nasiona marihuany

EC zestawu Canna

Wyszukiwarka Forumowa:

tadziu 1

Well-known member
Rejestracja
Paź 30, 2013
Postów
114
Buchów
0
Witam,jakie macie ec po dodaniu terra flores,pk 13/14 i boosta?Zaaawansowane flow
Ph 6,5
Ec 24?
Przelewu 22
Dobre stezenie?

Ec wody z kranu pokazuje mi 07
Wody destylowanej 00
Chyba przecinek nie dziala??
MILWAUKEE Cd 611
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Na pewno nie działa przecinek, nic by nie przeżyło takiego EC.
 

RedLion49

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2016
Postów
608
Buchów
0
Tak, w zaawansowanym flo ec może osiągać takie wartości.
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Móc może, ale czy powinno? To oczywiście zależy od wielu czynników, przede wszystkim od rozmiaru roślin, ale wg. mnie ec 2.2 to dużo za dużo.
 

tadziu 1

Well-known member
Rejestracja
Paź 30, 2013
Postów
114
Buchów
0
To jakie twoim zdaniem powinno byc?
A wy jakie ec utrzymujecie?
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Wartość EC określa stopień przewodności elektrycznej roztworu. Przewodnictwo to wzrasta wraz z ilością soli - nawozów - rozpuszczonych w roztworze. Im więcej nawozów dodacie do wody tym wyższą wartość EC zaobserwujecie. Dlatego EC jest miarą wszystkich składników pokarmowych zawartych w roztworze dostępnym dla roślin.

Podczas całego procesu hodowli konopi wartości EC powinny wahać się miedzy 1,2, a 2,8. Na początku wzrostu powinniście zacząć od niskich stężeń

1,2 i stopniowo je podnosić do wartości maksymalnie 2,8. Jeżeli dopuścicie do wyższych wartości macie sporą szanse na „poparzenie” chemiczne korzeni, a co za tym idzie śmierć Waszych roślin. Przygotowując roztwór nawozu dla Waszych krzaków mierzcie w czasie jego dolewania wartości EC, do momentu, w którym osiągnie on wartości przez Was oczekiwane.

ogólnie to max 2.8
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
To jakie twoim zdaniem powinno byc?
A wy jakie ec utrzymujecie?
Jak już Ci pisałem zależy to od rozmiaru roślin, medium, itd. Zależy też od ogólnej kondycji rośliny. Gdybym miał napisać widełki indoor to od EC 0.8-1.6. Nawozy o stężeniu ec 2.8 to zjedzą chyba te monstery J. Cervantesa na dworze.
W zaawansowanym flo raczej już zjeżdża się ze stężeniem w dół żeby rośliny podojadały nadmiar z własnych tkanek.
Jak już dokończysz uprawę i możesz sobie pozwolić na taki test, to zalej jakąś niewielką część suszu wodą której ec znasz. Jeśli rośliny nie były przenaważane i zostały ścięte w odpowiednim momencie, to po jednym dniu takiego water curringu ec wody nie powinny zbyt drastycznie zrosnąć.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
ja zacytowałem tylko tekst, sam nigdy nie używałem ec metru, po pannach widze czego im brakuje i czy zwiększyć dawkę nawozu, nie chciałem wprowadzić nikogo w błąd:)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół