nasiona marihuany

Dziwnie wyglądające koncowki liści

Wyszukiwarka Forumowa:

Adam13524

Member
Rejestracja
Mar 15, 2022
Postów
24
Buchów
32
Hej,
Czy ktoś wie może czym może być spowodowany taki wygląd końcówek liści?




Będę wdzięczny za sugestie
Pozdrawiam
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,326
Buchów
4,335
Odznaki
13
Za dużo nawozu, popalone od niego, bądź też za dużo światła, u siebie się z tym spotkałem ostanio, zmieniłem lampę na lepszą i była za blisko i tak się też robiło, oddaliłem ale to nie od temperatury, żebyś nie mylił
 

Green John

Walczę z ostrym cieniem mgły
Weteran
Rejestracja
Lip 19, 2010
Postów
1,093
Buchów
1,243
Odznaki
7
aż wylewa się z niej azot
 

Adam13524

Member
Rejestracja
Mar 15, 2022
Postów
24
Buchów
32
aż wylewa się z niej azot

Azotu to ona nie dostaje już od 4 tygodni (dostaje tylko terra bloom + pk 13-14 i raz w tygodniu calmag). Objawy pojawiły się 2 dni temu

Ziemia to plagron light mix więc już pewnie zapasy nawozowe też się wyczrpały
 

Adam13524

Member
Rejestracja
Mar 15, 2022
Postów
24
Buchów
32
Za dużo nawozu, popalone od niego, bądź też za dużo światła, u siebie się z tym spotkałem ostanio, zmieniłem lampę na lepszą i była za blisko i tak się też robiło, oddaliłem ale to nie od temperatury, żebyś nie mylił

podniosłem lampę ok 10 cm i zobaczymy ;)
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,792
Buchów
10,105
Odznaki
9
Ziemia to plagron light mix więc już pewnie zapasy nawozowe też się wyczrpały

Bardziej wygląda na to że się duży zapas w ziemi jednych minerałów zrobił, i dla tego brakuje innych.

Lałbym samą wodę z dobrym ph.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,326
Buchów
4,335
Odznaki
13
Tak czy siak, jedno z dwóch, nie napisałeś nic o nawzowch i jak czesto6je podajesz, jeśli lejesz nawozy to przestań bo zaraz jeszcze ci się zablokuje
 

Adam13524

Member
Rejestracja
Mar 15, 2022
Postów
24
Buchów
32
Tak czy siak, jedno z dwóch, nie napisałeś nic o nawzowch i jak czesto6je podajesz, jeśli lejesz nawozy to przestań bo zaraz jeszcze ci się zablokuje
Od tygodnia leje samą wodą ph ok. 6,5 bo zaczęły się pojawiać syndromy przedawkowania terra bloom ( po tym przelałem ziemie wodą i od tego czasu już nie daje nawozów)
 

Space Marinez

Well-known member
Rejestracja
Kwi 27, 2022
Postów
94
Buchów
76
podniosłem lampę ok 10 cm i zobaczymy ;)
W pierwszej kolejności od nadmiaru światła wyskakują na górnych lisciach takie małe białe plamki (kilka na całym krzaku nie jak na biedronce) w losowych miejscach na zdjęciu ich nie widać ale dobrze że podniosłeś lampę niech odpocznie.
Wygląda na przenawożenie na mineralnych to naprawdę łatwo przychodzi czasem nawet 1/3 dawki to za dużo dla danej rośliny inna wytrzyma 100% i będzie wołać o więcej.



Azotu to ona nie dostaje już od 4 tygodni (dostaje tylko terra bloom + pk 13-14 i raz w tygodniu calmag). Objawy pojawiły się 2 dni temu
Założę się że z butelki walisz dawki ja bym zaczął od 1/3 tego co tam napisali na 1l wody i obserwował rosline. Lepiej jak bedzie glodna bo można jej dołożyć odjąć ciężko


( po tym przelałem ziemie wodą i od tego czasu już nie daje nawozów)
No właśnie patrz wyżej. Żeby wypłukać nawozy to musiałbyś tam ze 50l wlać i to by było mało pewnie.
Podsumowując podlewaj narazie samą wodą tego calmaga też nie dodawaj nic się jej nie dzieje
 

Adam13524

Member
Rejestracja
Mar 15, 2022
Postów
24
Buchów
32
W pierwszej kolejności od nadmiaru światła wyskakują na górnych lisciach takie małe białe plamki (kilka na całym krzaku nie jak na biedronce) w losowych miejscach na zdjęciu ich nie widać ale dobrze że podniosłeś lampę niech odpocznie.
Wygląda na przenawożenie na mineralnych to naprawdę łatwo przychodzi czasem nawet 1/3 dawki to za dużo dla danej rośliny inna wytrzyma 100% i będzie wołać o więcej.




Założę się że z butelki walisz dawki ja bym zaczął od 1/3 tego co tam napisali na 1l wody i obserwował rosline. Lepiej jak bedzie glodna bo można jej dołożyć odjąć ciężko



No właśnie patrz wyżej. Żeby wypłukać nawozy to musiałbyś tam ze 50l wlać i to by było mało pewnie.
Podsumowując podlewaj narazie samą wodą tego calmaga też nie dodawaj nic się jej nie dzieje
Dzięki :) tak zrobię (lampa wyżej i sama woda )

Co do ilości to odmierzam strzykawką i daje po 1/2 zalecanej przez producenta dawki, ale tak jak piszesz - każda roslinka reaguje inaczej (bo ten objaw ma tylko 1 z 6 rosnących )

Pozdr
DJ
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół