nasiona marihuany

Filtr węglowy

Wyszukiwarka Forumowa:
T

TigeRM

Guest
Gdzieś w necie widziałem projekt filtra węglowego ale nie mogę go niestety znaleść ponownie. Może wy wiecie gdzie i na jakiej stronie to znjadę?. Kto z was to stosował?.... warto robićcośtakiego w domu jeśli chcę dbać o to by nie "pachniało"? :).
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
Widziałem ten filtr na forum www.kanaba.info ale niewiem czy to dalej tam jest bo dawno tam byłem a taki filtr wglowy i tak nie filtruje powietrza jak jonizator wsumie filtr weglowy niejest taki zły
 
A

ania22x2

Guest
filtr węglowy nie zlikwiduje zapachu.... będzie poprostu troszkę mniej śmierdziało
jedynie jonizator.....
 
G

Green

Guest
filtr węglowy nie zlikwiduje zapachu.... będzie poprostu troszkę mniej śmierdziało
jedynie jonizator.....

no co ty ?? wlasnie ze bardzo skutecznie filtr niweluje zapach MJ
 
A

ania22x2

Guest
peace napisał:
bardzo skutecznie filtr niweluje zapach MJ
węglowy???
no co Ty? tak samo niweluje jak i filtr w frytkownicy....
 
G

Green

Guest
węglowy???
no co Ty? tak samo niweluje jak i filtr w frytkownicy....

czy ty wogole urzywalas kiedys takiego filtra, oryginalnego, nie jakiejs samo pseudo robki domowej
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
oryginalnego, nie jakiejs samo pseudo robki domowej
właśnie :)
większość ludzi samemu majstruje takie filtry i może dlatego średnio działają.

Sam będę chciał niedługo założyć filtry węglowe , według mnie jest lepszym rozwiązaniem od jonizatora.. oczywiście nie mówimy o jonizatorze za 50 zł :pl:

Jak się dobrze zrobi pudło z filtrami to praktycznie cały zapach znika.
 

prass25

Member
Rejestracja
Mar 22, 2006
Postów
11
Buchów
0
muszę przyznać rację Ani filtr węglowy nie zlikwiduje zapachu w 100% no może na wegu ale na flo napewno nie...
filtr węglowy sprawdza się do oczyszczania wody, ciężkich substancji lotnych bo jak wiadomo woda i lotne związki organiczne zawierają węgiel a cząsteczki węgla mają tendencję do łączenia się ze sobą. Tak więc zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu będą "przyciągane" przez filtr węglowy.
przedewszystkim filtry węglowe oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń pyłowych i gazowych pochłania pary szkodliwych związków chemicznych takich jak: styren, ksylen, toluen, benzen, alkohole, fenol, aceton, benzyna, terpentyna, octany, estry, akrylonitryl, chlorowcopodobne, chloroform i inne.
jego skuteczność była by dużo większa gdyby wilgotność powietrza w boxie była powyżej 80%
 

marek80

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2006
Postów
52
Buchów
0
filtr węglowy w 99.9% niweluje zapach nawet w fazie kwitnięcia taki filtr zamowił kolo z czeskiego growschopu przysłali mu poprzes UPC i wypwiedzi typu ze filtr nie działa mozna sobie między bajki wsadzić.
 

hlor

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2006
Postów
127
Buchów
2
a niema jakiegos sposobu zeby ten filtr byl mniejszy bo niechce miec takiego pudla( prawie jak drugi box ;) )
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
niestety chyba nie ma innego sposobu ;-/ ale naprawde warto, niweluje większą część zapachu a wymieniać nie trzeba często bo co 3-4 miesiące jak się ma kilka warstw :).

Jak chcesz mieć dyskretnego Indoora to przy niektórych odmianach MJ jest wręcz niezbędny.. inaczej będzie walić już na klatce :p
 
R

rasta

Guest
nie rozumiem podejścia niektórych felków hehe... do tematu. jak można o czymś mówić, czego się nigdy nie używalo i to na dodatek negatywnie.

jak dotąd filtr węglowy jest najskuteczniejszy w walce z zapachami. filtry takie stosuje się między innymi w przemyslowych instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, w gospodarstwie domowym także i to wlaśnie ze względu na dobre wlaściwości pochlaniania zapachów
także growerzy używają tylko filtrów węglowych i jakoś nie mają problemów z zapachem.

tylko co po niektórzy narzekają ale cóz najpierw trzeba spróbować a potem wydawć opinie.

ja mam samoróbkę i jakoś dziala, może nie jak orginal ale nie nażekam ponieważ wiem że gdybym trochę nad nim popracowal dzialal by idealnie.
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Pewnien czas temu spacerowałem po Brico Marche celem znalezienia czegoś przydatnego do growboxa i natrafiłem na wkłady do okapu z węglem aktywnym ;D Tak więc na upartego można gotowce kupić i tylko zmontować w jakiejś skrzyneczce bądź zamontować okap na samej górze boxa (w większych boxach).
 
G

Green

Guest
Ca2na3is, takie okapy nie zdaja egzaminu w usowaniu zapachu z boxa, pewnie ania22x2 tego uzywala i z tad ma takie szerokie pojecie o tego typu filtrach
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Na moje najlepiej przyjarać kadzidełko (robi się za***isty orientalny klimat... polecam zapac OPIUM) albo odpalić jakiś Bris elektryk :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół