nasiona marihuany

[DWC (0.25m2), DIY-LED (~150w)] Pierwsze Hydro, ~40L, 3x Northern Light

Wyszukiwarka Forumowa:

Kwiatkinson

Active member
Rejestracja
Lis 10, 2022
Postów
35
Buchów
23
Siemka,

To moje pierwsze podejście do metody hydro (Ale nie pierwsze do growingu), z początku planowałem RDWC sterowane przez pompy i Raspberry Pi, ale jednak dla nauki zdecydowałem się zacząć od prostszego systemu i pół-ręcznej regulacji parametrów.
Box oparty jest na RPi i moim własnym oprogramowaniu które właśnie tworzę (Zależy co z tego wyjdzie, ale jeśli wyjdzie coś przydatnego, to postaram się opublikować to na zasadach Open-Source), oraz czujnikach (aktualnie) BH1750 i BME280.
W planie jest na pewno automatyzacja czujnika PH.

Wiem że "być może" na taki litraż to jest za dużo plantów, ale mi to nie przeszkadza - generalnie jestem eksperymentatorem i lubię robić różne eksperymenty, więc przy okazji to też sobie sprawdzę.

Prawdopodobnie LED którego użyłem na początku był zdecydowanie zbyt mocny na ten metraż, swoją drogą (o dziwo) dla lampy Niello wartość z czujnika BH1750 była mniejsza niż z "żyrandoleda" - prawdopodobnie dlatego że żyrandoled był zbudowany pod tego boxa, i dokładnie pokrywa jego obszar (Włącznie z czujnikiem), Niello natomiast miał wartość zdecydowanie mniejszą i obstawiam że koncentrował światło głównie na środku boxa.


Roślina
  • 3x Northern Light (RQS)

Box
  • 50x50x100, ~0.25m2
  • Czujniki - BH1750 i BME280
  • Kamera z focusem + servo
box0.jpg


Oświetlenie
  • Start - https://nielloled.com/products/niello-s600w
  • Po ok. 7 dniach zmieniłem tą lampę na ~150w żyrandoled, ponieważ dzienny przyrost roślin był bardzo mały, a liście się lekko skręcały
  • Wydaje mi się że na ten metraż to był aż nadmiar światła
IMG_20221124_155846.jpg


Wentylacja
  • Wyciąg - 200m3
  • Wlot - Pasywny

Cykl
  • 18/6
Nawozy
  • Na razie mam zestaw od Biobizz
IMG_20221124_155752.jpg


Trening
  • Prawdopodobnie będzie LST





Dzień ~8
PPM ~400; PH ~5.8; Temp w Boxie ~21c

11-24-10-53.jpg

11-24-14-53.jpg
 
Ostatnia edycja:

Danczan69

Respekt czuje przed naturą
Rejestracja
Wrz 14, 2021
Postów
532
Buchów
1,726
Nie pchał bym się w hydro z czymś co jest Bio. Pomyśl o jakiś Mineralach GHE Canna Plagron cokolwiek
 

Kwiatkinson

Active member
Rejestracja
Lis 10, 2022
Postów
35
Buchów
23
To ze względu na algi, czy regulację PH?
Nie to że jestem jakiś natręt (Prędzej niedoświadczony tylko), po prostu szkoda byłoby mi wywalić te nawozy trochę bez konkretnych powodów. (Bo widziałem że ludzie prowadzili hydro do końca z tymi nawozami)
Muszę przyznać że np. BIO-DOWN i regulacja PH za jego pomocą nie jest zbyt przyjemna, po 1-2 dniach PH się podnosi do ok. 7-8.
Natomiast muszę przyznać że wydaje mi się że BIO-HEAVEN w połączeniu z ROOT-JUICE działa całkiem nieźle.
Prawdopodobnie też są algi (Niepotrzebnie robiłem może oprysk z ALG-A-MIC), bo przy pierwszej zmianie wody czułem że ścianki pudła/rurki/kamienie są pokryte śliską mazią.
 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,148
Odznaki
4
Musisz bakterie dodać na pewno do tego zestawu, biobizz na pewno ma jakieś dedykowane i sprawdź dobrze czy światło nie wpada Ci do zbiornika. Jak już zrobiła się galaretka to jest lipa... Też próbowałem hydro ale przez ta galaretę wróciłem do ziemii. Powodzenia
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół