nasiona marihuany

Fast easy skunk - tak to powinno wyglądać?

Wyszukiwarka Forumowa:

LiteGrower

Member
Rejestracja
Maj 14, 2020
Postów
7
Buchów
0
Siema,
Moja roślinka jak w tytule jest pomiędzy 3 a 4 tygodniem na flo. Nie mogę znaleźć za bardzo fotorelacji akurat z tej odmiany a chciałbym się dowiedzieć, czy wszystko rośnie jak powinno? Jest szansa, że po nastepnych 2-3 tygodniach napuchną topy i będzie tego więcej? Jestem w temacie nieco zielony, oczytam się tego i owego a później jeszcze gorzej, bo nie wiem czy ta roślina rośnie dobrze czy jest już spalona. Nie zależy mi na obfitym plonie, liczę chociaż na jakieś 10-20g, bo tym się leczę ?
Zastanawiam się czy nie dac jej pod lampę, słońca przez tydzień prawie nie zapowiadają i może ktoś coś doradzi.
Zdjęcia ze środka, noce są chłodne.






 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
ona dopiero zaczyna,jeszcze dłuuugo .na oucie nie uda sie

jeśli masz możliwość dać pod lampe to super .ładna,zdrowa roślina

powodzenia
 

Zytoozime

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2020
Postów
59
Buchów
3
Gdybym potrzymał ją miesiąc pod lampa, wystarczy jej, żeby doszła?

Jeśli masz możliwość i odpowiednią lampę to oczywiście że lepiej pod nią te 5-6 tygodni potrzymać niż kisić to w listopadzie na dworzu.
 

LiteGrower

Member
Rejestracja
Maj 14, 2020
Postów
7
Buchów
0
Jestem początkujący, błędem było zrozumienie, że 8 tygodni to proces dojrzewania całej rośliny. Posadzona została zbyt późno, teraz muszę kombinować i wyposażyć się w sprzęt. Dzięki za odpowiedzi, postaram się nią zaopiekować dobrze, może się uda

Gdyby przyszły słoneczne dni z temperatura około 10 stopni, dawał ja na dwór w dzień do szklarnii, a na noc do środka, miałoby to sens?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,068
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Gdyby przyszły słoneczne dni z temperatura około 10 stopni, dawał ja na dwór w dzień do szklarnii, a na noc do środka, miałoby to sens?

Zdecydowanie Większy niż na oucie.
Jaką masz w nocy temp w szklarni ?. Może nie warto przenosić na noc. W tym terminie nie powinno być jeszcze z tym problemów.

Problemem jest coraz mniejsze natężenie światła + krótszy dzień.
Do końca miesiąca około : 10 godzin - z czego - słonecznych godzin mało.
Pod koniec listopada masz około 8 h. etc...

Bez doświetlania kiepsko. Coś tam podrośnie o ile temp. będą ok. Ale to dobre jeśli np: masz nasiona na czymś : opcjonalnie masz coś późnego co jest duże i ma już jakieś szczyty - które po wysuszeniu będą przypominały choć 20 cm grube na kciuk patyki. I tak jest w. sensu aby ciąć nie ma. itp. Nasion z tego raczej nie planujesz robić - wtedy by i parapet od słonecznej strony mógł wystarczyć. Bez szału ale jeszcze coś by się wydusiło.

Ty aby coś z tego mieć coś więcej niż mało co, potrzebujesz : kapkę tygodni solidnego oświetlenia po 12 h na dobę.
 
Ostatnia edycja:

LiteGrower

Member
Rejestracja
Maj 14, 2020
Postów
7
Buchów
0
Jeszcze mam dodatkowe pytania, roślina jest w około 4 tygodniu flo, do końca zostało jej około 3 tygodnie. W słoneczny dzien wynoszę ją do szklarni jesli jest słońce na 8h, później na 4h wrzucam ją do środka i doświetlam wartością około 15000lm. Coś tam rośnie, szczyt się jakiś uformował, spuchło to nieco, ale tutaj mam pytanie.

- Czy kwiaty pomiędzy 4 a 8 tygodniem będa jeszcze puchły, czy juz tylko dojrzewaly?
- W tym okresie gdybym używał canna z dużą ilością P i K, to jeszcze da to jakieś rezultaty?
- Normalne jest to że w 4 tyg włoski powoli stają się brązowe na szczytach?

https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/105055/IMG_20201029_112451.jpg
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/105055/IMG_20201029_112458.jpg
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/105055/IMG_20201029_112436.jpg
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/105055/IMG_20201029_082716.jpg
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/105055/IMG_20201029_112423.jpg
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/105055/IMG_20201029_081831.jpg
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/105055/IMG_20201029_081821.jpg
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/105055/IMG_20201029_081813.jpg
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/105055/IMG_20201026_184605.jpg
 

Industrial

Profesjonalny amator
Rejestracja
Cze 15, 2020
Postów
205
Buchów
123
Odznaki
1
Pk możesz dawać do ostatniego tyg, tylko raz w tygodniu.
Kwiaty coś tam spuchną ale nie licz na cuda i szybki przyrost w tydzień po zastosowaniu pk.

Włoski nie są wyznacznikiem ,w niczym to nie przeszkadza,byle do końca trzymaj się!
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,068
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Jeszcze mam dodatkowe pytania, roślina jest w około 4 tygodniu flo, do końca zostało jej około 3 tygodnie. W słoneczny dzien wynoszę ją do szklarni jesli jest słońce na 8h, później na 4h wrzucam ją do środka i doświetlam wartością około 15000lm. Coś tam rośnie, szczyt się jakiś uformował, spuchło to nieco, ale tutaj mam pytanie.

Coś podrosło. Ale szału ni ma.

- Czy kwiaty pomiędzy 4 a 8 tygodniem będa jeszcze puchły, czy juz tylko dojrzewaly?

puchły o ile warunki były by takie aby puchły.

- W tym okresie gdybym używał canna z dużą ilością P i K, to jeszcze da to jakieś rezultaty?

Jeśli światła będzie mało niewielkie/żadne. Ja przy okazji jestem taki dziwny, że używałbym wyrównanego NPK w miarę. [ na przekór wszystkim ]

To bardzo powili przyrasta - nie potrzebuje zbyt wiele nawozów. Zwiększenie dawek nie da w zasadzie nic jeśli czynnikiem ograniczającym jest niedobór światła. Możesz co najwyżej przenawozić niechcący... lub wywołać jakieś dziwne interakcje między składnikami jak przegniesz z ilością PK a przenawożenia jako takiego jeszcze niby ni ma. Szkoda kasy na.

Ilość potrzebnych roślinie składników "mineralnych" oraz N zależy od szybkości wzrostu - i innych dodatkowych - czynników. np:.. ale to tu nieistotne jakie obserwacje mają ludziska .. w wypadkach jakiś.

- Normalne jest to że w 4 tyg włoski powoli stają się brązowe na szczytach?

Te co pierwsze się pojawiły? ta.. a czemu nie - starzeją się i nie są ju gotowe do zapłodnienia.

Masz nie zdjęte półsfery z żyrandolowych ledów: One wtedy stają się kierunkowe popatrz jak ludzie to używają.

Twoje doświetlanie może bardzo mało dawać i "chyba" mało daje. masz to jakoś odgraniczone w choćby prowizorycznym pseudoboksie z katronu obłożonego folią AL dajmy na to: czy światło idzie w kosmos zamiast odbijać się w stronę rośliny? Po zdjęciach nic nie widzę.
 
Ostatnia edycja:

LiteGrower

Member
Rejestracja
Maj 14, 2020
Postów
7
Buchów
0
Zastanawiałem się właśnie, czy zdjąć z ledów tej osłonki i tak zrobię. Roslinka jest obudowana kartonem z folią aluminiową do połowy a od drugiej połowy jest biała ściana. Jesli jest jakaś szansa żeby coś jeszcze podrosło, to musze to ogarnąć, bo inaczej szkoda poświęconego czasu na to. Nie oczekuję cudów, to mój pierwszy plant, patrząc na doświadczenie innych i ich zbiory, liczę chociaż na 20g, a roslina jest tylko przygotowaniem, sprawdzeniem się zanim rzucę pare roslinek na miejscówkę. Głównie chodzi i nabranie jakiegokolwiek doświadczenia i sprawdzenie jak wygląda proces od ziarna do plonu. Zdejmę klosze, okleję ścianę dodatkowo folią alu, zdejmę klosze i mam nadzieje że przyniesie to jakies efekty.

Dzięki za pomoc i wyrozumiałość :)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,068
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Jesli jest jakaś szansa żeby coś jeszcze podrosło, to musze to ogarnąć, bo inaczej szkoda poświęconego czasu na to. Nie oczekuję cudów

Trochę podrośnie. Cudów nie ma nigdy no... poza świętymi księgami w real ;] Czy ma to sens - Dla jednego będzie miało - choćby doświadczenie dla samego doświadczenia inny taką zabawę dla kilku gram będzie uważał za stratę czasu i zachodu.

Ja bym się tak bawił z jakąś sztuką jeśli bym oczekiwał na nasiona. W innym wypadku nie wiem.. pewnie nie.

Zdejmę klosze, okleję ścianę dodatkowo folią alu, zdejmę klosze i mam nadzieje że przyniesie to jakies efekty.

Cudów jak wspomniano już, niestety nie będzie.

Dzięki za pomoc i wyrozumiałość :)

Wyrozumiałość ? Jaką wyrozumiałość ?

Skleć jakiegoś boksa. Przy niewielkich rozmiarach i niezbyt aromatycznej odmianie kosztować Cie to będzie mało. W zimie się nie będziesz nudził ;D

ile tych lampek masz? sekundę. Co pisałeś: 15000lm -> zakładam 9W sztuka pudełkowy opis 806 lm : zapewne najłatwiej dostępne 2700K : 18 sztuk ? i około ~170 W ?? Pod tym przy oświetleniu 12/12 powinno nieźle .. iść ;] Czy ja coś źle wyczytuje. ?? To masa światła.

Teraz na forum popularna jest bezproblemowa uprawa organiczna - wiec i problemów nie powinno być jakbyś się na to nastawił. Są i alternatywy dla biotabsów : ... opakowania tylko niezbyt korzystnej wielkości.

to jest sezonówka ? . chwila co to za odmiana. chyba.. F1 easy skunka z jakimś AF. Raczej możliwy reveg - klonika ? S1 z tego... [ ja lubię nasionka - tu było by sporo zamieszania w ..] 90% obecnie dostępnych nazw nic mi nie mówi - jak pisze Fast to chyba oznacza paskudny mix z Af - pierwszego pokolenia.
 
Ostatnia edycja:

LiteGrower

Member
Rejestracja
Maj 14, 2020
Postów
7
Buchów
0
10 żarówek po 1320 lm, był przyłożony karton, ale jakoś super nie było to zrobione. Ogólnie od 8 godziny rano do godziny 16 była w szklarni, nie zawsze było słońce a dopiero później szła pod lampki. Trudno, jak coś jeszcze urośnie to fajnie a jak nie, to spróbuję i będę próbował aż ogarnę ten temat
 

UNHOLY

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2020
Postów
375
Buchów
839
Odznaki
2
10 żarówek po 1320 lm, był przyłożony karton, ale jakoś super nie było to zrobione. Ogólnie od 8 godziny rano do godziny 16 była w szklarni, nie zawsze było słońce a dopiero później szła pod lampki.

Jak masz taką możliwość to trzymaj krzaczka pod lampami cały czas - 12 godzin, zapewne będą lepsze warunki niż na dworze początkiem listopada - coraz chłodniej, mniejsze natężenie światła i dni w których pogoda nie sprzyja twojej roślinie. Ma to ogromny wpływ na jakość oraz strukturę twoich przyszłych topów. Staraj się kierować zasadą, że im więcej światła dociera do twoich panienek tym owoc będzie lepszy - chyba, że temperatura będzie zbyt niska itd.

sub23 daje ci konkretne rady. Najlepiej abyś sklepał sobie własne boxa, jeśli przeszukasz forum znajdziesz wiele ciekawych projektów boxów, którymi nie nadwyrężysz swojego portfela a będziesz w stanie uzyskać naprawdę fajne topki. Całą wiedzę masz na wyciągniecie ręki, pytanie czy chcesz z niej korzystać?

Dziś za dużo wypiłem :cool:
 

LiteGrower

Member
Rejestracja
Maj 14, 2020
Postów
7
Buchów
0
Chcę korzystać, jednak uprawa indoor nie jest do końca dla mnie, ze względu na to gdzie mieszkam a gdzie mam planta, musze dojeżdżać 40km, dlatego nie mogę zawsze się nim dobrze opiekować. Planuję outdoor w przyszłym roku ale zrobię to na podstawie poradników. W końcu mi się uda. To trzeci mój plant, z pozostałych dwóch nic nie było, jedna męska a druga bez opieki była. Dzięki za radę, z outdoor liczę na większe plony, zaopatrzę się w dobre i polecane nasiona. Nie wszystko co piszecie jest dla mnie jasne, zawsze bylem palaczem a od strony botanicznej nigdy na to nie patrzyłem. ;D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół