nasiona marihuany

FLO-GROW Cabinet 110W 2x CLU048 [0,24m2] grandaddy purple, strawberry banana LST+ SCROG

Wyszukiwarka Forumowa:

czakra

Active member
Rejestracja
Paź 20, 2020
Postów
29
Buchów
55
Witkaa
To moja pierwsza relacja, jednakze nie jest to moj pierwszy grow z tej szafki
1. Rośliny: od lewej do prawej - grandaddy purple - mystery seeds, strawberry banana reserva privada - sezony
2. Box kupny, powierzchni uprawy 0.24m2, wysokosc od dolu do lampy 95cm
3. Światło: 2x CLU048 jedna 3500k druga 4000k, 4 stopnie regulacji mocy, na wegu okolo 50w pozniej na kwitnienie 110w
4. Donica 45 litrów, ziemia: biobizz light 20l + biobizz allmix 20l - pomieszane
5. Nawozy: biobizz biogrow, biobloom, top-max, bio-heaven, alga-a-mic
6. Woda - osmoza akwarystyczna
7. Wentylacja - wiatrak 12v - 4 stopnie regulacji
8. Warunki: temperatura noc~20 dzien~25, period na wega 20/4, kwitnienie 12/12
9. Pompka napowietrzająca plus kamienie napowietrzające na spodzie donicy
10. Sterowanie: sterownik wifi z aplikacją sonoff glownie monitoruje temp i wilg, mozna programowac czas wl/wyl lampy
11. Trening: głównie LST + zaplatanie łodyg na siatke, pomagam sobie trytytkami
Roślinki już w boxie 3 tydzień, pominałem te dni bo byly bardzo nudne

IMG_20201020_231627.jpg

IMG_20201020_231602.jpg

IMG_20201020_231620.jpg

IMG_20201020_231617.jpg

IMG_20201020_231651.jpg

IMG_20201020_231656.jpg
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Kozak box, ile Cię ten sprzecik kosztował? I co znaczy " Osmoza Akwarystyczna " ? Woda RO od rybek z akwarium gdy zmieniasz? Czy chodzi o zwykła wodę z filtra RO3?
 

czakra

Active member
Rejestracja
Paź 20, 2020
Postów
29
Buchów
55
czasami w promce chodzi okolo 2200. To moj 3 grow na tym sprzecie. jestem bardzo zadowolony z niego. Kiedys walczylem w szafach z tymi diodami ale strasznie grzaly. tutaj fajny patent jest chlodzeniem lampy z zewnatrz. jak bedzie czas sciagne gorna pokrywe i pokaze co tam w srodku. Leje wode z filtra ro3. Mialem problemy z twarda wodą dlatego tez polecili mi go.

---------- Post Zaktualizowany 02:37 ---------- Data pierwszego postu 02:34 ----------

pompeczka to moj sprawdzony patent. bardzo polecam takie ala organiczne hydro.
 

DrStein

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2011
Postów
182
Buchów
12
powiedz coś więcej o tej pompce - jak niby nią karmisz czy dajesz samo powietrze?

i najważniejsze pytanie napisałeś około 2200 za tego boxa - a jak wg Ciebie opłacalność? ja wiem że pewnie namiot wyjdzie taniej ale namiot wygląda jak wygląda... rozwiń wątek tej szafy

rozumiem że tu chodzi o https://flo-grow.eu ?? to chyba nawet w Polsce produkują

---------- Post Zaktualizowany 10:16 ---------- Data pierwszego postu 09:58 ----------

a i piękny kawalerze powiedz mi jeszcze skąd pomysł na Strawberry Banana i Grandady Purple - bo z tego co się orientuję to nawet nie są łatwe odmiany do zdobycia. Skąd to masz?
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
Strawberry Banana do kupienia w prawie każdym sklepie z nasionami ;)
 

czakra

Active member
Rejestracja
Paź 20, 2020
Postów
29
Buchów
55
daje samo powietrze, kupuje takie dlugie 30cm kamienie napowietrzajace podsypuje keramzytem, i na to ziemie, pompuje 24 na dobe, przy tej donicy wlewam 5-6 litrów wody z nawozem, i nic sie tam nie dzieje i nie gnije, robie to za kazdym razem. Nie musze czesto podlewac, tyle wody starczy na wegu spokojnie na poltora tygodnia. Zawsze obserwuje na mierniku wilg gleby kiedy sucho, bo ten pojemnik ciezko podniesc :). dokladnie jak na mierniku wskakuje na dry, liscie opadaja. Co do opłacalnosci - na pewno kupisz namiot za tą cene ale nie wiem czy jeszczez dolozysz lampe z dwoma diodami clu048. Pozatym szafka jest naprawde cicha a na tym mi zalezalo. A wegiel w filtrze mozna sobie samemu wymienic w 10 minut. Szkoda bylo mi czasu na uzbrajanie kolejnej domowej szafy. Za tydzien zamawiam wersje z lampą quantum ale tym razem sproboje wlozyc tam 4 automaty. Z poprzednich grow na tej szafe srednio kolo stówki wychodzilo. Czasami wrzucają fotki z upraw na Nie wstawiamy linków do fejsa, instagrama itd a szafke trafilem na alledrogo, fajna opcja raty 0. Wiem troche przypał ale wiadomo nie wzialem na siebie :uff: . Troche jak były upały musiałem podkrecic wentylator wylotowy na maxa, nie dlatego ze było gorąco tylko wilgotno a miałem juz prawie kose i 80 wilgotnosci i jeszce czasem popadywało na dworze. Tak czy siak ten szum byl o wiele mniejszy niz kanałówka i namiot. Za to na wegu jest bajka wszystko skrecam na minimum, wogole go nie slychac, pobór mocy kolo 40 wat. Pozniej pompa wiadomo :)
Ja tam zadowolony jestem. Boxik naprawde staranna robota, zero zapachu totalna światłoszczelność. Można pogadać na Wickerze w razie jakis problemów. No i bez przypalu zamawiam na tym wickerze tez ziemie i nawozy u nich. Zawsze doradzą. Jakis czas temu namierzylem fajne nawozy Gaia Green z kanału na youtube Mr Canucks , oczywiscie ciezko jest je nawet w europie dostać. Zagadalem do nich i chyba beda ściagać je do Polski. Co do pestek to dostalem od ziomka on sie lubuje w jakis egzotykach. Pozniej wrzuce pare fotek z poprzednich grow, no szkoda ze teraz dopiero sie zalogowalem ale kumpel mi dał dostęp do nordVPN bo przez tego tora sie ciezko wrzuca cokolwiek.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

DrStein

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2011
Postów
182
Buchów
12
no ciekawe z tym powietrzem to w sumie może i mądrzejsze od tych materiałowych donic
daj fotki z zewnątrz jak ten box w pomieszczeniu wygląda
 

12"

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2020
Postów
349
Buchów
1,127
Odznaki
2
Witam,

czlowiek to jednak uczy sie przez cale zycie heh, co chwila cos nowego - zielonego pojecia nie mialem ze klasyczna szafeczka diy wrzucona zostala na kolejny poziom i jest producent ktory tego typu rozwiazania oferuje uszyte na miare, hehe - za***isty zestawik, cieszy oko!



Pozdrawiam,
12"
 

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
Ciekawa sytuacja. Dwa krzaki w jednej doniczce. Siatka obowiązkowo. Elo.
 

czakra

Active member
Rejestracja
Paź 20, 2020
Postów
29
Buchów
55
mialem w tej donicy kiedys 4 krzaki straszny busz był ale ogarnąłem, przy wiekszej ilości krzaków w doniczce po prostu zmniejsza się okres wegetacji. Raz w tej szafce mialem Malawi od ace, czysta sativa katalogowo 2 metrowa ;) , chyba poltora miecha byl na wegu albo i dwa, druga siatka posluzyla mi tylko do potrzymania topów w kwitnieniu. ALe dolna była cała zapełniona. Fajna zaleta kilku w jednej donicy to ze w tym samym czasie wszystkie krzaczki dawały oznaki braku wody. Bardzo polecam sadzenie kilku krzaków w jednym medium. Robilem to tez w duzych boxach juz lece z tą metodą z dwa lata. To nie prawda ze krzaki zabieraja sobie energie czy korzenie walczą ze sobą. Kiedys w namiocie 60x120cm miałem taka donice 50 litrową i 6 krzaków. Wszystkie pociągnałem na płasko po siatce i pięknie poszlo !
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
siema ,ładna szafka znam ja ,chętnie bym zobaczył wentylator na wyciąg jaki maja i jak wygląda filtr, dziwna sprawa z ta dużą wilgocią na flo, masz jakieś fotki z tego okresu ,jak masz insta i robileś fotorelacje chętnie zobaczę jak to szło , co do kilku krzaków w jednej donicy to tez tak robiłem działa spoko ale jak są różne geny i roznie pójdzie flo to ciezko to nawadniac jak jednej brakuje a druga ma za dużo ,ale wynik i tak miałem z donicy 10l ziemi z 3 af kolo 150 gram najlepiej wtedy dac biotabsy i niech rosliny z podlewaniem same sobie pobieraja jedzonko pozdro
 

czakra

Active member
Rejestracja
Paź 20, 2020
Postów
29
Buchów
55
fotke zrobie jutro jak rozbiore góre. Wentylator to AVC 12v 0,75. Węgla jest około 2kg juz 3 growa robie i zero zapachu. Z tą wilgocią miałem też problem w namiocie dokładnie w tym samym czasie ale to był okres mega upałów a później padało non stop i akurat sie zgrało na szczęście plechy było troszke w najgrubszym topku. Apropo genów zawsze mieszałem, i zawsze rośliną na flo w tym samym czasie opadały liście. jak rozwalalem korzenie to każdy korzeń nachodził na inne zrobiły taką jedną spójną bryłę.
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
fotke zrobie jutro jak rozbiore góre. Wentylator to AVC 12v 0,75. Węgla jest około 2kg juz 3 growa robie i zero zapachu. Z tą wilgocią miałem też problem w namiocie dokładnie w tym samym czasie ale to był okres mega upałów a później padało non stop i akurat sie zgrało na szczęście plechy było troszke w najgrubszym topku. Apropo genów zawsze mieszałem, i zawsze rośliną na flo w tym samym czasie opadały liście. jak rozwalalem korzenie to każdy korzeń nachodził na inne zrobiły taką jedną spójną bryłę.

mi bardziej chodziło o jedzenie , no miałem 3 odmiany każda inna i bruce banner zaczął pierwszy flo ,tydzień pozniej zaczął girlscout cookies a banana kush najpóźniej ,i jak był no 4 tydzien flo to jedna już chciała ostro pk a druga szukała jeszcze azotu , problem z wilgocią to głownie tez może być duża ilość ziemi ,żeby wyciągnać z automata 50-70 gram wystarczy 3-4 litry ziemi a czym więcej ziemi ,podlewamy większa ilością wody jak i więcej paruje ,oczywiście czym więcej liści tym wilgoć też znacznie większa ,do tego mieszający tez potrafi dowalić wilgoci w boxiku no to czekamy na fotki ,wogole byś opisał z czego jest zbudowany boź jak podoba ci się jakość itd itd porób proszę więcej zdjec bo w necie mało jest ziema
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół