nasiona marihuany

Dylematy 40x40x120

Wyszukiwarka Forumowa:
S

subaru

Guest
Nie wiem pewnie krzak. Diody epistar SMD2835. Chińczyki wypuszczają żarówkę i można ją kupić pod pięcioma różnymi nazwami pewnie.
 

smkhd

Member
Rejestracja
Paź 6, 2020
Postów
13
Buchów
0
Czyli takie 2 lub max 3 globy powinny wystarczyc, lub z 6xPhilips 13W 2700K. Powiedzmy ze 3x25w z 3000k to juz na taka wielkosc bedzie ok od a-z bez zadnych pozniejszych roszad? Czy to nie jest wskazane?
 
S

subaru

Guest
Weź sobie 4 takie 24w z aledrogo Barwa 3000k lub 2700k i wystarczy na 40x40.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Twoje zabawki.

Jeśli chcesz mieć widmo zbliżone do 3500K 80+ CRI. Mieszanka 1:1 źródła 3000K i 4000K. Sprawność "wyliczankowa" tych lepszych typów -> wychodzi podobnie do tego marsa 100W. Po danych na pudełku. Dane jakie idzie znaleźć dla takich zamienników - pomiarowe świadczą, że raczej one są bliskie deklaracji w większości wypadków. popatrz: tu: https://lamptest.ru/search/#currency=rub&base=E27&type=LED&brand=Philips - inny rynek trochę inne? lampki.



Jest to popelina - i kombinowanie - ale ujdzie w tłoku. Jak to mawiają.
W zależności od tego jak będzie wyglądało - "widmo" - zmieni się wzrost roślin. pod samymi 2700K bardziej w górę. Im zimniejsze tym bardziej zwarte. Jest także tak, że przy niskich % udziałach niebieskiego konopie produkują mniej THC - są w miarę dobrze udokumentowane badania - różnica jest. Nie tylko powszechna dosyć opinia o. Ale i dowód .

Nie wiem jak jest z kiepskim współczynnikiem mocy tego czegoś. Jeśli Ci naliczają jej zużycie to - zapłacisz więcej niż by wynikało z "mocy". Czasy kapkę się zmieniły - czy liczą dla użytkowników indywidualnych - nie wiem. Umowa z dostawcą : co w niej masz : ?
Jest także tak, że to mieli naliczać po przekroczeniu pewnej wartości. Teraz wszystkie liczniki są inteligentne - zdalne - nie te czasy gdy w starym budownictwie licznik prądu miał 10 lat i więcej - pajęczarze podpinali się gdzie się da poza licznikami. Cuda - pralki i lodówki w piwnicach - prąd znikąd. [[ teraz w sieci "wolna energia" jest popularna - kiedyś była powszechnie dostępna ;) ]]

Weź sobie 4 takie 24w z aledrogo Barwa 3000k lub 2700k i wystarczy na 40x40.

Byłeś szybszy ;) I poleciłeś "konkretny typ" ;]
 
Ostatnia edycja:
S

subaru

Guest
A po co się rozwodzić. Na raki mały metraż co by nie wsadził to będzie ok XD
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

A po co się rozwodzić. Na raki mały metraż co by nie wsadził to będzie ok XD

Ja lubię pisać ;D. Robić obrazki - gadać nie na temat. Zabijać nadmiar czasu który jakoś teraz na czas jakiś się pojawił. A firm "krzak" nie lubię. V-TAC np. dla mnie trochę tym zalatuje - testy które znalazłem świadczyć mogą o tym, że koloryzują kapkę. Nie jakoś masakrycznie ale zawsze. Skoro pisze na tych niby wybitnych nowych - 160 lm/w to ma być 160 - a nie np: 145 ;] - czy ile tam mają. Ciekawe ile to jest naprawdę:

testy V-TAC typy normal.

https://lamptest.ru/review/02518-v-tac-vt-210-sku-228/
https://lamptest.ru/review/02517-v-tac-vt-212-sku-231/

Skoro coś pisze na pudełku - tak ma być w rzeczywistości ;]

ps: CO BY NIE ws.. Byle by to nie była lapmka 80W - w cenie 1400 pln - o realnej sprawności 1,65 czy ile to tam.. wynikało z badania zamieszczonego przez producenta. cree w środku ...
 
Ostatnia edycja:

smkhd

Member
Rejestracja
Paź 6, 2020
Postów
13
Buchów
0
Z tego co sobie wyliczylem wzgledem ts600 - aczkolwiek watpię ze to najlepszy przykład wydajności. Wyszło że 5000k do 3000k powinno byc w stosunku 1:2. Czyli 4x3000k + 2x5000k, czerwone sa nie do ogarniecia wiec to pomijam. ale Czy to jest optimum to nie wiem, moze warto wrzucic nawet 1 sztuke 6500k? - czy to totalny bezsens, nie znam sie na swietle totalnie i dopiero co zaczalem sobie porownywac parametry. Aczkolwiek nie rozumiem tego ze na 1wszy rzut oka mamy lampy takie jak ts600 co daja nazwijmy to normalne swiatlo i takie niebiesko/czerwone (phlizon) co z zewnatrz wyglada zupelnie inaczej a jednak efekt ktory sie uzyskuje jest podobny? [MENTION=90095]sub23[/MENTION] ? :D
I jeszcze pytanie bo to mi umknelo, na taka powierzchnie optymalnie ile lumenow powinno padac? W sumie czym sie bardziej sugerowac WATAMI czy lumenami?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Wyszło że 5000k do 3000k powinno byc w stosunku 1:2. Czyli 4x3000k + 2x5000k, czerwone sa nie do ogarniecia wiec to pomijam. ale Czy to jest optimum to nie wiem, moze warto wrzucic nawet 1 sztuke 6500k? - czy to totalny bezsens, nie znam sie na swietle totalnie i dopiero co zaczalem sobie porownywac parametry.

Policzyłeś diody w panelu mars? I chcesz osiągnąć w jakimś celu zbliżone SPD do tego jakie on ma?
Najprościej się zbliżyć do najpowszechniej używanego 3500K dając 3000K i 4000K 1:1 - tej samej mocy : oczywiście to się będzie mieszało przy dużych źródłach tak jak się będzie mieszało.
W jakim celu w panelu Mars hydro mieszają tak diody nie wiem.
[ znaczy się wiem po to aby napisać 3000K promotes.. 5000K promotes... 660 increses.. i IR coś tam - nawet jeśli to jedna dioda nie jest widoczna na SPD. MARKETING : gdyby się dało manipulować mocą odmiennych - pasków - jeszcze jakiś sens w takim układzie byłby - zmiany w trakcie w jakimś tam celu.. a tak..]
On sumarycznie jest bliski diodzie 4000K o CRI w granicach 70+ parę. Tak zwana dopałka 660 w nim w zasadzie nie występuje zbyt mało diod. To SPD jest pomiarowe - ale nie z małej odległości od: raczej - kula całkująca ?.

Pod danych jakie dają - wyliczona sprawność wychodzi jak widać.

Aczkolwiek nie rozumiem tego ze na 1wszy rzut oka mamy lampy takie jak ts600 co daja nazwijmy to normalne swiatlo i takie niebiesko/czerwone (phlizon) co z zewnatrz wyglada zupelnie inaczej a jednak efekt ktory sie uzyskuje jest podobny?

Można by w dużym uproszczeniu powiedzieć, że tak. Tyle, że pod panelami kolorowymi pojawiały się problemy których nie ma przy białym świetle [ przy świetle HPS także ]. phlizon chyba ma bardzo duży udział niebieskiego. Nie pamiętam już tego filmiku.

Pod kolorowymi ledami przy wartościach strumienia w okolicy 400 umol/m2/s - można było osiągać wysokie plony g/W : takie tam z czasów KNNA - przeszłość.

Jak tylko sprawności białych ledów doszły do sensownych wartości [ oraz - wsp: jakość/cena ] - kolorowe panele zaczęły odchodzić w przeszłość. Teraz są raczej rzadkie i mniej popularne. Oświetlenie do szklarni suplement - tego jest sporo.

żarówkowe kolorowe ledy do roślin : - są drogie -: te na diodach mocy to raczej chłam : te na SMD mogą być w miarę : ale ich ceny są niezbyt zachęcające.

I jeszcze pytanie bo to mi umknelo, na taka powierzchnie optymalnie ile lumenow powinno padac? W sumie czym sie bardziej sugerowac WATAMI czy lumenami?

Strumieniem fotonów. Do 800 umol/m2/2 - bez suplementacji CO2. Od 500 przy białym jest ok.

Tu masz bardzo przybliżony sposób przeliczania : https://www.waveformlighting.com/horticulture/convert-lux-to-ppfd-online-calculator
Uśredniony współczynnik dla białych led wynosił chyba 0,015 ?

tu: https://www.biorxiv.org/content/10.1101/289280v1.full.pdf

dla białego światła led:
1000 lx = 15 umol/m2/s

aby mieć 800 ;=> 800/15= 53,33 -> 53,33*1000 : 53.330 lx. - aby było tyle przy powierzchni: jaka ona była ?
0,16 => 0,16*53.330 => 8532 lm.

powiedzmy, że jakby dać 6 x 13 W => 78W : na lampkach żyrandolowych zbliżonych sprawnością do philipsów było by się obliczeniowo blisko temu. Jak dasz 8 sztuk i będzie około 100W - obliczeniowo przekroczysz wartość 800. Nie wiem czy dałbym więcej niż 6 ?? może 5 ??

Jeśli lampki będą mniej sprawne : więcej .. etc itp: Bardziej dokładnie nie ma co w to wnikać. I tak parametry źródeł są pudełkowe : zbliżone do - tego co wypluwają :

Tak jakoś pi razy oko razy kaloryfer. - Popatrz jaką ramkę na żyrandolowe ledy zrobił GreenWitcher https://www.forum.haszysz.com/member.php?93818-GreenWitcher : Chyba prościej i bardziej skutecznie się nie da.
 
Ostatnia edycja:

smkhd

Member
Rejestracja
Paź 6, 2020
Postów
13
Buchów
0
Tak dokładnie - policzyłem diody.

Czyli najprosciej wyjdzie podwieszenie 3xLED A60 E27 13W 100W 1521lm PHILIPS 3000K + 3x LED E27 12,5W 100W 1521lm PHILIPS 4000K(Lub tez taka sama w wersji A60 13W - nie wiem na co wplywa roznica 0.5W). Lub tez 4x3000k + 2x4000k - nie wiem jaki jest najlepszy stosunek.
Dobrze mysle?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Dobrze mysle?

Tak. Jeśli oczekujesz bardziej zwartych roślin : zwiększasz udział źródeł o wysokich temp. widmowych.
Jeśli chcesz osiągnąć najpopularniejsze spektrum w chwili obecnej 3000K 4000K 1:1 przy zbliżonej sprawności.
Możesz także użyć 2700K i dodać do nich np: 1 więcej niż wynikało by ze stosunku 1:1 lampkę 4000K .. Etc itp. Chcesz dodać jedną lampkę 6500 K - dodaj. Chcesz używać podczas "weg" nieco mniejszej mocy na lampkach 6500K - .. koszty nie są jakieś .. kosmiczne. Chcesz dodać do tego ze 3 lampki SMD kolorowe - specjalnie produkowane dla roślin - także można. Nic złego się nie stanie. Są zdecydowanie bardziej kosztowne i nie wiesz jaką sprawność oferują, zazwyczaj mają około 5W ? sztuka ? jest tego pełno na rynku.

Nie ma co za bardzo nawet liczyć uzyskiwanej CCT. Można by - tylko po co w sumie. Jak będziesz chciał to Ci policzę po pudełkowych danych - co wyszło by jeśli by dane realne osiągi były dokładnie takie jak na pudełkach i światło się idealnie wymieszało.
Kolorowy obrazek o wystarczająco dużej rozdzielczości co by go wydrukować i nakleić na zabawy na Boksa. [ kolor tła jaki ma być ? czarny - biały - żółty - jakaś ładna ramka ? ;) : ]

W zależności od tego jaki jest skład widma źródła - zmiany - od pokroju - przez krzewienie - do niezerowego wpływu na produkcje THC i także obecnego wpływu na długość kwitnienia. Dokładne "ilościowe" zależności nie są mi znane.

Ty masz 0,16 m2 - 6-7 x 13W Zamiennik żarówki klasy A+ o deklarowanej sprawności lekko powyżej 100 lm/W - i powinno być ok. W granicach maksymalnej wartości strumienia jaką warto dawać. [ i dużo ciepła ]

Pozdro.
Połamania w uprawie ostrych papryczek.
 
Ostatnia edycja:

smkhd

Member
Rejestracja
Paź 6, 2020
Postów
13
Buchów
0
[MENTION=90095]sub23[/MENTION]
Czemu sklepy opisuja zarowy 2100k kwitnienie i 6500k wzrost. Czyli wg nich to sa bardziej optymalne temperatury swiatla zamiast tego 3000k i 4000k?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Bo to sklepy. Możesz wega lecieć na 2100K, a flo nawet na 10000K. Struktura roślin będzie się różniła.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
A MOŻESZ CAŁĄ UPRAWĘ LECIEC NA 2700K 3000k itp. nikt Ci nie zabroni, ja sam kombinuje.
wymysliłem, że używając 6x2700k + jedną dużą kolorową polece cały weg a na flo dorzucę 4x grow led 10W (2 niebieskie 3 czerwone diody )
i musi być cacy
masz tutaj [MENTION=90095]sub23[/MENTION] na zywo Ci wszystko wytłumaczy zią

33:54
Nie ma dużej różnicy tak naprawdę, a w naszych mikro góqno boxach z kombinbowanym światłem barwa światła zmieni 0,000000000000001 na plonie ;) różnica jedynie w wysokości plantów i wyciąganiu się ...
potem facet Ci tłumaczy, że im więcej niebieskiego tym mniejszy plant (kompaktowy )
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

[MENTION=96478]smkhd[/MENTION]
[MENTION=90095]sub23[/MENTION]
Czemu sklepy opisuja zarowy 2100k kwitnienie i 6500k wzrost. Czyli wg nich to sa bardziej optymalne temperatury swiatla zamiast tego 3000k i 4000k?

Tradycja. 2100 to okolice tego CCT które ma HPS. Pod HPS jest jakoś tak, że jest więcej "kwiatów" w stosunku do "liści" niż pod innymi źródłami światła. Skład widmowy światła ma wpływ na : pokrój roślin : niezerowy na czas dojrzewania - a także na to ile jest THC - okazuje się, że dużo bardziej niż mi się wydawało. I, że nie potrzeba do tego od razu UV - wystarcza większy udział niebieskiego - A zamiast UVB które już niezbyt dobrze wypływa na wzrost i plony wystarcza w zasadzie nieszkodliwe UVA - przy czym : niekoniecznie jest tak, że dodatek tego daje jakieś spektakularne efekty. Samo zwiększenie udziału % światła niebieskiego może dać w zasadzie to samo.

popatrz na to:

https://www.forum.haszysz.com/showt...-Angel-Dance-World-Jamaican-Pearl-12-12/page2

chłopzmazur napisał:
Lampa DiY led CXA 100W 4000K 75CRI bez soczewki
Wyciąg 100mm
Filtr węglowy Pro-Eco 100mm
Wiatrak mieszający PC 180mm

normal__1013310.JPG

Można by powiedzieć, że spektrum w zasadzie identyczne jak tego nieszczęsnego marsa "aka" blaszka do ciasta.
 
Ostatnia edycja:
S

subaru

Guest
To suplementować więcej niebieskiego światła tak na ostatnie 3-4 tyg kwitnienia?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół