nasiona marihuany

ec i pomiar

Wyszukiwarka Forumowa:
R

rasta

Guest
czy spotkal się ktoś z oznaczniem EC na etykiecie nawozu. ja mam nawóz na którym obok skladu i wartości ph jest wartość EC- 1,0-2,5. Ciekawy jestem czy ma to jakiś wpyw na roslinki.
 

chaszczu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
1,220
Buchów
25
to zalecenie na jakim poziomie powiniennes utrzymywac stezenie nawozow, ale zeby zmierzyc poziom EC musisz miec bardzo drogi miernik, dla tego ja poprostu leje zalecana ilosc nawozu i sie nie przejmuje tym EC
 
R

rasta

Guest
czyli EC odnosi się do roztworu którym podlewam roslinki a nie jak zasolenie do gleby.
 
G

greenlife

Guest
czyli EC odnosi się do roztworu którym podlewam roslinki a nie jak zasolenie do gleby.

dokladnie w prostym tlumaczeniu EC poprostu okresla stezenie danego nawozu w wodzie

do pomiaru tych stezen sa dwa urzadzenia te ktore podaja w skali EC oraz te ktore pokazuja wynik w PPM (part per milion) zaleznie od rodzaju nazywaja sie EC meter albo tds meter dla ppm

jest to bardzo przydatne urzadznie szczegolnie przydaje sie jezeli prowadzimy uprawe w hydro gdzie praktycznie raz dzienie wypada zmierzyc stezenie pozywki w wodzie i albo dodac jej jezeli jest ono niskie lub dodac wody jezeli wzroslo wszystko jest zalezne od tego czy roslina pobiera wiecje substancji odrzywczych czy wody
ale chyba sie troche zapedzilem i schodze z tematu :)
pozdr.
 
R

rasta

Guest
oki. dzięki. o to mi chodzilo teraz kumam.teraz wiem jak ec odnosi się do mojej uprawy. Jęśli ziemia jest caly czas wilgotna a ja podlewam 4 razy dziennie bardzo malymi dawkami to konieczny jest pomiar stężenia EC w ziemi.
 
G

greenlife

Guest
Jęśli ziemia jest caly czas wilgotna a ja podlewam 4 razy dziennie bardzo malymi dawkami to konieczny jest pomiar stężenia EC w ziemi.

4 razy dzienie to imho za czesto podlej raz a dobrze zeby woda wyciekla spodem doniczki i pozwol zeby ziemi byla lekko sucha zanim podlejesz ja drugi raz
konopia wbrew powszwechnej opini nie lubi miec mokro caly czas lepiej jest ja przesuszyc nizeli przelac i tego sie powinienes trzymac
a co do stezenia Ec to za bardzo nie wiem jakie sa stezenia ec w poszczegolnej fazie wzrostu roslin ja osobiscie uzywam miernika tds gdzie pomiar mam w ppm z tego co pamitam to EC powinno sie zaczynac od 1.0 dla mlodych roslin i koncyc na 2.0 gdy juz sa na flo
 
R

rasta

Guest
ja podlewam 4 razy po 20 ml nawozu dziennie plus raz na 3 dni woda (ziemia lekko przysycha z wierzch)
greenlife napisał:
z tego co pamitam to EC powinno sie zaczynac od 1.0 dla mlodych roslin i koncyc na 2.0 gdy juz sa na flo
masz rację wlaśnie takie mam zalecenia na nawozach
 

chaszczu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
1,220
Buchów
25
greenlife, a skad masz taki miernik i ile zaplaciles??
 

chaszczu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
1,220
Buchów
25
to fajnie, bo jak widzialem te mierniki na hempie albo sensiseeds i spojrzalem na ich ceny to sie zalamalem, a jak sa takei tanie na allegro to sobie kupie na 100%
 
G

greenlife

Guest
to fajnie, bo jak widzialem te mierniki na hempie albo sensiseeds i spojrzalem na ich ceny to sie zalamalem, a jak sa takei tanie na allegro to sobie kupie na 100%
yep bardzo dobra inwestycja dzieki temu mozesz mieszac rozne nawozy i nie bac sie o przedawkowanie ich
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół