobiłem jej topping, niby nie poleca się na automatach ale zależało mi żeby pozostała niska. Utrzymuje pH pomiędzy 5,3, a 6,3 ostatnio stabilizuje się na 6 i tak się trzyma przez całe dni bez zmian, nie wiem czy to dobrze czy źle, ale roślina wyglada w miarę ok (oprócz plam na liściach dolnych, ale to mi się wydaje był deficyt magnezu i wapnia, dodałem więcej calmaga do wody i plamy znikają powoli). Wydaje się jakby miała mieć 8-9 szczytów z czego jestem raczej zadowolony. Mam na nią jakieś 20-30 cm jeszcze i trochę miejsca na boki, a wg. producenta roślina ma być niska (max. 60=90cm cm indoor), więc powiino sie udać po toppingu.
Korzenie rozrastają się bardzo szybko, roślina wydaje się kwitnąć.

Ps. Korzenie powyżej powierzchni wody zrobiły się brązowawe, to jakiś problem?

P1050553.jpg
P1050554.jpg
P1050555.jpg
P1050556.jpg
P1050557.jpg
 

Le Hashishin

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2021
Postów
80
Buchów
21
PS2. pH stoi mi mniejwięcej na tym samym poziomie, ppm też cały czas podobnie, tylko wody ubywa. Czy to oznacza, że roślina je oraz pije równomiernie i należy dodawać po prostu nawozy razem z wodą co jakiś czas?

Co do pompki to zakupiłem pompkę tłokową hailea, jest co prawda głośniejsza od membranowej którą mam, ale jakąś ma taką częstotliwość dzwięków możliwą do opanowania, zamknąłem ją w wyciszonej skrzynce na rurce obok boxa i póki co jest w miarę cicho. Póżniej powieszę ją może bez pudełka w większym boxie, bo jednak trochę się grzeje aluminiowa obudowa (jak robiłem testy to spoina pośrodku korpusu parzyła po 3-4 godzinach prac pompki i przy dłuższej pracy w zamkniętej skrzyni może się przegrzać. Pompka ma posłużyć na 3 wiadra jak mi się skończy grow w glebie w większym boxie. Ogólnie gdybym wiedział o ile prościej jest korygować błędy w hydro i że szybciej rosną krzaki to bym się nie zdecydował na glebę :D
Jednak co zacząłem to dokończę, a następne tematy już w hydro.
 

Helios8

New member
Rejestracja
Mar 10, 2021
Postów
3
Buchów
2
Spokojnie, jest jeszcze mała, mało pije, później będzie wpierdzielała litrami dziennie. Radzę dawać dawki nawozów od dolnej granicy nawożenia. Im mniej tym lepiej. W hydro jest wszystko bardziej przyswajalne więc roślina nie potrzebuje aż tyle.
 

Le Hashishin

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2021
Postów
80
Buchów
21
Spokojnie, jest jeszcze mała, mało pije, później będzie wpierdzielała litrami dziennie. Radzę dawać dawki nawozów od dolnej granicy nawożenia. Im mniej tym lepiej. W hydro jest wszystko bardziej przyswajalne więc roślina nie potrzebuje aż tyle
Ec trzymam na poziomie 0,9-1, jak mi rosło do 1,1 to zaczynały żółknąć końcówki, więc jestem ostrożny. Zrobilem wczoraj scroga i wygląda to tak :

IMG_20210317_192755.jpg

A tak się prezentują korzonki, jestem w szoku jak szybko one rosną:
IMG_20210317_192830.jpg
 
Ostatnia edycja:

Le Hashishin

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2021
Postów
80
Buchów
21
Swoją drogą wiecie może jak to jest że dawka akceptowana przez roślinę stanowi 1/2 albo i mniej niż zaleca producent nawozu? To samo zauważyłem w hydro i w glebie. Oni nie prowadzą własnych badań nad tym? Jedyne co można znaleźć na stronie producent(w moim przypadku plagron) to opis działania produktu albo chamską reklamę, natomiast źródła niezależne typu recenzje podają informacje że zwiększa albo nie plony. A jak to jest z dawkowaniem? Taka roznica pomiędzy stanem faktycznym a tabelkami wynika z niekompetencji producenta nawozu, celowego działania, regulacji prawnych ( kwestia nominalnego natężenia nawozów itp.) czy może po prostu byc tak że ch*j wie i nikt jeszcze nie rozwikłał tej zagadki? :D
 
Ostatnia edycja:

neurofan

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2020
Postów
921
Buchów
2,881
Odznaki
4
Siema
Probowalem juz 2 pompek powietrza i żadna nie była cicha. Ostatnio kupiłem tą chińską i robi robotę. Daje palca ze będziesz zadowolony
 

Le Hashishin

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2021
Postów
80
Buchów
21
Siema
Probowalem juz 2 pompek powietrza i żadna nie była cicha. Ostatnio kupiłem tą chińską i robi robotę. Daje palca ze będziesz zadowolony

Też mam teraz pompkę Hailea, ale tłokową ACO -208 albo 308 bodajże 2100l/h. Niby głośniejsza od tej co miałem wcześniej, ale niewiele
(a tamta dawała 300l/h) i wydaje jakby niższy dzwięk, więc jak ją zamknąłem w boxie to praktycznie nie słychać. Gorzej z powietrzem wydobywającym się z kamieni napowietrzzających, bo buczy tak basowo, ale na to póki co nic nie poradzę. Cała pomka ładuje powietrze do jednego wiadra 10 l, po tym grow rozdzielę ją na 3 to będzie ciszej. Plus jest taki, że temperatura pożywki podchodziła mi niekiedy do 24 stopni nawet a z takim napowietrzaniem nie przekracza 21.
 

Le Hashishin

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2021
Postów
80
Buchów
21
Witam z małym updatem w 33 dniu życia koleżanki.
Od niedawna kwitnie i wyraźnie zwolniła ze wzrostem, choć może to być też kwestia scroga i rozłożenia energii na wzrost wielu szczytów jednocześnie zamiast jednego, także nie wiem. Warunki ma w miarę dobre, dzień: 27-29 C , RH 40-50%; noc: 21 C, RH 50-60%, temperatura pożywki w okolicach 21-22,8 maksymalnie, nie wydaje mi się abym miał jakieś problemy z korzonkami, chwilę po zmianie wody wydobywał się brzydki zapach z wiadra przez 2-3 dni, ale przestał, więc może jakaś reakcja nawozów? Ph trzymam w granicach 5,5-6,3, EC na ten moment ok. 0,95-1,1. Na kilku zdjęciach widać chore liście, jak myślicie co to jest? Ja sądziłem, że to brak magnezu i wapnia, więc im przy dodaniu wody dorzuciłem trochę calmaga i niby się nie rozprzestrzenia to chwilowo na kolejne liście, ale się utrzymuje.

P1050558.jpg
P1050559.jpg
P1050560.jpg
P1050561.jpg
P1050562.jpg
P1050563.jpg
P1050564.jpg
P1050565.jpg
P1050566.jpg
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
No wygląda jak wapń. Zobaczymy jak zareaguje na ten calmag. U mnie w drugą stronę chyba nadmiar Ca ale nie na tyle żeby to roślinie przeszkadzało robić swoje.
A co do tego zapachu to nie jestem pewien ale to chyba nie jest dobry znak.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół