nasiona marihuany

-FOXTAILING- inaczej Włośnica, cóż to takiego? ?

Wyszukiwarka Forumowa:

Rtggang

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2022
Postów
128
Buchów
275
Cześć i czołem ✌️
Natknąłem się na temat tak zwanego Foxtailingu ( włośnicy ) - cóż to takiego?
Sam dopiero rozkminiam ten temat, ale postaram się podzielić informacjami, które przyswoiłem ✌️?
Otóż pod wpływem stresu spowodowanego zbyt dużą temperaturą, bądź zbyt dużym natężeniem światła w ostatnich 2-3 tygodniach kwitnienia roślina broni się rozwijając nowe kwiaty w sposób nieprawidłowy - kwiaty te nie puchną a pną się w górę, są słabej jakości i słabej mocy, roślina wyglada jakby się rewegowała oto przykład :




Taka roślina będzie dojrzewać w nieskończoność i nigdy już nie dojrzeje w pełni ?‍♂️ Na co należy zwrócić uwagę ? Jeśli roślina nam kwitnie i wszystko wyglada normalnie a w pewnym momencie ( w końcowych tygodniach FLO ) roślina zaczyna wyrzucać nam duże skupiska kolejnych proflowerow jest to znak, ze roślina zaczyna się bronić przed zbyt duża temperatura bądź zbyt dużym natężeniem światła. Taka roślinę należy już ścinać ponieważ bardziej już nie dojrzeje ?‍♂️
Dzieje się tak gdy temperatura podczas ostatnich 2-3tyg kwitnienia przekracza 25C.
Niektore konopie foxtailuja genetycznie, jednakże są to 100% Sativy, które w warunkach naturalnych maja bardzo gorąco i wilgotno. Jeśli Foxtail powstanie na roślinach Indica bądź hybrydach - jest to błąd w uprawie ?‍♂️
Jak się bronić ?
W ostatnich tygodniach kwitnienia temperatura nie powinna przekraczać 23C a natężenie światła nie może być zbyt duże - na coś są te wyliczenia ile światła na jaka powierzchnie - okazuje się, że za dużo nie oznacza dobrze ✌️

Rozpocząłem tylko temat, mam nadzieje, że będzie ktoś dysponował bardziej szczegółowymi informacjami na ten temat i okaże się on przydatny dla większości początkujących growerow ?
 

Rtggang

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2022
Postów
128
Buchów
275
+ polecam materiał na yt „ Trochę o Foxtailingu / Włośnicy „
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Wymyślanie jakiś niestworzonych nazw próbując przetłumaczyć angielskie określenia powinno być karane łagrem.
 

Rtggang

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2022
Postów
128
Buchów
275
Włośnica brzmi jak nazwa z bestiariusza.
Brzmi conajmniej dziwacznie? nawet nie wiem czy ta nazwa jest poprawna - zapożyczyłem ją z tego polskiego materiału na yt, który zamieściłem wyżej ?‍♂️ W razie co edytuj jeśli możesz ✌️?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół