EC zestawu Canna

Wyszukiwarka Forumowa:

tadziu 1

Well-known member
Buchów
0
Witam,jakie macie ec po dodaniu terra flores,pk 13/14 i boosta?Zaaawansowane flow
Ph 6,5
Ec 24?
Przelewu 22
Dobre stezenie?

Ec wody z kranu pokazuje mi 07
Wody destylowanej 00
Chyba przecinek nie dziala??
MILWAUKEE Cd 611

Śmieszek420

World Wide Weed
Weteran
Buchów
7,203
Odznaki
2
Na pewno nie działa przecinek, nic by nie przeżyło takiego EC.

RedLion49

Well-known member
Buchów
0
Tak, w zaawansowanym flo ec może osiągać takie wartości.

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Buchów
0
Móc może, ale czy powinno? To oczywiście zależy od wielu czynników, przede wszystkim od rozmiaru roślin, ale wg. mnie ec 2.2 to dużo za dużo.

tadziu 1

Well-known member
Buchów
0
To jakie twoim zdaniem powinno byc?
A wy jakie ec utrzymujecie?

O

OdcieńZieleni

Guest
Wartość EC określa stopień przewodności elektrycznej roztworu. Przewodnictwo to wzrasta wraz z ilością soli - nawozów - rozpuszczonych w roztworze. Im więcej nawozów dodacie do wody tym wyższą wartość EC zaobserwujecie. Dlatego EC jest miarą wszystkich składników pokarmowych zawartych w roztworze dostępnym dla roślin.

Podczas całego procesu hodowli konopi wartości EC powinny wahać się miedzy 1,2, a 2,8. Na początku wzrostu powinniście zacząć od niskich stężeń

1,2 i stopniowo je podnosić do wartości maksymalnie 2,8. Jeżeli dopuścicie do wyższych wartości macie sporą szanse na „poparzenie” chemiczne korzeni, a co za tym idzie śmierć Waszych roślin. Przygotowując roztwór nawozu dla Waszych krzaków mierzcie w czasie jego dolewania wartości EC, do momentu, w którym osiągnie on wartości przez Was oczekiwane.

ogólnie to max 2.8

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Buchów
0
To jakie twoim zdaniem powinno byc?
A wy jakie ec utrzymujecie?
Jak już Ci pisałem zależy to od rozmiaru roślin, medium, itd. Zależy też od ogólnej kondycji rośliny. Gdybym miał napisać widełki indoor to od EC 0.8-1.6. Nawozy o stężeniu ec 2.8 to zjedzą chyba te monstery J. Cervantesa na dworze.
W zaawansowanym flo raczej już zjeżdża się ze stężeniem w dół żeby rośliny podojadały nadmiar z własnych tkanek.
Jak już dokończysz uprawę i możesz sobie pozwolić na taki test, to zalej jakąś niewielką część suszu wodą której ec znasz. Jeśli rośliny nie były przenaważane i zostały ścięte w odpowiednim momencie, to po jednym dniu takiego water curringu ec wody nie powinny zbyt drastycznie zrosnąć.

O

OdcieńZieleni

Guest
ja zacytowałem tylko tekst, sam nigdy nie używałem ec metru, po pannach widze czego im brakuje i czy zwiększyć dawkę nawozu, nie chciałem wprowadzić nikogo w błąd:)

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w Growbox.pl i Growseed.pl na wszystko!

Góra Dół