nasiona marihuany

energia sloneczna

Wyszukiwarka Forumowa:

stfu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2008
Postów
426
Buchów
4
mam do was pytanie czy takie lampy HPS mogly byc utrzymywane pod energia sloneczna ? rozlozyc na dachu takie platy ktore pobieraja energie i podlaczyc je do lamp. co wy na to ?
 

Gurals

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2008
Postów
64
Buchów
0
to troche duzy wydatek :p bo potrzebowalbys paneli slonecznych i nie wiem jak to sie fachowo nazywa takich akumulatorow ktore zbieraly by energie :p ale daloby wtedy rade bo to normalny prad bys mial
 
0

00000000003

Guest
na panele słoneczne mozna sie starac o dofinansowanie z różnych
instytucji tylko najpier trzeba wylozyc sos a potem dopiero starac sie o kaske ale zwroty sa nawet do 70,80 procent
 

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
Sorry, ale masz trochę naiwne podejście. To nie wypali - też kiedyś o tym myślałem.
Urządzenia zamieniające światło na prąd elektryczny to panele fotowoltaiczne na które składa się wielemodułów fotowoltaicznych które składają się z ogniw fotowoltaicznych.
Dla całodobowego wykorzystania energii elektrycznej ze Słońca potrzebne jest układ magazynujący wytwarzaną energię elektryczną (akumulatory), oraz urządzenia kontrolno-pomiarowe, sterujące, falowniki, kontrolery napięcia - przetwornice napięcia [bo pojedyncze ogniwo produkuje zazwyczaj kilka W (najczęściej 1 - 2W), a panel kilkanaście, dlatego hps-a nie wystarczy podłączyć do modułu czy akumulatora i będzie świecił].
Problem w tym że panele fotowoltaiczne maja bardzo niską sprawność zaledwie od kilku do max kilkunastu % - w przypadku bardzo drogich. Rzeczywista wydajność urządzeń uzależniona jest w znacznym stopniu od szerokości geograficznej w jakiej się znajdujemy i kąta padania promieni słonecznych na panel.
Na ogrzanie średniego domku + ciepła woda trzeb by ok. 60m2 ogniw!!! A gdzie jeszcze prąd? Panel o mocy 2W/18v kosztuje 160pln! 5 W/12V, 0,35x0,32m kosztuje ponad 200 zł! Pomyśli w jakie panele trzeba by się zaopatrzyć.

Już dużo bardziej sensowna wydaje się być energia wiatrowa, a najlepiej podpiąć się przed licznikiem:p
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół